Archiwum wiadomości z dnia: 2019-06-23

 
IGRZYSKA EUROPEJSKIE: DAMIAN DURKACZ PRZEŁAMAŁ ZŁĄ PASSĘ

Najmłodszy pięściarz polskiej ekipy, 20-letni Damian Durkacz (64 kg) jako jedyny zdołał pokonać swojego pierwszego przeciwnika i tym samym awansował do 1/8 finału turnieju bokserskiego 2. Igrzysk Europejskich, będącego zarazem 43. Mistrzostwami Europy seniorów. Wychowanek trenera kadry, Ireneusza Przywary, pokonał dzisiaj na ringu w Mińsku na punkty (3-0) o pięć lat starszego Hiszpana Johanna Orozco Ojedę.


NIKOŁAJ WAŁUJEW: JESTEM ŚMIERTELNIE CHORY

Były mistrz świata wagi ciężkiej, Nikołaj Wałujew ujawnił, że walczy o życie z powodu kłopotów po operacjach guzów przysadki mózgowej, jakie przeszedł kilka lat temu. Rosjanin był operowany w Niemczech i w Rosji, ale niestety nastąpił nawrót choroby i emerytowany bokser każdego miesiąca przechodzi teraz intensywną terapię.


ZWYCIĘSKI ZAWODOWY DEBIUT MARIUSZA GNASA W DANII

Mariusz Gnas (1-0) to 21-letni Polak, który wyjechał z rodzicami do Szwecji w 2009 roku i zaczął tam uprawiać boks. Był m.in. ćwierćfinalistą mistrzostw Europy juniorów i jednym z najlepszych szwedzkich seniorów w ostatnich dwóch latach. Reprezentował Szwecję na wielu dużych turniejach i prezentował ciekawy potencjał, a w ostatni piątek zadebiutował na zawodowym ringu.


TYSON FURY: ZOSTAŁO MI PONAD 10 LAT W BOKSIE

Charyzmatyczny Tyson Fury (28-0-1, 20 KO) jest uważany przez wielu ekspertów za najlepszego obecnie zawodnika wagi ciężkiej. Brytyjczyk przeżywał w ostatnich latach wzloty i upadki, w tej chwili znajduje się na fali i zamierza kontynuować dobrą passę. Twierdzi, że będzie boksował co najmniej do czterdziestki.


PARKER: JOSHUA MA KŁOPOTY ZE SCHODZENIEM Z LINII CIOSÓW

Były mistrz świata wagi ciężkiej, Joseph Parker (25-2, 19 KO) zdobył wakujący pas WBO w 2016 roku, po wygranej większościową decyzją walce z Andym Ruizem Juniorem (33-1, 22 KO). Tytuł zabrał Parkerowi Anthony Joshua (22-1, 21 KO), który z kolei został zdetronizowany przez Ruiza w czerwcu tego roku. Parker wskazuje dziś na powody porażki Brytyjczyka.