CANELO DĄŻY DO WRZEŚNIOWEJ WALKI Z KOWALIOWEM?

Dobrze zazwyczaj poinformowany dziennikarz Sports Illustrated, Chris Mannix twierdzi, że lider wagi średniej Saul Alvarez (52-1-2, 35 KO) celuje w walkę z mistrzem WBO wagi półciężkiej Siergiejem Kowaliowem (33-3-1, 28 KO). Miałaby się ona odbyć 14 września.

Mówi się, że Canelo i jego ludzie nie są w tym momencie zbytnio zainteresowani trzecią walką z Giennadijem Gołowkinem, choć naciska na nią platforma DAZN, z którą Meksykanin podpisał w zeszłym roku kontrakt na 365 milionów dolarów za 11 walk. Team Gołowkina nie chce z kolei walczyć z Alvarezem w Las Vegas, gdzie Canelo bywał według większości obserwatorów faworyzowany przez sędziów. Rozmowy na temat walki Alvarez vs Gołowkin III stoją więc w miejscu, a poważnym kandydatem do starcia z Meksykaninem jest również mistrz WBA wagi super średniej - Callum Smith. Konfrontacja z Brytyjczykiem może się podobno odbyć pod koniec roku.

SMITH GOTOWY DO WALKI Z CANELO >>>

Czy Canelo zdecyduje się na podjęcie niezwykle trudnych wyzwań w wyższych kategoriach? Wydaje się to możliwe, choć w sprawie walk z Kowaliowem i Smithem nie pojawiły się jeszcze żadne oficjalne oferty. Trzeba jednak przyznać, iż Alvarez udowodnił w ostatnich latach, że nie brakuje mu ambicji i jego rozmach w budowaniu sportowego dziedzictwa może imponować.

Przypomnijmy na koniec, że współpromujący Kowaliowa Bob Arum od kilku miesięcy prowadzi trudne negocjacje w sprawie walki Rosjanina z obowiązkowym pretendentem Anthonym Yarde (18-0, 17 KO). Według Aruma ostateczne porozumienie zostało wreszcie osiągnięte i do walki Kowaliow vs Yarde dojdzie we wrześniu w Rosji. Czekamy teraz na ruch Canelo.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: KapralWiaderny
Data: 28-06-2019 19:07:36 
Teraz jak Kowal jest rozbity to rudy cwaniak i de la huja wywęszyli łatwy hajs..
 Autor komentarza: samqualis
Data: 29-06-2019 02:22:09 
Rozbita to musisz miec psyche. Niech taki gienia wyjdzie go kovala, a nie sorry unifikacja w sredniej priorytet xD
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.