TYSON FURY: JOSHUA JEST SKOŃCZONY, BOKS TO NIE PRACA NAUKOWA

Tuż po porażce Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO) słowa otuchy wysłał mu Tyson Fury (27-0-1, 19 KO). Ale półtora tygodnia później twierdzi już: On jest skończony w boksie!

Skąd ta zmiana? Zdaniem "Króla Cyganów", jego rodak bardziej się poddał, niż został pobity. Przypomnijmy, że w pierwszy dzień miesiąca Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO) zastopował Anglika w siódmej rundzie, mając go cztery razy liczonego. Tym samym przejął pasy IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej.

- Jeśli ktoś się podda raz, to będzie tak robił w kolejnych walkach. Ciężko po takim czymś wrócić. Joshua wyglądał jakby nie chciał w ogóle być tego dnia w ringu. Moim zdaniem jest skończony. Na siłowni mógłby uzyskać lepsze wyniki od jakiegokolwiek innego zawodnika, zużyć każdy worek czy bieżnię, ale na koniec to i tak nieistotne. W boksie chodzi o coś zupełnie innego. Dziś niektórzy starają się zrobić z boksu jakąś pracę naukową. Tylko prawda jest taka, że gdy dostaniesz mocno na brodę i nagle spanikujesz, nie pomogą ci żadne ćwiczenia ani żadna dieta - mówi Fury.

- Najlepsze jest to, że dwaj najwięksi atleci w wadze ciężkiej ostatnich lat, czyli Władimir Kliczko i Anthony Joshua, przegrali z takimi grubaskami jak ja i Andy Ruiz - dodał Anglik, który w sobotnią noc skrzyżuje rękawice z Tomem Schwarzem (24-0, 16 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: herrmefisto
Data: 12-06-2019 15:58:06 
No jasne. Lewis, Tyson, Ali, Kliczko też przegrywali swoje walki a jakoś wracali silniejsi.
 Autor komentarza: KlimeQ
Data: 12-06-2019 16:02:00 
Ale co innego jest przegrać, a się poddać. A niestety to dosyć wyraźnie było widać w walce Joshuy z Ruizem. Chłop się po prostu poddał. Widać to było w jego oczach.
 Autor komentarza: Minister1989
Data: 12-06-2019 16:13:12 
Czy redakcja musi pisać wszystko co powie Fury ?
 Autor komentarza: werus
Data: 12-06-2019 16:37:30 
Minister1989 ...tak, a wszystko po to, żeby Cię jeszcze bardziej wku..wiac :)
 Autor komentarza: januzs
Data: 12-06-2019 16:49:22 
To fakt w oczach Joshuy widac było panikę i rezygnacje, we wczesniejszych walkach mimo, iż również pływał żadnego zwątpienia nie dało się zauważyć, chłopak pokazywał determinację i pazur. Być może wstrząs mózgu albo jakiś mikro uraz podciął mu skrzydła i wpłynął na jego zachowanie, takie rzeczy rzutują nie tylko na walkę w ringu lecz również życie prywatne , potrafią zmieniać charakter, wyciszać, alienować itd. wszyscy pamiętamy co działo się się z Andrzejem Gołotą (no ale ten to się naprzyjmował nieporównywalnie więcej mocniejszych bomb od obcierek, których zaznał AJ)
 Autor komentarza: herrmefisto
Data: 12-06-2019 16:59:29 
Mimo wszystko zbyt wcześnie, żeby mówić o końcu kariery. Kwestia pracy z dobrym psychologiem. Faktycznie coś z nim było tego dnia nie tak. To było widać już przed walką. Stawiam jednak na Antka w rewanżu przez KO.
Gdyby nie wchodził w wymianę w półdystansie z Ruizem, który miał szybsze od niego ręce to nie byłoby tak źle.
 Autor komentarza: Waluk
Data: 12-06-2019 18:07:02 
W rewanzu wypunktuje Ruiza.
 Autor komentarza: Mike1980
Data: 12-06-2019 18:10:19 
dokładnie tak! w temacie psychiki Joshuy powinniśmy głęboko wsłuchiwać się w głosy ludzi o bardzo mocnej - wzorcowej psychice, takich jak Tyson Fury. ludzi którzy latami potrafili utrzymać tytuły i skutecznie ich bronić odprawiając przy tym przed czasem dziesiątki groźnych przeciwników. Ludzi ci osiągnęli nieosiągalny dla przeciętniaków szczyt bycia w prawdzie z samym sobą i ringowej uczciwości do tego stopnia, że są gotowi przez parę lat nie wychodzić do ringu jeśli mają choć cień podejrzenia, że mogli by rozczarować swoich kibiców nieperfekcyjnym przygotowaniem psychicznym. Zatem nigdy nie popełnią takiego błędu jak amator Joshua i za to im się należy cześć
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 12-06-2019 19:42:01 
Nie wiem czy Fury tak naprawdę myśli ale nawet jeżeli tak to się z nim nie zgadzam. Poddanie się AJ to normalna sytuacja. Uznał, że walka mu nie idzie, szanse wygrania marne, więc szkoda zdrowia, obciachu i odkuje się w rewanżu. Co innego piłka nożna, tam tracąc pechowo 3 bramki w pierwszej połowie można w drugiej przy odrobinie szczęścia 3 strzelić. W boksie jak się dostanie w ucho taj jak AJ to już się do siebie najczęściej nie dochodzi i przewaga przeciwnika rośnie. AJ mógł się poddać już wcześnie i też byłby wytłumaczony.
 Autor komentarza: krzysiek123777
Data: 12-06-2019 20:11:41 
tez stawiam rewanż ze joshua wygra jaracie się ruizem który nie dawno nie istniał udało mu się i tyle
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 12-06-2019 20:32:18 
Fury który jeszcze nic wielkiego nie udowodnił, ślizga się na dwóch walkach i kocha pajacować z ogórkami jest wyrocznią dla niektórych... Tylko że jak ten pajac by przegrał to nie byłoby końca tłumaczeniom. Jak dla mnie AJ zachowuje się jak facet, uznał wyższość Ruiza i nie szuka winnych. Chcę rewanżu i siedzi cicho. Wszystkie te Cygany i Wildery nadal pierdzielą o nim, a sami walczą z Breazealami i Szwarzami. No kurwa legendy!
 Autor komentarza: Champion20
Data: 12-06-2019 20:43:44 
Fury ma racje. Boks to taki sport że jeden czysty cios w pysk i świecą Ci latarkami po oczach. Na nic muskularna sylwetka, specjalistyczne treningi pod okiem najlepszy trenerów, najdroższa dieta i suplementy jeden cios i cie nie ma;)
No i najważneijsze sylwetka nei walczy mozna być grubasem i mistrzem co pokazał Ruiz
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 12-06-2019 21:38:48 
Ilu takich mistrzów było? Wyjątki nie potwierdzają reguły... Zresztą najlepsi zawodnicy nie mają jednego czy dwóch pojedynków o mistrzostwo, ale wiele. Jedna jaskółka wiosny nie czyni!
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 12-06-2019 22:10:18 
Nie zapomnę jak to wszyscy się nie podniecali jaki to Fury jest prawdziwy i jak demaskuje "fałszywego" Kliczke- oszusta.
Co za bęcwały za przeproszeniem. Przecież ten gość bredzi wszystko co może przynieść mu rozgłos sam sobie zaprzeczając w co drugiej wypowiedzi.
Zaraz wejdzie jakiś fan i napisze że na tym polega jego geniusz. No rzeczywiście. Geniusz nie z tej ziemi, pieprzy 3 po 3 a ludzie się zachwycają.

