JOSHUA BUATSI vs MARCO ANTONIO PERIBAN 1 CZERWCA W NOWYM JORKU

Na tydzień przed wielką galą Joshua vs Ruiz w Nowym Jorku potwierdzono przeciwnika dla brązowego medalisty olimpijskiego, Joshuy Buatsiego (10-0, 8 KO), który będzie jednym z sześciu zawodników z Wysp, jacy wystąpią 1 czerwca w Madison Square Garden. Buatsi zmierzy się z meksykańskim weteranem Marco Antonio Peribanem (25-4-1, 16 KO).

Periban w 2013 roku walczył o wakujący tytuł WBA wagi super średniej z Sakio Biką, przegrywając przez większościową decyzję sędziów. Potem mierzył się m.in. z Badou Jackiem (remis), J'Leonem Love'em (porażka na punkty) i Jamesem DeGale'em (porażka przez TKO). Ostatnia walka Peribana miała miejsce dwa lata temu, w maju 2017 roku. Meksykanin przegrał wówczas na punkty z Avni Yildrimem. Wszystkie ważne walki w karierze Peribana to starcia w limicie kategorii super średniej, tym razem wystąpi w wadze półciężkiej.

Ostatnia walka Buatsiego to pojedynek z Liamem Conroyem o wakujący pas mistrza Wielkiej Brytanii w marcu tego roku. Urodzony w Ghanie Brytyjczyk pewnie zwyciężył przed czasem i potwierdził swój status wschodzącej gwiazdy pięściarstwa.

Przypomnijmy, że 1 czerwca w Madison Square Garden zobaczymy trzy walki mistrzowskie: Anthony Joshua vs Andy Ruiz Jr, Callum Smith vs Hassan N'Dam N'Jikam i Katie Taylor vs Delfine Persoon. W ''Mekce boksu'' wystapią także m.in. Josh Kelly, Tommy Coyle i oczywiście wspomniany Buatsi. Inwazja brytyjskiego boksu na Stany Zjednoczone staje się faktem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: leon84
Data: 24-05-2019 19:02:03 
Świetny jest ten Buatsi...Na takiego przeciwnika strata czasu.Rozbije go w kilka rund.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.