FOTORELACJA: SZPILKA I INNI BOHATEROWIE GALI W LONDYNIE W AKCJI

Sobotnia gala w Londynie obfituje w przynajmniej kilka bardzo ciekawych potyczek, w tym trzy w wadze ciężkiej. W rolach głównych między innymi Artur Szpilka (22-3, 15 KO) w starciu z Dereckiem Chisorą (30-9, 21 KO). Dziś główni bohaterowie tej imprezy wzięli udział w treningu medialnym, a my prezentujemy Wam fotorelację z tego treningu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: gerlach
Data: 17-07-2019 19:09:30 
Pozegnalna walka Szpilki. Nie ma mozliwosci zeby go Chisora nie stlamsil w koncu, chyba ze Szpilka sie przygotowal na jakies 15km uciekania po ringu
 Autor komentarza: Kaczakan
Data: 17-07-2019 19:16:55 
@gerlach, samą ucieczką walki się nie wygra. Zwłaszcza na wyjeździe. Poza formą, trzeba dysponować planem A, B i C i być w stanie dostosować się do ringowych wydarzeń i wymyślać coś innego w czasie rzeczywistym, gdy plany poszły się walić.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 17-07-2019 19:38:37 
W programie Borka Proksa potwierdził że to co widział na sali napawa go strachem... Niestety w kontekście że większość sparingów Szpilka koncentrowała się na półdystansie, także albo zobaczymy nowego Szpilka albo Szpilka który znów zostaje wyniesiony na noszach.
 Autor komentarza: Majumaju
Data: 17-07-2019 19:47:03 
@teanshin

Niestety skupiała się na półdystansie? Czemu niestety?

Co on innego może zrobić niż liczyć na to, że ryzykując trafi na gorszy dzień rozbite ciężkimi walkami Chisory? Jak inaczej może to wygrać? Kicając na punkty w Anglii? Nie bądźmy śmieszni.

MUSI RYZYKOWAĆ, bo to ostatnia taka szansa w jego boksie.

Albo da walkę życia i złoży zmęczonego wielimi walkami Chisorę albo dostanie gonga i pójdzie do KSW.
Krótka piłka

Niech pokaże, że ma jaja i ryzykuje, ale spróbuje walkę wygrać.
Ktokolwiek to tu liczy na coś innego serce, na jakieś kicanie jako klucz do wygranej chyba jest niepoważny.
 Autor komentarza: Callisto
Data: 17-07-2019 19:47:07 
Szpilunia wjedzie w Chisore jak sportowy kibolski adidas w kupę łajna, stłamsi go swą dresiarską fizycznością a na koniec zknockoutuje jak kiedyś na patolskich ustawkach. Po wszystkim, wiadomo, zaciągnie w ciemny zaułek, gdzie ograbi, dojedzie oraz zrobi dziecko w gratisie. Mówię wam, będzie git!
 Autor komentarza: CzystyHarry
Data: 17-07-2019 20:44:26 
Choćby nawet cud się stał, nie pomoże nic.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 17-07-2019 21:36:37 
"Co on innego może zrobić niż liczyć na to, że ryzykując trafi na gorszy dzień rozbite ciężkimi walkami Chisory? Jak inaczej może to wygrać? Kicając na punkty w Anglii? Nie bądźmy śmieszni"

Dziwaczna i pokrętna teoria. Porzucić wszystkie swoje atuty na rzecz walki w stylu który nigdy mu nie pasował i pasować nie będzie z nadzieją że zdarzy się cud.
Takie desperackie kroki to może uskuteczniać w ostatnich kilku rundach jak okaże się że inaczej przewagi nie zdobył i trzeba będzie wynik na siłę ganiać.

Rzucanie się w wojnę z Dereckiem mając atuty i wady Artura to samobójstwo. O ile Dereck nie podupadł na zdrowiu jakoś szalenie po nokaucie od Dilliana to mission imposible.
Dzik Takam który od Artura jest z 2 razy silniejszy, znacznie odporniejszy, dużo mocniej bije lał Darka jak szalony przez większość walki a on jednak wytrwał i sam go znokautował gdy ten opadł z sił.
Wiara w to że Szpulka może w ten sposób coś zdziałać... Rozumiem że to boks i sport (wszystko ostatecznie jest możliwe bo to tylko ludzie) ale szanse na sukces w takim wypadku to jakieś 5-10% natomiast gdyby szybkościowo i kondycyjnie świetnie przygotowany Szpilka trafił na gorzej gotowego Chisorę szanse na ogranie go na punkty uciekając i zadając ciosy na ganiającego go Derecka to jakieś 25-30%. Bez porównania.