Zaraz po porażce trąbił że AJ wróci mocniejszy bo najwięksi przegrywali i ich to nie łamało. Chwilkę później okazuje się że Joshua jest skończonym bumem, poddał się i na nic mu rewanż w którym to oberwie.
I tak jest w 99% przypadków. Fury mówi coś, media to przetwarzają a bezmózgi robią z niego genialnego mistrza intelektu...

I tak Klitschko to Bitchko i bum który zawalczył z 1 dobrym rywalem i od razu przegrał. Tak to bum w momencie w którym Fury chce zabłysnąć chamstwem natomiast w większości wywiadów zachwyca się sam sobą i promuje zwycięstwem historycznym na nikim innym jak tym Bitchko bumem. Promuje się więc na zwycięstwie z bumem? To kim jest sam? Średniakiem? xD
Ale tępaki się zachwycają bo przecież tak mocno pojechal "fałszywemu" Władimirowi. Ojoj.

Tak jak i jechał Lewisowi a później go ze łzami w oczach przepraszał.

Słowa Tysona są tyle warte co nic. Kompletnie nic. Dziś jedzie po AJ-u a za moment będzie mu kibicował.
Człowiek zagadka. Jaki ma humor tak bredzi. A ludzie się zachwycają jaki to nie jest prawdziwy i inteligentny xD

Dla mnie większym przegranym jest ten kto poddał się bez walki a to zrobił już 2 razy Tyson. Raz uciekając jak się da od walki rewanżowej z Bitchko a dwa uciekając od Wildera mimo obiecanek że interesuje go właśnie tylko rewanż a nie pieniądze.

