CALLUM SMITH CHCE DOBRZE WYPAŚĆ I STANĄĆ DO WALKI Z ALVAREZEM

Mistrz świata WBA wagi super średniej, Callum Smith (25-0, 18 KO) zmierzy się w najbliższą sobotę na gali Joshua vs Ruiz w Nowym Jorku z Hassanem N'Damem N'Jikamem (37-3, 21 KO). Brytyjczyk ma nadzieję, że efektowny występ przybliży go do walki z liderem wagi średniej, Saulem Alvarezem (52-1-2, 35 KO), który deklaruje chęć starcia ze Smithem na Wyspach.

- Nie mogę mówić, że chcę walki z Canelo, a potem walczyć bezbarwnie w Madison Square Garden. Canelo wymienia moje nazwisko, to znaczy, że moja droga jest słuszna. Ludzie oglądają moją walkę, bo chcą powiedzieć, że jestem gościem, który może wygrać z Canelo. Jeśli nie pokażę tego w sobotę, nadzieje zostaną rozwiane - mówi Smith.

- Przed walką z Grovesem ludzie mnie skreślali, mówili, że to nie mój poziom. Spoczywała na mnie duża presja. Teraz z kolei wymaga się ode mnie zwycięstw. Przywykłem do zamieszania wokół mnie, zresztą walka z Grovesem wydobyła ze mnie wszystko, co najlepsze i tak samo będzie tym razem - dodaje ''Mundo''.

Przypomnijmy, że Canelo i jego promotor, Oscar De La Hoya otwarcie mówią, że walka ze Smithem w Wielkiej Brytanii wchodzi w grę. Trudno jednak powiedzieć, na ile jest ona realna, w tej chwili wygląda na to, że platforma DAZN naciska na trzecią walką Meksykanina z Giennadijem Gołowkinem. Na pewno jednak spektakularne zwycięstwo z N'Jikamem sprawiłoby że temat walki Alvarez vs Smith zyskałby na popularności, przynajmniej wśród kibiców.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Boban81
Data: 28-05-2019 19:23:15 
Już widzę zapisy w kontrakcie. :)
Smith nie może jeść więcej niż 10dkg ryżu dziennie i tylko ryżu. 5 razy dziennie kontrola antydopingowa. Boksuje tylko jedną ręką. Akceptuje 4-ro punktową bonifikatę na starcie na rzecz Canelo. Itp. ;)
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 28-05-2019 19:52:22 
Według mnie akurat ta walka jest możliwa. Stosunkowo słaby zysk ze sprzedaży biletów na ostatniej walce Alvareza moze skłonic GBP do szukania innego rynku a takim jest UK. Do tego walka o pas z dużo większym przeciwnikiem, na wyjeździe w wyższym limicie. Alvarez moze dużo zyskac a Smith w mojej ocenie jest do przejścia. Kompletnie nie wykorzystuje warunków fizycznych, mocno pcha sie do półdystansu i odkrywa.Holzken boksował z nim jak równy z równym na lewe proste będąc dużo niższym. Do tego dojdzie jeszcze zapis o tylko lekkim przybieraniu na wadze w dniu walki i Smith nie da rady sie nawodnić. Zobaczymy jesli do tej walki dojdzie stawiam zdecydowanie na Meksyka. Dożo chyba tez zalezy jak Gołovkin wypadnie z Rollsem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.