A ewentualny wał lub punktowanie pod Derecka nie powinno w ogóle Szpulki w momencie walki obchodzić. Jak dobrze się pokaże bądź nawet uczciwie zasłuży na zwycięstwo a go nie dostanie będzie mógł liczyć na jakieś fajne propozycje w przyszłości- lepsze to niż zostać szybko ciężko znokautowanym.

Ryzykowanie wojny? Ok, jak nic innego nie zda egzaminu i będzie drastycznie przegrywał po półmetku ale patrząc na przeszłość to jak Artur zaczynał mocniej atakować by coś zdziałać zawsze dostawał nokaut (Wilder, Jennings)
 Autor komentarza: nyger1
Data: 17-07-2019 21:37:31 
szpilka z poczatku kariery w ciezkiej po wyjsciu z puchy byl duzo bardziej agresywny,i taki powinien byc w tej walce ,nie cios za cios tylko oszukiwac praca nog i napierac ,napierdalac jest duzo szybszy niz chisora jak przegra niech idzie do cruiser tam ma szanse spore na mistrza
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 17-07-2019 21:47:01 
Autor komentarza: gerlach
Pozegnalna walka Szpilki. Nie ma mozliwosci zeby go Chisora nie stlamsil w koncu, chyba ze Szpilka sie przygotowal na jakies 15km uciekania po ringu


Pożegnalna? A po co miałby się żegnać, będąc top1 w polskim boksie. I nadal pozostanie, bez względu na wyniki walki, jeden warunek, nie może się dać stłamsić. A tak raczej nie będzie.
 Autor komentarza: Majumaju
Data: 17-07-2019 22:08:58 
@BlackDog


Bardzo proszę nie manipulować jeżeli ma być jakiś poziom. Szpilka nie ma "dziwacznie" rzucać się na Chisorę od pierwszej sekundy z opuszczonymi rękami tylko walczyć i ryzykować. Nie oznacza to całej walki w ramionach Derecka, ale bez tego półdystansu to może zapomnieć o szansach na zwycięstwo.

Jeżeli podejdzie do zabawy strikte defensywnie to prędzej czy później źle to się skończy.

Walka dla jednego z nich skończy się noukautem. Jeżeli Szpilka nie będzie agresywny to kwestia tego w którą stronę to pójdzie jest przesądzona.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 17-07-2019 22:15:09 
ma w poldystan wejsc 2 ciosy i wychodzic
 Autor komentarza: Marduk
Data: 17-07-2019 22:44:44 
Jak myślicie ile Szpilka wniesie na wagę. Mam nadzieję, że nie będzie tak spasiony jak z Wachem.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 17-07-2019 23:05:43 
Derek Chisora nie jest zbyt skomplikowanym pięściarzem. Najważniejsze to nie pchać się do półdystansu. Artur ma szansę wygrać z Chisorą, ale on popełnia tak głupie błędy, że pewnie znowu przegra przed czasem. Artur ma słabą szczękę, nie potrafi bić się w półdystansie. Skoro nie potrafi to powinien mieć dobry jab i dobre nogi i to mniej więcej Polak ma. Obejrzałem sobie przed chwilą jego walkę z Adamem Kownackim i to co od razu rzuciło się w oczy to brak gardy u Artura, gdy był w niebezpieczeństwie i brak klinczu. Klincz u Artura powinien być opanowany do perfekcji i często używany w walkach z zawodnikami prącymi do półdystansu. Ten element pozwala na chwilę odpocząć nogom i zażegnać niebezpieczeństwo, wydostać się spod lin. Szpilka jest szybki, mobilny, ale to kosztuje u niego sporo energii i trzeba ją oszczędzać ile się da. Podejrzewam, że w pierwszych rundach Polak będzie prezentował się dobrze na tle powolnego Chisory, a potem może przyjść zmęczenie, spadek wydolności organizmu u Artura i powtórzy się scenariusz jak w walce z Kownackim.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 17-07-2019 23:10:40 
Myślę, że Artur Szpilka byłby ze swoimi wadami i zaletami idealnym podopiecznym dla Adama Bootha, który wiedziałby jak wydobyć u Szpilki najlepsze cechy.
 Autor komentarza: nyger1
Data: 17-07-2019 23:16:02 
wniesie jakies 109 kg tak obstawiam
 Autor komentarza: niepodskakuj
Data: 17-07-2019 23:20:07 
BLACK DOG I RESZTA...
Co wy niewidzieliscie walki z Hayem ??? Chisora jest do ogrania tylko trza byc szybkim i sprytnym jak Haye
 Autor komentarza: Kaczakan
Data: 18-07-2019 00:01:14 
@niepodskakuj, popłakałem się ze śmiechu.

