GOŁOWKIN: NA 99 PROCENT DOJDZIE DO TRZECIEJ WALKI Z ALVAREZEM

Były mistrz świata wagi średniej, Giennadij Gołowkin (38-1-1, 34 KO) jest przekonany, że dojdzie do jego trzeciej walki z Saulem Alvarezem (52-1-2, 35 KO), ale najpierw trzeba pokonać w najbliższy weekend Kanadyjczyka Steve'a Rollsa (19-0, 10 KO) w Nowym Jorku. Gołowkin porusza również kilka innych ciekawych tematów.

- Walka z Rollsem to pomysł ludzi DAZN, platforma wchodzi do Kanady i trzeba stoczyć walkę z kanadyjskim rywalem (...) Jeśli chodzi o rozstanie z Abelem Sanchezem, to nie wiem, czy zostałbym z nim nawet w przypadku zwycięstwa w drugiej walce z Canelo. Abel nie chciał niczego zmieniać, ja chcę się ciągle uczyć nowych rzeczy. Więcej i więcej - mówi ''GGG'', który niedawno związał się z nowym trenerem, Jonathonem Banksem.

- Na 99 procent dostanę trzecią walkę z Canelo we wrześniu. To dobra walka dla wszystkich, dla sportu i dla biznesu. Ludzie z DAZN zapewnili mnie podczas podpisywania umowy, że do pojedynku z Meksykaninem dojdzie. Chciałbym, żeby tym razem doszło do niego w Nowym Jorku. Tam są prawdziwi fani boksu, nie tylko turyści, którzy chodzą do kasyn i celebryci (Gołowkin nawiązuje tutaj oczywiście do fanów w Las Vegas - przyp.red.) - dodaje Kazach.

- Przeprowadziłem się z rodziną na stałe do Los Angeles. To kompletnie inny świat niż Kazachstan. Moja rodzina i ja mamy tutaj lepsze warunki do rozwoju. Oczywiście moi ludzie w Kazachstanie wiedzą, że mam w sercu ojczyznę (...) Oglądam w USA dużo MMA, lubię bardzo wielu zawodników, między innymi Conora McGregora i Khabiba Nurmagomedowa. Nie jest jednak możliwe, by Khabib pokonał Floyda, nie powinien przechodzić do boksu, by stoczyć taką walkę. Conor to trochę inny przypadek, fenomen, który sprawdziłby się w każdym sporcie, ale nie ma dobrej kondycji. Ja z kolei próbowałem zapasów, jiu-jitsu i muay thai w Kazachstanie. To bardzo trudne sporty, boks jest łatwiejszy (śmiech). Zostanę jeszcze w boksie minimum przez trzy lata - podsumowuje jeden z najlepszych zawodników ostatniej dekady.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 04-06-2019 17:28:52 
Kolejna fajna wypłata i kolejna przegrana w rekordzie. Będzie miał 3L w rekordzie i każdy z tym samym przeciwnikiem.
 Autor komentarza: kubarro
Data: 04-06-2019 18:17:40 
Canelo może wkońcu to wygrać :)
 Autor komentarza: Oskarito21
Data: 04-06-2019 20:47:14 
Ciekawe jak sobie radził w zapasach i muay thai. Jeszcze się okaże że na solo z nim nie tylko nokaut grozi ale Cię może obalić hehe
 Autor komentarza: StaryWyjadacz
Data: 04-06-2019 22:04:21 
Podpisuje się może to być pierwsza wygrana Canelo w trylogii.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 04-06-2019 22:14:29 
Autor komentarza: teanshin
Data: 04-06-2019 17:28:52
Kolejna fajna wypłata i kolejna przegrana w rekordzie. Będzie miał 3L w rekordzie i każdy z tym samym przeciwnikiem.

przeciez 1 walka byl remis.
Wg mnie moga ucicwie tym razem dac walke GGG i przy stanie 1-1-1 zorganizowac 4, takiego czegos jeszczenie bylo a 4 by byla ostatecznie o wyjasnienie i za bardzo gruby pieniadz. Oni wiedzieli po co daja canelo i ggg taka kase, i walka nr 3 moze zarobic na ich cale kontrakty, a 4 wrzucic duza pule do kasy
 Autor komentarza: Adii1766
Data: 05-06-2019 17:47:46 
W 1 starciu Canelo z Gołowkinem,ggg wygrał 2-3 punktami zaś w 2 powinien być remis.Czas działa na korzyść rudego.Swoją drogą meksykańcy są teraz na fali i ze względu na to GGG musiałby wznieść się na wyżyny swoich możliwości by odebrać to co nie słusznie stracił.W 3 pojedynku prawdopodobnie zasłużenie przegra.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.