DANA WHITE: BOKS TRZEBA ZBURZYĆ I ZBUDOWAĆ NA NOWO

Szef największej organizacji MMA na świecie, Dana White wciąż przymierza się do promowania boksu i chce wprowadzić w pięściarstwie nowy model biznesowy, który miałby przypominać ten stosowany w UFC. Według White'a boks może być dużo bardziej wydajną i przejrzystą dyscypliną.

- W latach osiemdziesiątych, dziewięćdziesiątych, a nawet na początku XXI wieku, było kilku gości, którzy robili wielki hajs. Mayweather, Pacquiao, De La Hoya, może paru innych. Ale masa zawodników nie zarabiała dużych pieniędzy i nie brała udziału w dużych walkach. Moim zdaniem boks mógłby być czymś dużo większym - powiedział White.

- Kiedy popatrzysz na to, co UFC zbudowało przez ostatnie 20 lat... Robimy 42 gale w roku. Za każdym razem, gdy idziesz na naszą galę, wszystkie bilety są wyprzedane albo łamane są rekordy sprzedaży biletów. W tym roku ustanowimy nasze rekordy sprzedażowe. Wciąż dajemy ludziom znakomite walki, a oni je masowo oglądają. Te walki są za darmo, w telewizji ESPN. Osiągamy milionowe zyski ze sprzedaży wejściówek bez udziału Mayweatherów i tym podobnych. Pięściarstwo może działać według naszego modelu biznesowego, trzeba tylko zburzyć to, co jest i zbudować na nowo - dodał człowiek, który w tym roku planuje przedstawić od dawna zapowiadane plany dotyczące wejścia na bokserski rynek wraz z grupą Zuffa Boxing.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: sludgehc
Data: 09-07-2019 18:38:41 
niestety boks jest tak skorumpowany, że na jedno miejsce gościa, który chce wziąć dla siebie sporą działkę przypada jeszcze kilkunastu innych. Tu w grę wchodzą za olbrzymie pieniądze, żeby ktoś oddał od tak miejsce przy korytku.
Wałki takie jak Fury vs Wilder czy GGG vs Canelo będą cały czas się dziać, poza tym, co podkreślam wielokrotnie, to skandal, żeby istniało w samej wadze ciężkiej czterech czy pięciu topowych zawodników z zerem na koncie, zamiast się bić i dawać walki na które ludzie czekają, każdy tylko próbuje ugrać dla siebie jak najwięcej, biorą bumów albo odgrzewane kotlety, tfu..
 Autor komentarza: teanshin
Data: 09-07-2019 19:05:26 
Różnica polega na tym że w MMA jest wiele organizacji, ale mniej rozpoznawalnych, nie zbliżających się nawet rozmachem do UFC i pas tej federacji to najwyższy z możliwych zaszczyt w MMA. W boksie są 4 główne federacje i kilka mniej istotnych, każda z nich ma pas mistrzowski plus nieskończoną liczbę półpaśców za które trzeba płacić haracze. Do póki w boksie nie będzie jednej federacji i jednego mistrza w każdej kategorii do póty będzie burdel i wieczne awantury o pieniądze. Oczywiście do tego też dochodzą telewizje i całość powoduje tyle że mistrz każdej federacji związany z inną telewizją zawsze będzie trudny w negocjacjach. Jak na razie nie wygląda na to żeby się to zmieniło w najbliższych latach.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 09-07-2019 21:33:36 
Żeby takie coś ogarnąć i zgromadzić większość dobrych bokserów w jednej organizacji, trzeba być obrzydliwie bogatym.
Sam Dana White ma coś koło 300-400 milionów dolarów, ale cała spółka będzie miała sporo kasy.
 Autor komentarza: Marik1234
Data: 10-07-2019 10:19:25 
Trzymam kciuki, dobra konkurencja dla tych skorumpowanych organizacji to jedyna szansa by uratować ten sport.
 Autor komentarza: ShannonBriggs
Data: 10-07-2019 10:29:45 
Przed czym Ty gościu chcesz ratować ten sport. Boks ma kryminalne korzenie i tam pewne rzeczy działy się od zawsze. Nie zmienia to faktu, że boks ma się dobrze, to wy macie przejebane jako kibice xD
Chociaż ja tam ostatnio nie mam na co narzekać.
 Autor komentarza: khorne
Data: 10-07-2019 14:19:03 
Dana White zapomniał wspomnieć, że zawodnicy MMA to biedaki jeśli porównać ich do bokserów. Cały zysk z gal idzie do włodarzy UFC bo nie ma tam żadnej konkurencji.
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 10-07-2019 14:33:53 
Przecież na tym właśnie polega specyfika boksu, że jeżeli chodzi o pasy, federacje to nie ma i nie będzie czytelnych zasad. Boks zawodowy to takie skrzyżowanie boksu amatorskiego z wrestlingu i to trzeba zaakceptować. O czym by gadali ludzie na forach, gdyby nie te wszystkie rzeczy mające mało wspólnego z samym boksem? Byłoby kilka walk na krzyż i nudy przez cały rok a tak zawsze coś się dzieje.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 10-07-2019 18:27:35 
Zgadzam sie z Dana, z tymze zburzenie struktury w boksie jest nierealne:) Nikt nie ma interesu, zey narodzil sie Nowy Boks.
 Autor komentarza: Marik1234
Data: 11-07-2019 12:02:52 
@ShannonBriggs - a To ty pewnie ustalasz daty przetargów na walkę, albo drukujesz karty u sędziów skoro zwracasz się do nas "Wy - kibice" xD
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.