Jak w ogóle można Davida Haye'a, zawodnika SPRYTNEGO, INTELIGENTNEGO I MYŚLĄCEGO w ringu zestawiać z impulsywnym i poddającym się emocjom Szpilce. No jak? Jesteś w stanie to wytłumaczyć?
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 18-07-2019 00:32:02 
Majumaju

Nie wiem w sumie co masz na myśli. Ryzykować można i walcząc tak jak walczy najlepiej czyli półdystans i wymiany omijając z daleka.
Z dystansu też da się ładnie trafiać szczególnie nacierającego wolniejszego przeciwnika. Polować na kontry i dobre ciosy w dobrych momentach. Nie ma to nic wspólnego z pchaniem się w półdystans gdzie zostanie zjedzony. No i niczym nie manipuluję. Tak dało się zrozumieć twoje "oburzenie" jakoby półdystans był jedyną sensowną opcją a nie TRAGEDIĄ.

niepodskakuj

Dobre z tym Hayem. Problem w tym że David za czasów walki z Chisorą to był zawodnik 2 półki wyżej niż najlepszy Artur Szpilka.
Posiadał kilka atutów których Szpilka nigdy nie miał i mieć nie będzie a mianowicie:
1. Niesamowity refleks
2. Niesamowitą eksplozywność
3. Bardzo mocny cios
Haye miał czym Derecka poczęstować więc gdy go w końcu złapał nie było co zbierać.
Nie zmienia to faktu że nawet on mimo że miał czym postraszyć wciągał Chisorę na te ciosy walcząc na wstecznym.

Boks boksem ale jak Szpilka zetnie w podobnym stylu Chisorę to będę zbierał szczękę z podłogi ze zdziwienia. Byłaby to dla mnie NIESAMOWITA niespodzianka.
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 18-07-2019 05:43:57 
Autor komentarza: Kaczakan
Jak w ogóle można Davida Haye'a, zawodnika SPRYTNEGO, INTELIGENTNEGO I MYŚLĄCEGO w ringu zestawiać z impulsywnym i poddającym się emocjom Szpilce. No jak? Jesteś w stanie to wytłumaczyć?


Inteligentny to Artur na pewno jest, bo jest GITem, GIT znaczy Grypsujący Inteligentny Towarzysz i żeby być Gitem trzeba być inteligentnym. Myślisz, że byle komu dają ten zaszczytny tytuł?
Sprytny też jest, bo potrafi się znakomicie promować, gdyby tak nie było to nie byłby nr 1 w polskim boksie, przecież nie jest lepszy od Sulęckiego, Głowackiego i wielu by się znalazło, ja nawet nie wiem czy on z Sokołowskim lub Różańskim byłby 100% faworytem.
Myślący też jest, widziałem kilka wywiadów i widać, że do rozkminek ma łeb jak koń! (czyli duży)
 Autor komentarza: ShannonBriggs
Data: 18-07-2019 05:58:27 
Szpilka nie musi być taki piękny i mądry jak Haye, żeby coś tam od niego ściągnąć.
 Autor komentarza: ShannonBriggs
Data: 18-07-2019 06:09:23 
i chwała bogu bo przystojny to on nie jest
 Autor komentarza: Callisto
Data: 18-07-2019 09:16:47 
Ajtuj jest tak gitowsko dobry, że opadłe z wrażenia szczeny zbierają w puszczy nawet bobry!
 Autor komentarza: nyger1
Data: 18-07-2019 09:51:31 
chisora z heyem to byl prime chisora ,teraz jest juz duzo gorszy jesli szpilka zachowa zimna glowe ,w co watpie :)to spokojnie moze to wygrac jak pujdzie na wymiany to ko
 Autor komentarza: adam12
Data: 18-07-2019 12:40:28 
Jako historyk widzę to tak - Teoretyczne szanse Szpilki na zwycięstwo są jak Polski z Ruskimi w 1920 roku. Zależą od dwóch czynników:
1. bezwzględne słuchanie narożnika przez cały czas trwania walki (niczym wojsko mądrych generałów których wówczas mieliśmy)
2. fart, (taki jak: zajęcie ruskim radiostacji w Ciechanowie, nie wysłanie armii konnej Budionnego spod Lwowa itd. było tego trochę).

