ROBOTYCZNY JOSHUA, CZYLI SZPILKA WBITA PRZEZ ANDY'EGO RUIZA

Anthony Joshua (22-1, 21 KO) szykuje się do rewanżu ze swoim czerwcowym pogromcą, świeżo upieczonym mistrzem świata IBF, WBA i WBO Andym Ruizem Juniorem (33-1, 22 KO). Druga walka ma się odbyć w listopadzie lub grudniu i powinna zostać ogłoszona w tym tygodniu, tymczasem Meksykanin prowadzi już wojnę psychologiczną i wbija szpilki potężnemu Brytyjczykowi.

W mediach społecznościowych publikowane są fragmenty treningów, podczas których AJ pracuje nad unikami, pracą nóg i obroną. Jeden z ostatnich tego rodzaju filmów pokazuje Joshuę w walce z cieniem. Brytyjczyk wykonuje jednak ten element treningu w oryginalny sposób: zajmuje pozycję bokserską na bieżni mechanicznej, co utrudnia mu zachowanie odpowiedniego balansu. Ruiz skomentował trening rywala w swoim stylu - krótko, dosadnie i z dystansem. Zamiast wypowiedzi pisemnej, opublikował jedynie emotikon przedstawiający robota.

Joshua - podobnie jak kiedyś Władimir Kliczko - często nazywany jest przez swoich rywali robotem. Zarzuca mu się pewną sztywność i mechaniczność ruchów, boks przewidywalny dla zawodników, którzy zdołają przetrwać napór niezwykle atletycznego i mocno bijącego olbrzyma. Czy robotyczność Joshuy jest faktem i Andy Ruiz Jr zdoła ją wykorzystać? A może AJ udowodni, że wieści o jego upadku są grubo przesadzone i zrewanżuje się pierwszemu meksykańskiemu mistrzowi świata królewskiej dywizji? Odpowiedzi poznamy już pod koniec roku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 05-07-2019 18:38:32 
AJ to robot, z tym się zgodzę. Wystarczy mocno uderzyć w skrzynkę z bezpiecznikami i od razu odcina mu prąd. Taki troch nie dopracowany technicznie robot. Jemu nie jest potrzebny "Under Armour" tylko "Over Armour".
 Autor komentarza: Zarco5
Data: 05-07-2019 18:43:44 
https://youtu.be/5STPNla2kGQ

Czy tylko mi sie wydaje ze Ruiz troche zeszczuplal? Druga sprawa rece ma szybkie jak cholera, zdecydowanie najszybsze w HW
 Autor komentarza: gerlach
Data: 05-07-2019 18:59:41 
Co z tego, ze sie nawet i zrewanzuje Ruizowi jak juz jest skonczony:) koks pozostanie koksem
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 05-07-2019 20:41:02 
chyba sodowa mu uderzyla, wiec jak dostanie moze byc bolesnie
 Autor komentarza: ShannonBriggs
Data: 05-07-2019 21:29:40 
Nie ma co się doszukiwać żadnej gry psychologicznej. To tylko emotikon, a to że nie mija się z faktem nie znaczy nic złego. Joshua mógłby spokojnie zagrać w terminatorze ze swoją sylwetką, jest dość robotyczny w swoich ruchach, powód do nabijania się dobry jak każdy inny. Równie dobrze można się śmiać z Ruiza, że jest gruby jak świnia. I co z tego?
 Autor komentarza: ShannonBriggs
Data: 05-07-2019 21:33:13 
No... to ja zaczynam.

Ruiz jest pierwszym mistrzem świata tak grubym, że gdy opiera się plecami o liny, brzuchem sięga do przeciwległych lin.
 Autor komentarza: ShannonBriggs
Data: 05-07-2019 21:38:59 
Ruiz jest tak ciężki, że jak go Joshua zmusił w 5 rundzie do wrzucenia tylniego biegu to uruchamiał się sygnał cofania. Tyyt tyyyt tyyyt
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 06-07-2019 10:06:16 
https://www.youtube.com/watch?v=V_ZkRdtz-S4

To ten trening o którym mowa. Całkowita racja, wygląda to komicznie :D
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.