HOOKER vs RAMIREZ - UNIFIKACJA WBO/WBC W JUNIOR PÓŁŚREDNIEJ

Eddie Hearn wraz z Bobem Arumem doszli do porozumienia. Przed nami kolejna bardzo ciekawa potyczka unifikacyjna, tym razem w kategorii junior półśredniej (63,5kg). Naprzeciw siebie staną mistrz WBO Maurice Hooker (26-0-3, 17 KO) oraz champion WBC Jose Carlos Ramirez (24-0, 16 KO).

Pojedynek o dwa pasy odbędzie się 27 lipca w College Park Center w Arlington. Dla obu zawodników będzie to jednocześnie trzecia obrona swojego trofeum. Wszystko będzie do obejrzenia na platformie streamingowej DAZN. W zeszłym miesiącu Hearn porozmawiał z Carlem Morettim, wiceprezydentem Top Rank i obie strony mają zamiar częściej współpracować przy organizacji najlepszych dostępnych walk. - Boks potrzebuje takich pojedynków. Obaj mistrzowie są pewni swego i wierzą w swój sukces. Na tym powinno to polegać - mówi Hearn.

- Powiedziałem mojemu menadżerowi, że chcę tej walki i jestem gotów na unifikowanie innych pasów. Dzięki wygranej będę mógł wznieść swoją karierę na inny poziom. Chcę również, by ludzie przekonali się, kto tak naprawdę jest numerem jeden w naszej dywizji - mówi Ramirez.

- Moim marzeniem jest pozbieranie wszystkich tytułów i zostanie niekwestionowanym mistrzem. A starcie z Ramirezem będzie poważnym krokiem w tym kierunku. Wierzę, że to ja jestem najlepszy w tym limicie - ripostuje Hooker.

Co ciekawe Regis Prograis (24-0, 20 KO) i Josh Taylor (15-0, 12 KO), czyli dwaj pozostali mistrzowie, również skrzyżują rękawice między sobą. W kuluarach mówi się, że lepsi z tych par mogą potem zaboksować o pełne panowanie w kategorii junior półśredniej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.