WBO - BRIEDIS MISTRZEM ŚWIATA

Na oficjalnej stronie federacji World Boxing Organization pojawił się ranking na miesiąc czerwiec. W rubryce mistrz w limicie 90,7 kilograma wpisano już nazwisko Mairisa Briedisa (26-1, 19 KO).

Przypomnijmy fakty. Łotysz spotkał się z Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO) dziewięć dni temu w Rydze i wygrał w trzeciej rundzie przez TKO. Sędzia Robert Byrd nie słyszał gongu, nie dał Polakowi odpocząć po ciosie łokciem, a tak w ogóle to nie wiadomo było do końca, o co jest ta walka. W stawce miały być pierwotnie pasy WBC i WBO (należał do Krzyśka), a także awans do finału turnieju WBSS. Federacja WBC wycofała się z usankcjonowania tej walki jako mistrzowskiej na dobę przed pierwszym gongiem. Ale w stawce miał być jeszcze tytuł należący do Polaka. Po wszystkim okazało się, że tak naprawdę nikt nic nie wie.

- Jak wygląda sprawa z pasami mistrzowskimi? - zapytaliśmy trzy dni po walce Andrzeja Wasilewskiego, promotora "Główki".

- To jest kolejne kuriozum, ponieważ na dzień dzisiejszy nic nie wiadomo. Federacja WBC nigdy nie potwierdziła, że walka jest o pas, a prezydent WBO był w samolocie przed pojedynkiem i też nie było ostatecznej decyzji odnośnie pasa. W związku z tym na miejscu wszyscy poszli na kompromis i dodano jednego sędziego neutralnego, z IBF, jako tego neutralnego. Gdyby walka się skończyła w normalny sposób, sprawa byłaby dość prosta, ale teraz zrobił się z tego śmierdzący kartofel (...) Sprytną taktykę przyjęła federacja łotewska, która nadzorowała ten pojedynek. A wszystko po to, bo teraz tylko ona może dokonać jakieś ruchy przy zmianie werdyktu. Ale dzięki temu pojawia się nikła szansa, by Krzysiek nawet pomimo porażki zachował tytuł mistrza świata - odpowiadał nam wtedy szef grupy Knockout Promotions.

W dzisiejszym rankingu jako "Mistrz" widnieje już nazwisko Briedisa, a my możemy o Głowackim pisać jako o byłym dwukrotnym mistrzu świata wagi junior ciężkiej...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: towlasnieja
Data: 24-06-2019 22:32:21 
Kpina
 Autor komentarza: AdRem
Data: 24-06-2019 22:36:38 
Mialem mala nadzieje, ze pas zostanie u Polaka ale raczej ten rezultat nie powinien byc zadnym zaskoczeniem. WBC gdyby sie dogadalo z WBSS tez by ten pojedynek usankcjonowalo. Taki mamy klimat.
 Autor komentarza: Pyskatyy
Data: 24-06-2019 23:22:55 
Nie wiedziałem, że w muay-thai też można zdobyć pas federacji WBO.
 Autor komentarza: Meehaw
Data: 24-06-2019 23:41:15 
Podobno finał będzie na zasadach K-1
Ewentualnie Kubańczyków może dostać tulipanem z rozbitej butelki po piwie.
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 24-06-2019 23:59:58 
Z tego co ostatnio zrozumiałem to walka była bez tego pasa w tle. Chyba coraz mniej z tego bałaganu rozumiem :(
 Autor komentarza: pavlus
Data: 25-06-2019 06:47:34 
Skoro przegrał to czemu miałby mieć nadal pas?
 Autor komentarza: Pyskatyy
Data: 25-06-2019 08:33:42 
No właśnie też tego nie mogę zrozumieć. Przecież zarówno WBC jak i WBO wycofały się z sankcjonowania tej walki. Jeden wielki cyrk.
 Autor komentarza: Pyskatyy
Data: 25-06-2019 08:34:49 
Mój komentarz był odnośnie wypowiedzi usera SiemionX.
 Autor komentarza: Olaf
Data: 25-06-2019 14:14:41 
Wychodzi na to, że w boksie formalności nie są ważne. WBO nie sankcjonowało walki, ale wpis na fejsie wystarczył do zmiany właściciela pasa. Nie mamy pana pasa i co nam pan zrobisz?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.