DURODOLA STRASZY CIEŚLAKA: PRZYBYWAM PO NOKAUT!

Polska nadzieja na kolejny mistrzowski tytuł w boksie zawodowym w kategorii cruiser Michał Cieślak (18-0, 12 KO) przygotowuje się do najważniejszej walki w dotychczasowej karierze. Po pokonaniu przed czasem groźnego Yourego Kalengi pięściarza z Radomia czeka jeszcze poważniejsze wyzwanie. 31 maja na gali Babilon Fight Night 1 w Pruszkowie Cieślak zmierzy się z niebezpiecznym Olanrewaju Durodolą (29-6, 27 KO).

38-letni Nigeryjczyk nosi pseudonim "God’s Power" i słynie z nokautującego ciosu. O jego sile przekonali się między innymi Dmitri Kudriaszow i Mairis Briedis. W czerwcu ubiegłego roku w Rzeszowie Durodola stoczył walkę z Krzysztofem Włodarczykiem i przegrał jednogłośnie na punkty. Potem wychodził do ringu jeszcze dwukrotnie. Obie potyczki wygrał szybko przed czasem.

– Nie przyjeżdżam do Polski po wypłatę, przyjeżdżam po nokaut! – zapewnia zmotywowany Durodola, który w rankingu federacji WBC figuruje na 11. miejscu. – Moja przewaga doświadczenia jest ogromna. Zamierzam to wykorzystać i zadać Cieślakowi pierwszą porażkę.

Nigeryjski król nokautu uważa, że wciąż ma wiele do zaoferowania i może namieszać w czołówce mocnej wagi cruiser, w której za moment może zapanować bezkrólewie po przenosinach zunifikowanego mistrza Aleksandra Usyka do królewskiej kategorii. Wygrana nad niepokonanym Cieślakiem przybliżyłaby Durodolę do upragnionej walki o tytuł.

– Włodarczyk to dwukrotny mistrz świata i legenda tej kategorii. Przegrałem z nim na punkty po dobrej walce. Cieślak jeszcze nie jest na jego poziomie. Zamierzam złamać mu karierę, a potem znów spróbować sił z najlepszymi. Zatrzymałem Kudriaszowa i mogę znokautować każdego – kończy Nigeryjczyk.

Promotor Tomasz Babiloński wierzy w możliwości swojego podopiecznego, dlatego znów podnosi mu poprzeczkę, przygotowując go do walk ze światową czołówką. 30-letni Cieślak nie czuje presji i zamierza spełnić pokładane w nim nadzieje.

– Znam swoją wartość. Nie skończę znokautowany jak Kudriaszow, to Durodola wyląduje na deskach – zapewnia Cieślak. – Chcę walczyć o mistrzowski pas, więc muszę wygrywać z tak niebezpiecznymi rywalami. Zamierzam go pokonać bardziej efektownie niż zrobił to "Diablo" Włodarczyk.

Tomasz Babiloński przygotowuje dla kibiców prawdziwe święto sportów walki w Pruszkowie. W formule MMA odbędą się między innymi ciekawe starcia Michała "Masakry" Kity z Łukaszem Brzeskim w wadze ciężkiej, Daniela Rutkowskiego z Damianem Zorczykowskim o mistrzowski pas Babilon MMA w wadze piórkowej oraz Adriana "Aresa" Błeszyńskiego z Michałem Pietrzakiem.

Bilety na galę Babilon Fight Night 1: Cieślak vs Durodola dostępne w cenie od 30 PLN w serwisie Eventim.pl. Transmisja z imprezy na kanałach grupy Polsat.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Marduk
Data: 12-05-2019 20:59:57 
Cieślakowi spalili samochody, ciekawe czy to będzie miało wpływ na walkę i czemu mu je spalili. Dziwne, że na bokser org nikt nic o tym nie wspomniał.
 Autor komentarza: BlacK1111
Data: 12-05-2019 21:08:22 
ot tak nie pali się samochodów. Bokserski światek często jest umoczony w brudne rzeczy. Brudne paluchy maczają w boksie różne szare eminencje.
 Autor komentarza: StaryDobryPedzio
Data: 12-05-2019 22:13:37 
Black - podaj choć jeden przykład z ostatnich 15 lat w Polsce, a nie brechtasz bez pokrycia.

Żyjesz latami minionymi i niepolskimi realiami, tu się ledwo wiąże koniec z końcem, prócz Szpilki i Adamka, reszta to prekariat.

Ot tak właśnie pali się samochody - https://natemat.pl/125413,podpalacz-aut-z-warszawy-skazany-na-5-lat-ojciec-adwokat-nie-wybronil-syna
Dla fanu, dla beki.

