KONTROWERSYJNY REMIS W WALCE AUSTIN TROUT vs TERRELL GAUSHA

W walce wieczoru gali w Biloxi olimpijczyk Terrell Gausha (21-1, 10 KO) zremisował wczoraj z byłym mistrzem świata wagi junior średniej Austinem Troutem (31-5-1, 17 KO). Werdykt sędziów jest dziś szeroko dyskutowany i kwestionowany w amerykańskim środowisku bokserskim.

Gausha kontrolował pierwszą fazę walki ciosami prostymi, jego prawy regularnie dochodził do głowy Trouta. Były mistrz świata starał się boksować w swoim stylu, opierał ciężar na nodze zakrocznej i kłuł prawym prostym mańkuta. Wydawało się jednak, że oddaje rundę za rundą. Dopiero w drugiej fazie walki zdołał wrócić do gry. Wywierał presję, spychał Gaushę na liny i trafiał ciosami na korpus. Mimo to Gausha odzyskał panowanie nad sytuacją i według większości obserwatorów, w tym komentatorów telewizji Fox, pokonał Trouta wyraźnie. Sędziowie widzieli walkę inaczej, co od razu wzbudziło duże kontrowersje - 99-91 dla Gaushy, 96-94 dla Trouta i 95-95.

LIST MARGULESA: CZY ZACZNIE SIĘ DOCHODZENIE? >>>

Szybko podniosły się głosy żądające dochodzenia w sprawie werdyktu, co jest m.in. konsekwencją listu, jaki Leon Margules, adwokat Matta Korobowa wystosował w tym tygodniu do władz stanu Virginia. Margules domaga się w imieniu teamu Rosjanina śledztwa w sprawie werdyktu walki Korobow vs Aleem. Jeżeli śledztwo dojdzie do skutku i udowodni niezgodne z prawem działanie sędziów, może to być jeden z przełomów, jeśli chodzi o kwestię sędziowania w boksie zawodowym.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: gerlach
Data: 26-05-2019 22:12:25 
Gausha bilans 21-0-1? Czy 21-1? 21-1 moim zdaniem wskazuje na porazke w rekordzie.
 Autor komentarza: CrazyHorse
Data: 27-05-2019 02:37:31 
Ma bilans 21-1-1, 21 zwycięstw, 1 porażka, 1 remis. (Taki ma bilans po walce.) Trout ma ma bilans 35-5-1. Rekordy obu zawodników zostały podane zgodnie z zasadą, że w przypadku remisu rekord tego, który zremisował jako pierwszy (czyli Gaushy) podajemy przed walką a tego drugiego (czyli Trouta) po walce.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.