GEORGE GROVES: WIEMY, ŻE CAMPBELL POKONA ŁOMACZENKĘ

Były mistrz świata wagi super średniej, George Groves mocno wspiera swojego rodaka i przyjaciela, Luke'a Campbella (20-2, 16 KO) przed walką z wielkim Wasylem Łomaczenką (13-1, 10 KO) o pasy WBC, WBA i WBO wagi lekkiej. Do hitowego pojedynku dojdzie 31 sierpnia w Londynie.

WSZYSTKO O WALCE ŁOMACZENKO vs CAMPBELL >>>

- W tym tygodniu Shane McGuigan (trener Campbella - przyp.red.) powiedział mi: ''Luke pokona Łomaczenkę''. ''Wiem o tym'', odpowiedziałem. Wiemy, że ma wszystko, żeby to zrobić. Łomaczenko jest wielkim faworytem, ale Luke wejdzie do ringu i wykona swoją robotę. Zrobi to, do czego został stworzony - powiedział Groves.

- To jeden z najlepszych zawodników w historii Wielkiej Brytanii. Wiem to, bo z nim trenowałem. W tej chwili dokonuje zresztą ciągłego progresu. Jeżeli ktoś może pokonać najlepszego zawodnika bez podziału na kategorie, tym kimś jest Luke Campbell. Nie ma w nim krzty zwątpienia, to urodzony czempion. To najlepszy pięściarz w historii brytyjskiego boksu olimpijskiego i teraz nadszedł czas, by stanąć na szczycie również w boksie zawodowym - dodał ''Święty Jerzy'', który ogłosił zakończenie kariery w styczniu tego roku.

Przypomnijmy, że Campbell ma na koncie tytuł mistrza olimpijskiego, a także srebrny medal mistrzostw świata i złoty medal mistrzostw Europy. Czy jest najlepszym pięściarzem amatorskim z Wielkiej Brytanii? Trudno powiedzieć. Do tego miana kandyduje również kilku innych zawodników, w tym Szkot Richard "Dick" McTaggart - złoty i brązowy medalista igrzysk, a także mistrz Europy, legitymujący się bilansem walk 610-24. Jeszcze bardziej niesamowity jest amatorski bilans Łomaczenki - 396-1. Ukrainiec - m.in. dwukrotny mistrz olimpijski i trzykrotny mistrz świata - jest uważany przez wielu za najlepszego zawodnika w historii boksu olimpijskiego.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 02-08-2019 18:51:33 
Nie podoba mi sie ta roznica jezeli chodzi o wzrost. Campbell nie peka na robocie i jakos ciezko mi sobie wyobrazic, zeby dal latwa przeprawe Lomaczence. Moze byc ciekawa walka.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.