PROMOTOR WHYTE'A: ZGADZAMY SIĘ NA PROPOZYCJĘ WBC WALKI Z FURYM

Strona Dilliana Whyte'a (25-1, 18 KO) przyjmuje zaproszenie federacji WBC do końcowego eliminatora z Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO). Pytanie tylko, czy "Król Cyganów" również chce takiej walki, czy od razu podejdzie do rewanżu z zasiadającym na tronie World Boxing Council Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO)?

Fury 15 czerwca w Las Vegas spotka się z Tomem Schwarzem (24-0, 16 KO), z kolei Whyte 20 lipca w Londynie skrzyżuje rękawice z dużo groźniejszym Oscarem Rivasem (26-0, 18 KO). Jeśli obaj Anglicy wygraliby te potyczki, pod koniec roku mogliby podejść do eliminatora WBC.

- Wciąż jest możliwe, że walka Dilliana z Rivasem będzie miała w stawce pas WBC w wersji tymczasowej. Daliśmy już znać oficjalnie federacji WBC, że akceptujemy proponowaną walkę z Furym w ramach ostatecznego eliminatora do pełnoprawnego tytułu. Jeśli więc Whyte i Fury nie zaboksują, to tylko dlatego, że Tyson wycofa się z takiej potyczki. Wiem, że Wilder ma wstępnie zaplanowaną walkę na październik. Nasz plan jest taki, by Dillian najpierw pokonał Rivasa, potem Fury'ego, a dopiero wtedy spotkał się z Wilderem - relacjonuje szef grupy Matchroom.

- Możemy dojść do porozumienia z obozem Fury'ego. Ta walka może odbyć się na platformie DAZN, z którą współpracujemy, albo możemy podejść do przetargu i zwycięzca przetargu zorganizuje ją na swoich zasadach. Tak czy siak Dillian i Tyson zarobią bardzo duże pieniądze za taki pojedynek. Powtarzam, my się zgadzamy na takie zestawienie i czekamy na decyzję Fury'ego. Jeśli nie dojdzie do tej walki, to tylko dlatego, że nie chciał jej Tyson. Dzień po walce z Rivasem, którą mam nadzieję Dillian wygra, możemy rozpocząć negocjacje w sprawie starcia z Furym. To byłaby znakomita walka - dodał Hearn.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: JIN
Data: 28-05-2019 18:23:33 
Dla Whyte'a chyba jedyna szansa. Od AJ już wpierdol był, a do Wildera trudno będzie się 'doszczekać'.
Sztab Wildera go nie weźmie, ale gdyby udało się pokonać Fury'ego, to szanse by wzrosły jak cholera.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 28-05-2019 19:17:42 
Fury dobrowolnie nie weźmie tej walki. On nie zaboksuje z nikim z czołówki o ile nie będzie w stawce pasa. Albo walka o jakiś pas albo Szwarce i Piniaty, ot cały pomysł na karierę Furego.
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 28-05-2019 19:28:52 
Żadna szansa do tej walki nie dojdzie. Śmieszne sa te plany Hearna zarówno Hearn jak i Whtyte powinni sobie zdawać sprawe ze zarówno walka z Furym jak Wilderem jest niemożliwa. Whyte juz dawno powinien przestać opłacać ten śmieszny wbc silver ale jak chcą byc dalej oszukiwani ich sprawa.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.