BRIEDIS: ŚWIETNA WALKA - GŁOWACKI: WOJNA, KTÓRĄ WYGRAM JA!

- Zdobycie tych pasów i wygrana w turnieju będą spełnieniem marzeń - mówi Krzysztof Głowacki (31-1, 19 KO), który w sobotni wieczór w Rydze w walce o pasy WBC i WBO wagi junior ciężkiej skrzyżuje rękawice z miejscowym bohaterem, Mairisem Briedisem (25-1, 18 KO).

- Przed nami wielka wojna i to ja ją wygram. Nie mogę się już doczekać soboty! - dodał Polak na ostatniej konferencji prasowej. On będzie bronił pasa WBO, zaś tytuł WBC jest wakujący. W drugim półfinale turnieju World Boxing Super Series w kategorii cruiser spotkają się Yunier Dorticos (23-1, 21 KO) z Andrew Tabitim (17-0, 13 KO).

- Nie wiem czy będzie to wojna, ale na pewno bardzo interesująca walka. Cieszę się, że odbędzie się w moim kraju. Gdyby ktoś dziesięć lat temu powiedział mi, że na Łotwie będą odbywać się tak duże gale, nie uwierzyłbym. To spełnienie marzeń - mówi w podobnym tonie reprezentant gospodarzy, w przeszłości champion WBC.

WSZYSTKO O WALCE GŁOWACKI vs BRIEDIS >>>

- To walka nie tylko o wielkie pieniądze i finał turnieju, ale również o dwa tytuły mistrzowskie. To sport na najwyższym poziomie, bo najlepszy spotyka się z najlepszym. To prawdziwi gladiatorzy - podkręca atmosferę promotor Kalle Sauerland.

Poniżej kilka zdjęć z dzisiejszej konferencji. Od piątku redakcja BOKSER.ORG będzie dla Was nadawała materiały prosto z Rygi! Zostańcie z nami.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: herrmefisto
Data: 12-06-2019 16:57:21 
Wg mnie walka 50 na 50. Ciężko wskazać faworyta. Najważniejsze, że spotyka się dwóch świetnych zawodników w swoim prime time!
 Autor komentarza: gluton
Data: 12-06-2019 17:44:16 
świetne zestawienie!
Dla mnie poezyja:)
Główka maswoje atuty, w sumie może mu pasować Briedis.
Pytanie jaka forma i czy zdrowie jest ok?
Życzę wygranej.
Chętnie popatrzę.
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 12-06-2019 19:52:48 
Jakie 50 na 50? Tu będzie TKO pod koniec walki.
 Autor komentarza: babyfat
Data: 13-06-2019 08:20:48 
SiemionX
Pisz, albo czytaj ze zrozumieniem. Walka 50 na 50 nie wyklucza KO ...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.