AMIR KHAN vs NEERAJ GOYAT 12 LIPCA, WIELKIE PIENIĄDZE W TLE

Jak pisaliśmy w tym tygodniu, były mistrz świata Amir Khan (33-5, 20 KO) powróci do ringu w lipcu, a konkretnie 12 lipca w Arabii Saudyjskiej. Dziś poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących walki. Pierwotnie zapowiadano, że będzie to starcie pokazowe, ale ostatecznie zdecydowano, że Khan stoczy oficjalny pojedynek. Znamy również jego rywala.

Rękawice z Khanem skrzyżuje indyjski ''półśredni'' Neeraj Goyat (11-3-2, 2 KO), który był kiedyś dobrym amatorem na szczeblu azjatyckim, ale próżno szukać na jego koncie naprawdę znaczących sukcesów. Na zawodowym ringu walczył dotychczas z bardzo przeciętnymi lub wręcz słabymi rywalami, nie zdołał odnieść zwycięstwa w swoich pierwszych czterech walkach, a potem było tylko nieco lepiej. Oprócz kariery w boksie, zawodnik o pseudonimie ''Gangster'' stoczył w 2013 roku dwie walki w formule MMA, obie zwycięskie.

Pojedynek Khana z Goyatem, którego stawką ma być nowy wynalazek federacji WBC, pas Pearl (''perłowy''), będzie pierwszą w historii walką Brytyjczyka o pakistańskich korzeniach z bokserem pochodzącym z Indii. Pamiętajmy, że Indie i Pakistan od dawna są ze sobą w poważnym konflikcie. Khan wyraził nadzieję, że walka w Arabii Saudyjskiej będzie krokiem do przodu w relacjach między dwoma narodami. Kluczowym elementem, który zdecydował o udziale Amira w całym przedsięwzięciu, były jednak zapewne ogromne pieniądze - wciąż mówi się o kwocie w okolicach siedmiu milionów funtów, jaką ma zgarnąć Khan. Wskazuje to na zaangażowanie finansowe niezwykle możnych saudyjskich sponsorów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 31-05-2019 17:40:32 
Tego WBC Pearl to się nie spodziewałem.
 Autor komentarza: Szczery
Data: 31-05-2019 17:47:26 
Shao Kahn to jednak potrafi sie ustawic, mimo ciągłych ostatnio wpierdolów cały czas dostaje miliony za walki.
Teraz dają mu jakiegoś ogórka pod przykrywką jakiegoś dziwacznego pasa i znowu zarobek.
Nie hejtuje Kahna ale na pewno ma plecy w tym biznesie ze takie dochodowe walki dostaje
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 01-06-2019 01:03:06 
Za Khanem pewnie jakiś szejk stoi i wyklada siano.. Przeciez ten gosciu z rekordu nawet jest mierny, jakby dopiero zaczal kariere, a takie pieniadze w tle.. Gościu jest 227 w rankingu boxrec hahha, to pierwszy taki hit w historii boksu, ze takie pieniadze na stole z kims takim.. to juz ten z ktorym Mayweather sie bil na pokazowej walce mial jakies wieksze osiagniecia.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.