tak więc szanse są natomiast obawiam się że już punkt nr.1 może być dla Artura nie lada wyzwaniem.
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 18-07-2019 12:53:50 
Szpilka moze wygrac w sobote, nie robcie z Chisory zawodnika scislego topu bo nim nie jest to jak przegrywal z Haye, furry i kilkoma innymi gwiazda go nie robi. Jest zabijaka ale nie bokserem i Szpilka jesli sie nie da sprowokowac to moze walke wygrac na punkty bo jest szybszy, ma dobre nogi i podszedl do walki na piwaznie. Derreck moze Szpile zlekcewazyc zzas jest jednowymiarowym piesciarzem.
 Autor komentarza: Kaczakan
Data: 18-07-2019 13:28:08 
@Grzywa, a kto tutaj robi z Chisory zawodnika ścisłego topu? NIKT.

Idzie do przodu, wywiera presję, ma mocny cios. Może i jest zawodnikiem jednowymiarowym, ale robi swoje i nie wycofuje się z planu taktycznego tak jak Szpilka w połowie drogi. Jest rozbity, ale wystarczy tylko jeden solidny atak lub kumulacja ciosów w pierwszej połowie walki, by Artur miał kryzys i poddał się mentalnie, bo będzie sobie zdawał sprawę, że nie dociągnie do końca pojedynku.

Jeśli walka pójdzie na cały dystans to Szpilka na punkty i tak nie wygra. Musiałby wygrać wszystkie rundy do wiwatu, a to jest mało realne, żeby nie powiedzieć, że niemożliwe. Kondycją nigdy nie grzeszył, więc kryzysy się pojawią, a to automatycznie będzie duża szansa dla Chisory na skończenie roboty. Szpilka nie jest w stanie cały dystans tańczyć w jednym tempie, bo nierównomiernie rozkłada siły i dość często oddycha uszami.

Z leniwym Wachem miał problemy, a co powiedzieć jak będzie wyglądał z zawodnikiem, którzy ciągle idzie do przodu? Spompuje się szybciej, łapy w dół, debilny uśmieszek i błaganie rywala o skończenie roboty i koniec imprezy.
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 18-07-2019 13:44:41 
@adam12, ale teraz mamy rok 2019 a nie 1920, walka będzie pod koniec lipca i uważam, że Szpilka jako przedstawiciel polskiej młodzieży patriotycznej powinien nawiązać do okrągłej 75 rocznicy Powstawia Warszawskiego.
Widzę to tak, Szpilka wychodzi do walki w tym pomarańczowym wdzianku i chuście PDW (nawiązanie do półtorarocznego pobytu w Bieszczadach) ale na ręce ma opaskę powstańca warszawskiego a na głowie hełm powstańczy, choć założony tyłem do przodu i na bakier (taka stylówka). Mógłby też wjechać na koniu jak polski kawalerzysta, chyba jeszcze żaden zawodnik nie wjechał do ringu na koniu. I nutę na wejście też wziąłby jakąś bardziej swojską, np. to by się nadało https://www.youtube.com/watch?v=6D0hbvNGk6w
 Autor komentarza: sekundant
Data: 18-07-2019 13:49:22 
Anuczin wygląda na zadowolonego :D
 Autor komentarza: januzs
Data: 18-07-2019 14:35:12 
Szpilka nie jest faworytem, i jest tego świadom, przez co nie spali się psychicznie i może dać ciekawa walke, tu nie będzie dyshonorem przegrać z renomowanym rywalem (który notabene najlepsze lata ma za sobą), sprawa wygranej jest otwarta, jeśli Arturos przegra przed czasem to pod koniec walki z powodu wycienczenia,półdystans to zasłona dymna, ja liczę na emocje bo oto chodzi w tym sporcie
 Autor komentarza: maro1988
Data: 18-07-2019 19:06:44 
Tu mozna stawiac gruba kase na porazke Szpilki przez Tko Ko.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.