STARCIE PROSPEKTÓW WAGI CIĘŻKIEJ - 13 LIPCA DUBOIS vs GORMAN

Frank Warren oprócz Tysona Fury'ego (27-0-1, 19 KO) ma w swojej stajni jeszcze trzech innych perspektywicznych zawodników wagi ciężkiej. A dwóch z nich skonfrontuje między sobą 13 lipca w Londynie.

Naprzeciw siebie staną Daniel Dubois (11-0, 10 KO) oraz Nathan Gorman (16-0, 11 KO). W stawce ich pojedynku będzie wakujący tytuł mistrza Wielkiej Brytanii. Podczas tej samej gali pokaże się również ten czwarty - wicemistrz olimpijski, Joe Joyce (8-0, 8 KO).

Warto dodać, że Dubois ma 21 lat, a Gorman 22. I obaj już teraz należą do szerokiej czołówki światowej.

- Jestem przekonany, że mogę znokautować każdego na świecie. Wierzę w siebie i to, że na koniec będę od niego lepszy. Od razu się zgodziłem na naszą walkę - mówi Dubois.

- Szczerze mówiąc byłem zdziwiony, że on przyjął ten pojedynek. Spodziewałem się, że będzie chciał odczekać jeszcze rok. Jestem przekonany, że damy świetną walkę i kibice będą bardzo zadowoleni, ale nie mogę sobie wyobrazić, by to potrwało aż dwanaście rund. Chcę go zastopować - ripostuje Gorman.

Co ciekawe Fury, który jest spokrewniony z Gormanem, miał okazję sparować z jednym i drugim. I teraz pomoże Nathanowi i spędzi z nim w ringu kilka rund podczas przygotowań.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Fakulaev
Data: 09-05-2019 13:50:08 
Myślę, że to walka z cyklu gdzie underdog ma spore szanse na zwycięstwo mimo, że większość ludzi będzie go skreślać. Oboje bardzo młodzi, ten starszy o rok Gorman z mojego rocznika a mimo to bardzo istotna walka dla Brytyjskiego boksu. Dubois nie może pozwolić sobie na bitke jak z Larteyem bo to się może skończyć dla niego bardzo źle jako, że Gorman ma szybkie ręce i potrafi sie odnaleźć w takich sytuacjach.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 09-05-2019 14:02:22 
Nie wydaje mi się, by ktokolwiek był tu faworytem. To po prostu inni pięściarze. Większą moc wydaje się mieć Dubois, ale jak zauważyłeś, Gorman ma bardzo szybkie ręce, a i przyjąć potrafi. Mnie ta walka bardzo ciekawi.
 Autor komentarza: Kaczor
Data: 09-05-2019 14:49:13 
Trochę się już nakręciłem na walkę Dubois vs Joyce, ale to starcie też zapowiada się wyśmienicie. Moim zdaniem minimalnym faworytem jednak Dubois. Może i Gorman jest szybszy i bardziej... wielowymiarowy, ale wydaje mi się, że akurat tym razem siła zwycięży. Dubois to jednak straszny dzik. Jedyne co może go zgubić to, że otwiera się za bardzo podczas atakowania, ale może ten element poprawi po ostatniej walce.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 09-05-2019 15:04:50 
Dubois za duży, za silny - to zdecyduje. Chyba, że walka dotrwa do 8 rundy lub dłużej, wtedy widzę problemy Dubois.
 Autor komentarza: PitersonJ
Data: 09-05-2019 15:24:06 
Tak sobie przeglądam boxreca tego Gormana bo nie znam i może bym włączył jakąś jego walkę żeby obczaić. I tak gubię się na tym boxrecu aż natknąłem się na takiego oto asa...

http://boxrec.com/en/boxer/577764

... także ten.

Mogliby zrobić takiego boxreca tylko w druga stronę żeby można było zobaczyć kto ma najbardziej ujemny rekord. Chyba że coś znacie..
 Autor komentarza: teanshin
Data: 09-05-2019 16:33:42 
Up
Taki młody chłopak z UK, przegrał 50 razy zanim wygrał pierwszą walkę, potem znów przegrał i przeszedł na zasłużona emeryturę. Chyba jakoś tak to było. Nie pamiętam jak się nazywał ale miał miano najgorszego pięściarza w UK.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.