YURIORKIS GAMBOA vs ROMAN MARTINEZ 27 LIPCA W BALTIMORE

Były zawodowy mistrz świata w wadze piórkowej i były mistrz olimpijski, Kubańczyk Yuriorkis Gamboa (29-2, 17 KO) podpisał na początku roku kontrakt z Premier Boxing Champions, a 27 lipca w Baltimore zadebiutuje na gali PBC w walce z byłym mistrzem wagi super piórkowej, Portorykańczykiem Romanem Martinezem (30-3-3, 18 KO).

WALKA GAMBOA vs DAVIS? JEST TAKA OPCJA >>>

Ostatnia walka Kubańczyka miała miejsce w listopadzie zeszłego roku. Gamboa wygrał wtedy na punkty z Miguelem Beltranem Juniorem. Z kolei Martinez walczył ostatnio w marcu, nokautując Williama Gonzaleza. Był to powrót Martineza po prawie trzyletniej przerwie od czasu nokautu, jaki zafundował mu w 2016 roku Wasyl Łomaczenko.

Walką wieczoru gali w Baltimore będzie starcie mistrza świata WBA wagi super piórkowej Gervonty Davisa (21-0, 20 KO) z Ricardo Nunezem (21-2, 19 KO). Davis pochodzi właśnie z ''B'more'', zatem atmosfera powinna być gorąca. W kwietniu czyniono przymiarki do walki Davisa z Gamboą, więc lipcowa impreza może być wstępem do hitowego pojedynku tych dwóch wielkich talentów, choć trzeba jasno powiedzieć, że najlepsze czasy ''Cyklon z Guantanamo'' ma już raczej za sobą.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Pyskatyy
Data: 03-07-2019 17:04:44 
Patrząc na karierę Gamboy i innych kubańczyków na ringach zawodowych, możnaby wprowadzić do słownika nowy termin. Obok syndromu sztokholmskiego umieścić syndrom kubański.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.