W BELFAŚCIE WYCZEKIWANY REWANŻ CONLANA Z NIKITINEM

Michael Conlan (11-0, 6 KO) doczeka się rewanżu za osławioną walkę w ćwierćfinale Igrzysk Olimpijskich w Rio w wadze -56 kilogramów, która wzbudziła tyle kontrowersji. Bob Arum kontraktując Irlandczyka oraz Władimira Nikitina (3-0) doskonale wiedział co robi i teraz zbierze plony tej inwestycji.

Michael w 2015 roku stanął na najwyższym podium Mistrzostw Świata i Europy. Do Rio jechał bronić brązowego medalu z igrzysk w Londynie cztery lata wcześniej. Ale na jego drodze w ćwierćfinale stanął właśnie Nikitin. Po trzch rundach, zdaniem większości wygranych przez Conlana, sędziowie jednogłośnie wskazali jednak na Rosjanina. Wściekły Irlandczyk pokazał wtedy sędziom środkowy palec, a te zdjęcia obiegły cały świat. Tym bardziej, że Nikitin tak był porozbijany po tej walce, że nie wyszedł do półfinału, co tylko jeszcze bardziej wzmogło dyskusję o kontrowersyjnym werdykcie.

MICHAEL CONLAN PRZEPRASZA ZA PIOSENKĘ KOJARZONĄ Z ORGANIZACJĄ IRA >>>

Do wyczekiwanego rewanżu, już w gronie zawodowców, dojdzie 3 sierpnia w Belfaście. Za oceanem pojedynek ten pokaże stacja ESPN+ współpracująca ściśle z Arumem i jego stajnią Top Rank. Walkę zakontraktowano w limicie wagi piórkowej na dystansie dziesięciu rund.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.