McGUIGAN O SZANSACH CAMPBELLA W WALCE Z ŁOMACZENKĄ

Federacja WBC ogłosiła kilka dni temu, że w walce o zwakowany przez Mikeya Garcię tytuł wagi lekkiej zmierzą się mistrz świata WBA i WBO, Wasyl Łomaczenko (13-1, 10 KO) i oficjalny pretendent WBC Luke Campbell (20-2, 16 KO), trenowany przez Shane'a McGuigana. Jego ojciec, były mistrz świata Barry McGuigan widzi realne szanse Campbella na zwycięstwo.

WALKA CAMPBELLA Z ŁOMACZENKĄ W ANGLII >>>

- Byłem zaskoczony zarządzeniem przez federację WBC walki z Łomaczenką. Myślałem, że Campbella czeka walka z Devinem Haneyem lub Zaurem Abdullajewem. Na to się szykował. Kiedy jednak usłyszał o walce z Łomaczenką, był pod wrażeniem. Walka z najlepszym zawodnikiem bez podziału na kategorie to wielka rzecz, ale Luke nie myśli przy tym o porażce - mówi McGuigan.

- Oprócz niejednogłośnej porażki ze wspaniałym Linaresem, Campbell przegrał tylko raz, z Yvanem Mendym, którego efektownie pokonał w rewanżu. W swojej ostatniej walce Luke pokazał natomiast, jak świetnym puncherem stał się pod okiem Shane'a. Widzę również inne elementy, które poprawił. Jego styl to kontrolowanie walki długim prawym prostym mańkuta. Teraz jednak jest dużo lepszy w walce z bliska niż wcześniej. Tego potrzebuje w pojedynku z tak wszechstronnym zawodnikiem, jak Łomaczenko. Luke'a nie obchodzi, fakt, że Ukrainiec będzie dużym faworytem. Ma dla niego szacunek, ale nie czuje strachu, robi imponujące postępy. Dlatego daję mu szansę - dodaje jeden z najlepszych zawodników w historii irlandzkiego boksu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.