KHAN I HEARN: BROOK CHCE PRZEDE WSZYSTKIM WALKI Z CRAWFORDEM

Były mistrz świata wagi półśredniej, Kell Brook (38-2, 26 KO) miał walczyć 1 czerwca w Nowym Jorku, ale jego występ nie dojdzie do skutku, o czym niedawno pisaliśmy. Amir Khan i Eddie Hearn zdradzają, że Brook chce teraz przede wszystkim walki z jednym z liderów rankingów bez podziału na kategorie - mistrzem świata WBO Terence'em Crawfordem (35-0, 26 KO).

- Słyszałem, że Brook zmierzy się w kolejnej walce z Crawfordem. Myślę, że nie ma w tej chwili zbyt wielu możliwych rywali dla Crawforda, więc Brook może dostać taką walkę. Wierzę w te doniesienia. Z kim innym o dużym nazwisku Crawford mógłby walczyć w tym roku? Użyją Brooka, by Crawford miał kolejne duże nazwisko w rekordzie - powiedział Khan.

- Kell chce walki z Crawfordem, a także walki z Khanem, chce tylko dużych pojedynków. Nie wydaje mi się, by zdołał się zmotywować na cokolwiek innego. W tym tygodniu powinniśmy porozmawiać o opcjach dla Kella, zobaczymy, co przyniesie przyszłość - tako rzecze Eddie Hearn, promotor Brooka.

Przypomnijmy, że wiosną miało dojść do wyczekiwanej od blisko dekady walki Brooka z Amirem Khanem, ale ostatecznie Khan wybrał pojedynek z Terrence'em Crawfordem, który odbył się 20 kwietnia. Crawford wygrał przed czasem. Brook natomiast walczył dwukrotnie od czasu porażki przed czasem z Errolem Spence'em Juniorem w 2017 roku. ''Special K'' pokonał Siergieja Rabczenkę i Michaela Zerafę, ale nie prezentował w tych walkach swojego najlepszego stylu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 11-05-2019 16:50:18 
Crawfordowi i tak pomału kończą się opcje. Wszyscy najlepsi w 147 walczą dla Haymona (zresztą za chwilę wszyscy najlepsi prawdopodobnie będą się ze sobą zestawiać, Errol z Porterm, Manny z Thurmanem).
Terrence wyżej chyba nie pójdzie, bo aż takim wielkim welterem nie jest jak choćby Spence jr i może się na tym przejechać jak Mikey Garcia. Brook to fajna opcja, świetne zestawienie, ale jest pytanie jak ze zrobieniem wagi przez Kella. Facet ewidentnie się z tym męczył, dlatego były skoki do średniej, a teraz został w 154. Jeśli walka w w 147, to Brook będzie zmęczony zrzucaniem, w 154 Crawford może nie chcieć. Może jakieś 150-51 funtów catchweightu, sam nie wiem..
 Autor komentarza: Polakos
Data: 11-05-2019 18:16:54 
Lubię Brooka, ale dzisiaj niestety jest już po drugiej stronie. Niepotrzebna wycieczka do średniej tak naprawdę złamała jego karierę. Poźniej juz Spence wykorzystał fakt, że Anglik był porozbijany. 3 lata temu mógłby być to prawdziwy hicior, dzisiaj niestety łatwa robota dla Crawforda.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.