Uzasadniaj swe wypowiedzi, inaczej - morda w kubeł i słuchaj jak ulica nawija.
 Autor komentarza: CrazyHorse
Data: 12-05-2019 22:29:01 
Jakie to niby szare eminencje maczają paluchy w boksie, boks to prawie żadne pieniądze, żeby w to pchały paluchy jakieś szare eminencje, no chyba, że na poziomie gminnym, np. kochanka sołtysa. Być może nieporozumienie wynika stąd, że nie rozumiesz terminu "szara eminencja".
A sprawa z samochodami, nie znam szcegółów, ale to jego prywatna sprawa i redakcja wykazuje się wysoką kulturą nie pisząc o tym.
Już bardziej na miejscu byłoby śledzenie końskiej afery, bo temat jajcarski i nikomu nie robi przykrości. Dowiedziałem się ostatnio, że obok tej afery i drugiej afery o której wspominał choćby A. Kostyra istnieją jeszcze inne takie afery (dowiedziałem się o co najmniej dwóch innych pewnych) i zaczynam się zastanawiać, czy takie praktyki nie są elementem treningu bokserskiego.
 Autor komentarza: AdRem
Data: 12-05-2019 22:38:03 
Trzeba przyznac, ze na brak dobrych bokserow w junior ciezkiej narzekac nie mozemy. 4 naszych mistrzow swiata zdobywalo pasy wlasnie w tej kategorii (niektorzy jeszcze w polciezkiej - Tiger & Adamek). Przy absencji Usyka i Gasijeva wydaje mi sie ze Cieslak ma szanse dolaczyc do tego chlubnego grona. Aczkolwiek jeszcze sporo bedzie musial udowodnic i walka z Durodola dostarczy nam dodatkowych informacji o umiejetnosciach Michala.
 Autor komentarza: Kanonier23
Data: 12-05-2019 22:40:07 
@StaryDobryPedzio
Doczytaj resztę historii. Spalili samochody jego rodzinie i jego dziewczynie. Logicznym jest to, że to nie był przypadek. Kostyra twierdzi, że chodziło o haracz. A może jednak o porachunki kibolskie?
 Autor komentarza: Tharivol
Data: 12-05-2019 22:41:23 
Pedzio bądź trochę milszy dla kolegów z koła zainteresowań... Chcesz choć jeden przykład to popatrz np np na Cygana... Nawet Rex, na którego walki lubiłem uczęszczać może mieć jakieś powiązania z półświadkiem, także nic mnie w boksie nie zdziwi...
 Autor komentarza: StaryDobryPedzio
Data: 12-05-2019 22:55:53 
@Kanonier, @Tharivol - dlaczego bozia Was tak pokarała, moi koleżkowie śniegowi.

Logicznym jest, że to może być przypadek. Podpalacz mógł grasować i z rzędu spalić kilka samochodów, a rodzina Cieślaków mogła wówczas bytować w jednym domu. Logicznym jest, że "mógł", acz nie musiał, rzecz jasna, alogicznym natomiast twierdzenie "że to nie był przypadek".

Cygan, Rex potwierdzają to, iż to nie "szare eminencje maczają palce w boksie", gdyż ten nie generuje takich apanaży, a pięściarze, poszukując judaszowych srebrników na przednówku, muszą angażować się w pozabokserskie branże.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 12-05-2019 23:13:35 
moze dalaczyc jeszcze raz i Glowka, i Master moze odstac swoja szanse
 Autor komentarza: StaryDobryPedzio
Data: 12-05-2019 23:21:59 
Czy ktoś wie, co się dzieje u tego..., no jak mu tam, tego, co chodził w junior ciężkiej, lubiał nosić czapeczkę bejzbolówkę, lubiał grila i piwko i został pociśnięty przez Szpilkę od białych Murzynów.
 Autor komentarza: CrazyHorse
Data: 13-05-2019 00:43:48 
Autor komentarza: StaryDobryPedzio
Czy ktoś wie, co się dzieje u tego..., no jak mu tam, tego, co chodził w junior ciężkiej, lubiał nosić czapeczkę bejzbolówkę, lubiał grila i piwko i został pociśnięty przez Szpilkę od białych Murzynów.woda najczęsciej, ziemia woda coś takiego, halucynacja, hemoglobina, dwutlenek węgla ... taka sytuacja
 Autor komentarza: teanshin
Data: 13-05-2019 05:56:39 
Jeśli chodzi o walkę to Durodola jest wielką nie wiadomą, po znokautowaniu Kudriaszowa wszyscy wróżyli mu karierę a on przegrywa z Vlasovem i Diabłem później wygrywa z miernymi zawodnikami i przyjeżdża do PL reklamowany jako niebezpieczny puncher. Jak nie znokautuje Cieślaka to w PL na punkty przegra.

Co do problemów poza ringowych Cieślaka, po co te domysły? Nie on pierwszy kręcił coś na boku, nawet taki grzeczny chłopiec polskiej sceny boksu jak Rekowski otarł się o prokuraturę. Zapewne prawdy się nie dowiemy tylko ew. jakieś tłumaczenie że to wybryk chuligański i trafiło na niego, a może po prostu też wisi kasę Siwemu. ;)
 Autor komentarza: Fakulaev
Data: 13-05-2019 13:45:46 
Durodola może i ma czym uderzyć, ale przy tym jest stosunkowo wolny zarówno na nogach jak i rękach. Cieślak może i ma trudną sytuacje życiową ale myślę, że będzie wstanie te myśli odciągnąć a kto wie, może dadzą mu dodatkową motywacje. Oczywiście stawiam na Cieślaka i z chęcia bym zobaczył jak demoluje Lawranca Okoliego.
 Autor komentarza: BlacK1111
Data: 13-05-2019 18:58:44 
Oj Pedzio
Dlaczego tak się bulwersujesz zamiast wysłowić się kulturalnie? nie weszło dzisiaj?
 Autor komentarza: Adii1766
Data: 13-05-2019 22:59:20 
Sprawa nacisków na Cieślaka przypomina nieco wywieranie presji przez mafię na Sonnego Listona przed starciami z Alim.Puki pełne kulisy wydarzeń nie wyjdą na światło dzienne można sobie gdybać co kto i dlaczego.Jak powiedział Ragnar bodaj w 2 czy 3 sezonie wikingów władza przyciąga najgorszych i deprawuje najlepszych w tym przypadku mowa zapewne jest zarówno o władzy jak i pieniądzach.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.