KAROLINA KOSZEWSKA ZE ZŁOTEM IGRZYSK EUROPEJSKICH!

Znakomite wiadomości dotarły do nas z Mińska! Po 14 latach złotymi literami w historii polskiego boksu ponownie zapisała się Karolina Koszewska (-69kg), która dzisiaj w stolicy Białorusi wywalczyła złoty medal 2. Igrzysk Europejskich. Zawodniczka trenująca na co dzień w barwach warszawskiej Legii w finale pokonała dzisiaj niejednogłośnie na punkty (4-1) Włoszkę Assuntę Canforę.

Dodajmy, że Karolina, występująca przed laty na olimpijskich ringach pod panieńskim nazwiskiem Łukasik zdobyła trzy medale Mistrzostw Europy – złoty w Tonsbergu (2005), srebrny w Pecsu (2003) i brązowy w Riccione (2004). Następnie, boksując w hamburskiej grupie Universum Box-Promotion, była posiadaczką pasów zawodowej mistrzyni świata WIBF (2007-2008). Furtka do powrotu Karoliny do boksu olimpijskiego otworzyła się z dniem, w którym Międzynarodowe Stowarzyszenie Boksu Amatorskiego (AIBA) dopuściło zawodowców do rywalizacji na ringach boksu olimpijskiego.

Oficjalny powrót naszej mistrzyni nastąpił w lutym 2017 roku, a już w marcu stoczyła ona pierwsza międzynarodową walkę podczas meetingu „Queen of The Ring” w węgierskim KQszeg. W maju 2017 roku pokazała się szerszej bokserskiej widowni podczas MTB im. Feliksa Stamma w Warszawie i już w pierwszej pokonała ówczesną mistrzynię Europy, Angielkę Natashę Gale. Złoty medal w Mińsku zapewne zadziała na Karoline motywująco i w sierpniu w Hiszpanii postara się potwierdzić swój prymat w Europie podczas Mistrzostw Europy.

Tak, więc bilans podopiecznych trenerki Karoliny Michalczuk to trzy medale – złoty Karoliny Koszewskiej i dwa brązowe – Sandry Drabik (-51kg) i Elżbiety Wójcik (-75kg). Nasz panie stoczyły w Mińsku 10 walk, z których wygrał 7 i przegrały 3.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Marduk
Data: 29-06-2019 16:59:46 
Mamy dużo mocnych babek w boksie (i MMA też - Jędrzejczyk, Kowalkiewicz), a w boksie Brodnicka czy Piątkowska Polacy i Polki lubią uprawiać sporty walki.
 Autor komentarza: Saturianin
Data: 29-06-2019 18:43:00 
Gratulacje dla wszystkich dziewczyn łącznie z p.trener Michalczuk szkoda że nie wygrała Wójcik ale widać że fajny klimat jest w kadrze dziewczyn myślę że todobry prognostyk przed olimpiadą bo na facetów to chyba nie ma co liczyć.
 Autor komentarza: aro1990
Data: 30-06-2019 12:17:10 
Wow, igrzyska europejskie??? Litości, nie dojechała tam większość nawet średniej klasy sportowców z Europy, zresztą nie tylko w boksie. M.in. z tego powodu Interesują garstkę osób. Więc trochę więcej umiaru i mniej bicia piany...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.