JOSHUA vs RUIZ: WALCZYŁ Z OBOMA - NA KOGO STAWIA PARKER?

Joseph Parker (25-2, 19 KO) miał okazję boksować zarówno z Andym Ruizem Jr (32-1, 21 KO), jak i Anthonym Joshuą (22-0, 21 KO). W sobotnią noc obaj ci panowie skrzyżują rękawice w potyczce o pasy IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej. Na kogo stawia Nowozelandczyk?

Parker pokonał nieznacznie na punkty Ruiza, a potem przegrał, również na punkty, z Joshuą. Ma więc skalę porównawczą i zna mocne oraz słabe strony tych pięściarzy.

- Miałem trudną przeprawę z Ruizem, lecz tego się właśnie spodziewałem. Wcześniej sparowałem z nim w Las Vegas i powtarzałem wszystkim wokół, by nie lekceważyli go przez wzgląd na to, jak prezentuje się fizycznie. Bo jego wygląd może naprawdę zmylić. Wiedziałem, że bardzo dobrze wywiera pressing i ma duże serducho do walki. Jeśli ktoś go nie zna, może się naprawdę zdziwić, jak dużo ten facet potrafi. Fajnie bije kombinacjami i ma przy tym bardzo szybkie ręce. Fajnie też miksuje swoje akcje, bijąc na zmianę na korpus i na górę. W drugiej połowie naszej walki nieco spuścił z tonu i przechyliłem szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Z kolei pojedynek z Joshuą to ja lepiej zacząłem niż on i w połowie wszystko jeszcze krążyło wokół remisu. Joshua potrafi jednak zaadoptować się pod kątem rywala i już w trakcie walki zmienić swój styl. To spory atut. Sporym zaskoczeniem był dla mnie fakt, że on potrafił także bardzo fajnie kontrolować dystans. Tego akurat się po nim nie spodziewałem. Wcześnie postrzegałem go jako zawodnika, który potrafi tylko nokautować innych. Joshua zaimponował mi faktem, że dostosował się do mnie i zmienił swój boks w trakcie pojedynku. Trudno ocenić mi natomiast jego siłę rażenia, bo dzięki mojej dobrej pracy nóg i tułowia uniknąłem jego najmocniejszych uderzeń - wspomina były już mistrz federacji WBO.

- Ruiz nie ma nic do stracenia i mocno wejdzie w walkę. Przyjmie parę ciosów, ale sam również zada ich kilka. To jego styl, przyjąć i oddać. Według mnie zainkasuje więcej ciosów od Joshuy niż ja. Joshua jest inteligentny w ringu i będzie z czasem wiedział, jak uniknąć ciosów sporo niższego od siebie przeciwnika. Ruiz nigdy nie był nawet liczony. Część mnie wierzy, że on zdoła wytrzymać pełen dystans, ale z drugiej strony Joshua może go przewrócić jakimś prawym sierpowym albo prawym podbródkiem. Wygra Joshua, tylko nie jestem pewien, czy na punkty, czy przed czasem? - zakończył Parker.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 29-05-2019 16:30:41 
Ruiz jr na pewno nie będzie Moliną czy Breazealem, bardziej skłaniałbym się do zakończenia jak w przypadku Povetkina. Ruiz będzie naciskał ale w końcu się na coś nadzieje i będzie po walce. Za nim walka się skończy to napsuje AJ'owi sporo krwi. Na niekorzyść Ruiza przemawiają słabe warunki jak na HW i dość przeciętny cios, na plus to kombinacje, presing i szybkie ręce, czy to wystarczy? Raczej nie, ale o tym przekonamy się wkrótce.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 29-05-2019 20:15:12 
Andy Ruiz Jr to utalentowany pięściarz, którego zaliczam do TOP 10 wagi ciężkiej, ale AJ to zbyt duże wyzwanie. Ja z ogromną ciekawością obejrzę ten pojedynek i zakładam, że AJ trochę namęczy się z Andym. Może to będzie dla AJ podobna skala trudności jak Powietkin. Ruiz Jr co prawda nie ma zbyt dobrej pracy nóg i może pomarzyć o tym jak porusza się w ringu Rosjanin czy Joseph Parker, ale trzeba przyznać, że Meksykanin ma bardzo szybkie ręce, chyba szybsze niż u Saszy czy Parkera. W dodatku potrafi bić równie trudne dla zwykłego zjadacza chleba kombinacje ciosów jak Powietkin, przy czym wydaje mi się, że Andy Ruiz Jr z racji tego, że jest młodszy będzie w stanie częściej wyprowadzać swoje akcje ofensywne. Niestety dla Ruiza Jr Joshua w półdystansie dużo potrafi: ciosy krótkie, ciosy sierpowe i podbródkowe, które wyrywają z nóg.

Kibicuję Andemu Ruizowi Jr ale raczej niespodzianek nie będzie.
 Autor komentarza: xionc
Data: 29-05-2019 20:39:43 
swoja droga, to jest naprawde swietne porownanie i analiza styli tych bokserow!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.