COMMEY ZASTOPOWAŁ BELTRANA I OBRONIŁ PAS IBF (WIDEO)

Richard Commey (29-2, 26 KO) w wielkim stylu obronił tytuł mistrza świata wagi lekkiej federacji IBF, pokonując przed czasem cenionego Raymundo Beltrana (36-9-1, 22 KO).

Pięściarz z Ghany już w 70. sekundzie prawym sierpowym rzucił dawnego championa na deski. Po liczeniu do ośmiu trafił lewym sierpem, poprawił prawym i sędzia musiał znów liczyć. W kolejnych minutach trwała dominacja 32-latka, choć w piątej rundzie Beltran podjął rękawice i otwarte wymiany w półdystansie, samemu odgryzając się kilka razy.

Koniec nastąpił w ósmym starciu. Commey strzelił z luzu lewym sierpem na brodę i pomimo iż pretendent znów powstał, to sędzia Edward Hernandez Sr zdecydował się przerwać potyczkę.

Dzień wcześniej Beltran przekręcił licznik podczas ceremonii ważenia, więc nawet gdyby wygrał, to i tak nie zdobyłby tytułu. Za karę stracił 40 tysięcy ze swojej gaży. Połowa z tego poszła na konto Commeya, który dzięki temu łącznie zarobił 370 tysięcy dolarów.