TURNIEJ WAGI CIĘŻKIEJ: FIGIEL SIĘ WYCOFAŁ, NOWY RYWAL CIELEPAŁY

Krystian Każyszka na własnej skórze przekonuje się, że boks to nie jest łatwy biznes. Szef grupy Rocky Boxing Night dał ośmiu stosunkowo mało znanym zawodnikom szansę zarobienia aż 100 tysięcy złotych, ale ciężko mu spiąć turniej w oryginalnym składzie.

Wcześniej z powodu kontuzji wypadł Roger Hryniuk, lecz to było dawno temu i zostało jeszcze sporo czasu na korekty. Ale sporo zaczęło się dziać w ostatnich godzinach. Wczoraj kontuzję zgłosił Mateusz Figiel. Wskoczyć w jego miejsce zgodził się Radosław Kawczak, który miał boksować z Jakubem Sosińskim w innym terminie. W takim układzie z Mateuszem Cielepałą miał zaboksować Kawczak, a wyleczony Figiel miał wskoczyć na potyczkę z Sosińskim. Wydawało się, że to koniec problemów, tylko że... Kawczak przespał się i rano ogłosił, że jednak nie zaboksuje jutro z Cielepałą. Tak więc aktualny mistrz polski seniorów pozostał bez rywala na piątkowy wieczór.

Jako iż w Kościerzynie ma jutro wystąpić Siergiej Werwejko (10-2, 7 KO), promotor Każyszka zaoferował jemu wejście do turnieju i pojedynek z Cielepałą. Werwejko jednak nie przyjął zaproszenia do tańca. Ostatecznie zgodził się Ukrainiec Sasza Pawliuk i to on skrzyżuje rękawice z Mateuszem Cielepałą.

Jak widać 100 tysięcy złotych to bardzo kontuzjogenna kwota...

Oto jak przedstawiają się jutrzejsze walki ćwierćfinałowe zakontraktowane na cztery rundy. Półfinały odbędą się już na dystansie sześciu starć, a finał na dystansie ośmiu. Najlepszy z tego ośmioosobowego grona dostanie kontrakt z grupą Rocky Boxing Night oraz nagrodę pieniężną 100 tysięcy złotych.


Pary ćwierćfinałowe 10.05.2019:
Mateusz Cielepała (debiut) vs Sasza Pawliuk (debiut)
Paweł Sowik (2-2, 1 KO) vs Michał Bołoz (2-0, 2 KO)
Krystian Arndt (debiut) vs Kacper Meyna (debiut)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Raaadziu
Data: 10-05-2019 14:51:14 
Zajebisty pomysł według mnie . Czekam niecierpliwie !!!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.