Cwany manipulator z bólem dupy. Zobaczymy co będzie bredził jak AJ rozjedzie w rewanżu Ruiza...
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 12-06-2019 22:24:28 
noo i jeden z tych grubasow jak szczur uciekl w depreche przed rewanzem, ruiz raczej tego nei zrobi. A wielu ze swiata boksu moze potwierdzic to co powiedzial atlas, na brode latwiej wrocic niz na ucho
 Autor komentarza: Mike1980
Data: 12-06-2019 23:13:16 
"Słowa Tysona są tyle warte co nic. Kompletnie nic. " I tu się wyjątkowo nie zgodzę z BlackDog-iem. Niestety świat wartościuje dziś słowa nieco inaczej, czyli przez pryzmat tego czy ktoś chce za słuchanie/czytanie/oglądanie tego zapłacić. A za styl bycia Furego sporo osób jest w stanie zapłacić. Jak się okazuje także ludzi, którzy z nim nie sympatyzują ;-) Czas pokaże jak to się będzie sprzedawało na największym rynku.
 Autor komentarza: Laik
Data: 13-06-2019 00:04:43 
BlackDog i reszta,

Cygan nie powiedział NIC co nie jest prawdą.

BlackDog, zadziwiają mnie te twoje elaboraty o niczym.Zastanawiam się, czy ktoś ci a to nie płaci, bo piszesz dużo, a treści w tym niewiele.

Czy tak trudno pojąć, że bezpośrednio po porażce Fury najzwyczajniej po ludzku pocieszał Joshue, chciał dodać mu otuchy.
Minęło trochę czasu i nadszedł moment na chłodną analizę.

TYLE, to nie telenowela BlackDog, to BOKS

Sam tak krytykujesz Tysona, a sam bez problemu, bez żadnych argumentów nazywasz JEGO PRZEGRANYM! Gdzie Tyson Fury nie przegrał ŻADNEJ ZAWODOWEJ WALKI!

A teorie o ucieczce przed rewanżami są tyle warte, co teorie o płaskiej ziemii...
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 13-06-2019 01:39:16 
Przecież wypowiedzi Furego nie są wcale sprzeczne. Oceny trochę się różnią, ale każdy może trochę zmieniać zdanie i przedstawiać różne punkty widzenia. To są jakby argumenty za i przeciw. Np Szpilka, ja jednego dnia go nie lubię, bo mnie zwyczajnie denerwuje i nie trawię takiego stylu a drugiego dnia doceniam to, że ma jednak jaja, zarówno w wyborze przeciwników jak i w kontaktach z promotorem. Dlatego w walce z Chisorą życzę mu jednocześnie wygranej i przegranej.
Jeżeli ktoś każdego dnia ma dokładnie takie zdanie na każdy temat to raczej nie świadczy o nim najlepiej.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 13-06-2019 08:38:58 
BLACKDOG - to debil. Wystarczy poczytać co bredzi to skończony idiota nie traktuje go poważnie nie czytajcie tych wypocin
 Autor komentarza: werwoolf
Data: 13-06-2019 09:52:01 
Jeden tutaj to ciągle napierdala w kółko jaki to Antek jest bee bo kulturysta, a jaki Ruiz wspaniały bo grubasek. I w kółko cep powtarza pod kazdym tematem, sylwetka nie walczy, wreszcie małe grubaski weryfikują itd. Nie dość, że prymitywne teksty składa, jak przygłup jakiś, to widać jakieś straszne kompleksy wobec łudzi dbających o siebie.
 Autor komentarza: OZZY
Data: 13-06-2019 12:17:54 
Champion20

Mozna sie z nim zgodzic lub nie ale pisze z sensem w przeciwienstwie do Ciebie prostaku.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 13-06-2019 14:45:03 
Ciumajcie lagę obaj nademną. Widze ze BlackDog ma kilka kont brawo
 Autor komentarza: roccopl
Data: 13-06-2019 21:57:11 
Jebac tego grubasa Furego. On uciekł przed rewanzem z kliczko
 Autor komentarza: OZZY
Data: 13-06-2019 22:40:56 
To wlasnie mam na mysli Twoj poziom to dno i metr mulu nie jestem BlackDog
 Autor komentarza: werwoolf
Data: 13-06-2019 23:46:35 
Ty kurvva baranie znowu tłumaczysz, sobie jak opoźnione dziecko. Mam jedno konto od 6 lat, albo 8, niech Furmi sprawdzi. A twoj hejt taki prosty jak twoja inteligencja. Jak masz 16 lat to pasuj i się edukuj, bo jeszcze dostaniesz po pizzdzie, i gluta będziesz w kiblu wycierał z mamusią hehe.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.