HEARN: USYK WE WRZEŚNIU Z TAKAMEM

Według pierwotnych planów dwa i pół tygodnia temu Aleksander Usyk (16-0, 12 KO) miał debiutować w wadze ciężkiej, jednak kontuzja bicepsa wszystko wydłużyła. Światowe federacje pozbawiły go już pasów kategorii cruiser, ale Ukrainiec skoncentrował się już tylko na zmaganiach z tymi największymi i najsilniejszymi.

Eddie Hearn, promotor między innymi Joshuy, Whyte'a, Chisory, czy Parkera, związał się z Usykiem kontraktem na trzy walki. Teraz zdradził szczegóły jego powrotu po niegroźnej na szczęście kontuzji.

Szef stajni Matchroom potwierdził, że Usyk powinien zadebiutować w wadze ciężkiej we wrześniu, a jego rywalem będzie ten, z którym miał boksować pod koniec maja, czyli Carlos Takam (36-5-1, 28 KO). Przypomnijmy, że myśl przepisów federacji WBO, jeśli Usyk pozostawiając pas jednej kategorii wygra w innej, automatycznie zostanie mianowany obowiązkowym pretendentem do tytułu mistrza świata. To był plan Hearna na walkę Anthony'ego Joshuy z Usykiem, lecz wobec wpadki AJ-a z Andym Ruizem Jr teraz może wszystko poukładać się inaczej...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: nyger1
Data: 10-06-2019 22:44:11 
usyk dla ruiza i mistrz wszechczasow tak to widze,wszytskie federacje ktorych byl mistrzem powinny dac zielone swiatlo dla takiego widowiska ruiz jest posiadaczem tych samych pasow tylkko w hw
 Autor komentarza: babyfat
Data: 11-06-2019 08:10:24 
nyger1
Wspaniały scenariusz! Ruiz a potem Dziki i emeryturka ;)
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 11-06-2019 12:48:30 
Moim zdaniem styl robi walkę i Usyk takiego Ruiza zrobić na nogach. Jr ma powolne nogi co stylowo bardzo pasuje królowi CW. Joshua był dużo wyższy z dłuższym zasięgiem i lepszą pracą nóg a taki Ruiz może zostać wypunktowany z dystansu i nie mieć okazji ustrzelić Usyka.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.