DILLIAN WHYTE: WILDER TO TCHÓRZ, FURY I JOSHUA TEŻ MNIE UNIKAJĄ

- Władze federacji WBC chronią Wildera przed walką ze mną - irytuje się Dillian Whyte (25-1, 18 KO), który od dawna zajmuje pierwsze miejsce na liście rankingowej WBC, ale za obowiązkowego challengera federacja uznała czwartego Dominika Breazeale'a.

Najbliższym rywalem Anglika będzie Oscar Rivas (26-0, 18 KO). Pojedynek odbędzie się 20 lipca w O2 Arena w Londynie. Brytyjczyk ma nadzieję, że lepszy z tej dwójki zostanie przez World Boxing Council uznany obowiązkowym pretendentem dla Deontaya Wildera (40-0-1, 39 KO).

- Wilder to jeden wielki żart. Opowiadał o tym, że miałem kilka okazji z nim walczyć. To bzdury. Mój zespół oferował mu nie raz i nie dwa walkę za najwyższą stawkę w jego karierze. Przez ponad 550 dni pozostaję numerem jeden rankingu WBC, a ten tchórz wciąż przede mną ucieka. Nie wiem czemu, ale władze WBC chronią Wildera. Być może chcą, by pas pozostał w Ameryce? - mówi Whyte.

- On opowiada bzdury o tym, że chce mieć ofiarę śmiertelną w ringu, że chce, aby syn Breazeale'a na własne oczy widział, jak on wysyła jego tatę na wózek inwalidzki. Trzeba być przecież idiotą żeby mówić takie rzeczy. Wilder mógł zarobić więcej za walkę ze mną niż za Fury'ego i Ortiza razem wziętych. On unika każdego, kto stanowi realne zagrożenie. Wybrał Fury'ego tylko dlatego, gdyż spodziewał się, że po tak długiej przerwie Tyson jest już skończony. Podobno Wilder po walce z Breazeale'em ma potem dać rewanż Luisowi Ortizowi, następnie walczyć z Adamem Kownackim i znów z Furym. Jeśli to prawda, to okaże się wręcz żałosnym tchórzem - kontynuował "Łajdak" z Brixton.

- Moje starcie z Rivasem powinno być uznane za ostateczny eliminator do pasa WBC. W idealnym świecie po Rivasie moimi kolejnymi rywalami powinni być Wilder, Fury i Joshua. Niestety wszyscy oni stchórzyli. Co ciekawe Rivas był oferowany zarówno Joshui jak i Fury'emu, lecz obaj odmówili. Ja nie odmawiam walk. A prawda jest taka, że Rivas to duży lepszy zawodnik niż Andu Ruiz Jr, z którym 1 czerwca zmierzy się Joshua. Wilder, Fury i Joshua wiedzą doskonale, że mógłbym ich znokautować, dlatego mnie unikają - zakończył Whyte.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 09-05-2019 15:31:58 
Logika Whyte'a:

Wilder nie zawalczył z nim za największą gaże = Wilder tchórz

Whyte nie zawalczył z Joshuą za największą gażę = Joshua go unika
 Autor komentarza: Furmi
Data: 09-05-2019 15:37:04 
@Ramirez82 - prawda jest też taka, że przez ostatnią dekadę nikt bardziej nie zasłużył sobie na walkę o pas w wadze ciężkiej. Nie było od dawna zawodnika z takim CV, z takimi nazwiskami na koncie, którzy czekaliby na walkę o tytuł. Ma chłop jaja.
 Autor komentarza: tyler
Data: 09-05-2019 15:39:27 
Pewnie White wpadnie nie długo ja przekroczeniu o 0,0001 czegoś z listy i po walce na przynajmniej dwa lata, a Tucznik moto moto dostał 6 miesięcy.

Z drugiej strony to Alabama rzeczywiście lubi sobie powiedzieć, a raczej pierd..ć bzdury...dodając do tego co w tekście to jeszcze chce być w ciąży.
 Autor komentarza: tyler
Data: 09-05-2019 15:40:22 
*niedługo
 Autor komentarza: Marduk
Data: 09-05-2019 16:01:47 
Whyte rzeczywiście źle zrobił, że zrezygnował z walki z AJ, ale to co mówi na temat Wildera to akurat prawda
 Autor komentarza: CHAMP2209
Data: 09-05-2019 16:03:22 
Joshua go unika chyba dlatego ,że boi się o zdrowie Dilliana bo znokautowałby go raz jeszcze ;]
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 09-05-2019 16:07:05 
@Furmi

Ale przecież Whyte miał walczyć na wiosnę z Joshuą, to odrzucił ofertę. Nie pamiętam jaką? 5 mln? 6?
 Autor komentarza: Furmi
Data: 09-05-2019 16:11:43 
@Ramirez82 - dwie sprawy. Po pierwsze - co innego walka z Joshuą w dobrowolnej obronie, a co innego obowiązkowy pretendent. Zobacz co zrobił Breazeale, by zostać challengerem - pokonał tylko Izu oraz Molinę. A Whyte? Nie dość, że bronił pasa WBC Silver, to jeszcze odprawił dwa razy Chisorę, Browne'a, Parkera, Heleniusa, a teraz spotka się z Rivasem i wciąż mało.
Po drugie - Whyte zarzeka się, że nie dostał konkretnej oferty od Hearna i Joshuy, były tylko wstępne zapytania jakieś.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 09-05-2019 16:15:38 
Furmi

Oczywiście nie mówie o tym, że jest nr 1 rankingu WBC i nie może doprosić się walki. Tu trzeba być ślepym, by nie widzieć tych jaj, które robi WBC. Wyznaczenie go do walki z Furym, by doczłapać się o walkę mistrzowską to kolejny żart WBC.

A tego, że zarzeka się, że nie dostał konkretnej oferty od Hearna za walkę z AJ, to nie kojarzę. Czytałem, że taka oferta niby padła.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 09-05-2019 16:21:16 
Walki Fury'ego z Whyte'em i tak nie będzie w najbliższym czasie, bo Tyson dostanie rewanż z Wilderem bez WBC. Wystarczy, że dogadają się obozy co do stacji (ESPN/Showtime) i podziału zysków.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.