RICKY HATTON: LUDZIE ZOBACZĄ INNĄ STRONĘ NATHANA GORMANA

Już za niespełna dwa tygodnie, 13 lipca w Londynie dojdzie do hitowego starcia brytyjskich prospektów wagi ciężkiej - Nathan Gorman (16-0, 11 KO) zmierzy się z Danielem Dubois (11-0, 10 KO). Trener Gormana, legendarny Ricky Hatton docenia klasę rywala swojego podopiecznego, twierdzi jednak, że Nathan nie pokazał jeszcze całego arsenału i dopiero w walce o pas mistrza Wielkiej Brytanii potencjał eksploduje.

- Oglądałem walki Daniela i jestem jego fanem, zawsze dobrze ogląda się pojedynki z udziałem ''DDD''. Ten gość szuka nokautów, to jest w moim stylu. Pracowaliśmy jednak z Nathanem codziennie, on ma niewiarygodną szybkość rąk, niezwykłe umiejętności i niespotykaną bokserską inteligencję. Umie również walczyć z bliska nie gorzej niż Dubois, po prostu na razie nie musiał tego pokazywać. Zawsze był za dobry dla swoich rywali - mówi Hatton.

- Walczył z journeymanami lub zawodnikami zbliżonymi do journeymanów, którzy chcieli tylko przetrwać. Myślę, że trochę się wtedy dekoncentrował, nie dawał z siebie wszystkiego. Nie będzie miał do tego okazji przeciwko Danielowi. On zmusi Nathana do walki, ludzie zobaczą inną stronę mojego podopiecznego. Nie są gotowi na to, co Gorman potrafi zrobić w wymianach - dodaje ''Hitman''.

- Zawsze chciałem być mistrzem świata, lecz najpierw chciałem zdobyć pas mistrza Wielkiej Brytanii. Podobnie myśli Nathan i każdy prawdziwy bokser z Wysp. Zresztą w tej chwili bycie mistrzem Wielkiej Brytanii wagi ciężkiej ma dodatkową wagę, biorąc po uwagę zawodników brytyjskiej sceny. Ten pas i zwycięstwo nad kimś takim jak Dubois otwierają wiele drzwi. To naprawdę duża walka. Nathan nie jest jeszcze w elicie, ale jeżeli pokona Daniela, czekają go starcia z zawodnikami pokroju Price'a, Allena, Chisory. A zwycięstwa nad tymi typami sprawiają, że jesteś już niemal w czołówce. Pamiętajmy przy tym, jak młody jest Gorman i jak niewielkie posiada doświadczenie. To, że tak bardzo go cenię, nie oznacza, iż lekceważymy Dubois. Wiemy, że to niebezpieczna walka - podsumowuje jeden z najlepszych brytyjskich pięściarzy XXI wieku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 02-07-2019 18:49:33 
Ja na tę walkę czekam z niecierpliwością. To będzie starcie siły (Daniel Dubois) z umiejętnościami (Nathan Gorman). Jestem ciekawy tej walki. W momencie ogłoszenia tego pojedynku myślałem, że faworyt jest jeden - Daniel Dubois, ale gdy obejrzałem sobie walki Nathana Gormana z Razvanem Cojanu, czy z Kevinem Johnsonem, czy z Kamilem Sokołowskim to zmieniłem zdanie. Gorman czuje się w ringu jak ryba w wodzie, dużo potrafi, dużo widzi, jest szybki. Daniel Dubois to będzie prawdziwy test dla Gormana, bo zakładam, że DDD z racji wieku i ambicji będzie wywierał dużą presję i nie pozwoli Gormanowi na chwile odpoczynku.
 Autor komentarza: Szczery
Data: 02-07-2019 18:56:49 
Dubois v Gorman to czekam bardziej niż na starciew Szpilki
Dwóch mocno bijących młodych prospektów i walka szykuje się przeokrutna :D
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 02-07-2019 19:09:53 
Ciekawa walka, wszystkie scenariusze możliwe, mit niezniszczalnych gości nakoksowanych do granic możliwości runął na dobre na początku czerwca.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 02-07-2019 20:52:36 
Dubois trenuje z Bruno, dobrze to nie wygląda. Tarcza z Bruno to jakaś farsa, za to jest dużo komplementowania młodego byczka.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.