TRENER RUIZA: DOBRA DEFENSYWA ZAWSZE WYGRA Z DOBRĄ OFENSYWĄ

- Najważniejsza jest wiara w siebie, bo gdy naprawdę w siebie wierzysz, to zupełnie nieistotne jest to, co mówią i myślą o tobie inni - przekonuje Manny Robles, szkoleniowiec Andy'ego Ruiza Jr (33-1, 22 KO), który w sobotnią noc zrzucił Anthony'ego Joshuę (22-1, 21 KO) z tronu IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej.

- Joshua to wielki facet, ale jest tylko człowiekiem. Andy przyjął kilka mocnych ciosów i oddał swoimi. W mojej ocenie tak naprawdę jednak decydujące były uderzenia na korpus. To był klucz do sukcesu. Andy dokładnie słuchał wskazówek w narożniku, a potem wychodził do kolejnej rundy i podążał za planem taktycznym. To wszystko bierze się jednak nie z tej nocy, tylko ponad dwuletniej współpracy, wspólnego zaufania i dobrej chemii pomiędzy nami. Dzień po walce obudziłem się ze łzami w oczach - kontynuował trener nowego championa wszechwag.

- Kiedy Joshua kończył trzecią rundę będąc dwa razy na deskach, powtarzałem Andy'emu, by się nie spieszył i dalej podążał za planem taktycznym. Bo jeden cios mógł wszystko zmienić. Nie jest tajemnicą i nie było przed walką, że chcemy dążyć do bliskiego półdystansu. Andy musiał zaczynać akcję lewym prostym, potem uderzyć czymś na dół i w ten sposób przedrzeć się do półdystansu. A potem miał już polować prawym overhandem na górę. Pamiętajmy jednak, że dobra defensywa zawsze wygra z dobrą ofensywą. Moim zdaniem Joshua jest nadal numerem jeden na świecie, tylko styl robi walkę i mój chłopak ma taki styl, by zaskoczyć Joshuę - zakończył Robles.

W kontrakcie był zapis o rewanżu. Obóz Joshuy chce drugiej walki w Wielkiej Brytanii, natomiast sam Ruiz bardziej skłania się ku obronie swoich pasów w Meksyku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 04-06-2019 17:21:13 
Defensywa? Czyli walka na wstecznym? To na pewno nie jest najlepsza strategia na pokonanie mistrza na punkty.
P.s Jak Ruiz będzie się upierał przy rewanżu w Meksyku to Hearn będzie musiał sporo dopłacić żeby Ruiz przyjechał do UK.
 Autor komentarza: Waluk
Data: 04-06-2019 20:29:08 
Doplaci tak samo jak doplacil Martinowi zeby wzial szybko walke z AJ. Dzieki temu AJ dostal pas MS w prezencie.
 Autor komentarza: Miro
Data: 04-06-2019 21:55:53 
Ale ten trener nowego mistrza świata jest nadzwyczaj kurtuazyjny cyt " Moim zdaniem Joshua jest nadal numerem jeden na świecie"
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 04-06-2019 22:19:26 
bo ma racje i wie ze to w zasadzie aj przegral niz ruiz wygral a rewanz to udowodni.
 Autor komentarza: Raelianin
Data: 04-06-2019 22:49:51 
Maniek1986


Gościu głupoty gadasz.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.