WBC ZARZĄDZIŁA WALKĘ ŁOMACZENKO vs CAMPBELL O WAKUJĄCY TYTUŁ!

Do bardzo ciekawego zwrotu akcji doszło na szczycie wagi lekkiej. Federacja WBC przychyliła się do prośby teamu mistrza WBA i WBO, Wasyla Łomaczenki (13-1, 10 KO) i ogłosiła, że w walce o zwakowany przez Mikeya Garcię tytuł zmierzą się Ukrainiec i numer jeden rankingu WBC, oficjalny pretendent Luke Campbell (20-2, 16 KO). Wkrótce powinniśmy poznać szczegóły dotyczące ich walki.

Kilka dni temu Eddie Hearn poinformował, że rywalem Campbella w walce o wakujący pas WBC wagi lekkiej będzie Devin Haney (21-0, 13 KO), numer trzy rankingu. Tymczasem federacja poinformowała dziś także o turnieju, który wyłoni rywala dla nowego mistrza (zwycięzcy walki Campbell vs Łomaczenko). Nie znamy jeszcze szczegółów, ale wiemy, że w półfinałach turnieju mają się zmierzyć wspomniany Devin Haney z Zaurem Abdullajewem (11-0, 7 KO) i Teofimo Lopez (13-0, 11 KO) z Javierem Fortuną (34-2-1, 23 KO). Abdullajew jest w rankingu drugi, Lopez czwarty, a Fortuna piąty.

ŁOMACZENKO WRÓCI NAJWCZEŚNIEJ WE WRZEŚNIU >>>

Wracając jeszcze do mistrza olimpijskiego, wicemistrza świata i mistrza Europy Luke'a Campbella - po bardzo wyrównanej, choć przegranej walce z Jorge Linaresem w 2017 roku Brytyjczyk wrócił trzema zwycięstwami z rzędu, w tym dwoma przed czasem. Szczególnie cenne w tych wygranych było zeszłoroczne, jednogłośne zwycięstwo nad Yvanem Mendym, który pokonał Luke'a w 2015 roku. Campbell ma obecnie 31 lat, dojrzał już na zawodowstwie i pokazał rozwój bardzo wysokich przecież umiejętności. Poza tym dysponuje dużo lepszymi warunkami fizycznymi niż Łomaczenko. Ww. aspekty sprawiają, że powinien być dla Ukraińca wartościowym przeciwnikiem. Inna sprawa, że walka nie jest jeszcze w stu procentach pewna. Czekamy przede wszystkim na reakcję teamu Campbella.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 07-05-2019 20:57:44 
Campbell jest solidny, ale to nie ta liga co Łoma..Deklasacja, abo tko przez rzucony ręcznik..
 Autor komentarza: Raelianin
Data: 07-05-2019 21:41:51 
Jak WBC może wyznbaczyc mistrza innych federacji do walki o wakujące trofeum? Nonsens.
 Autor komentarza: cortexo
Data: 07-05-2019 22:55:17 
up^

układy Boba Aruma ;)
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 07-05-2019 23:41:13 
Tak wbc moze sobie wyznacząc tak samo jak wba. Miał byc przetarg na walke Charr Bryan nikt nie przystapił i Charr dalej jest mistrzem i tak samo Beyan. Ten turniej nie dpojdzie do skutku a walka Campbell Łomaczenko jest bardzo wątpliwa. ESPN nie pozwala boksowac swoim bokserom na innych stacjach a Hearn tez sie nie zgodzi za kazdym razem wysyłać do nich swojego boksera. Sytuacja patowa przetargu nie bedzie bo wygra go Hearn tak wiec ciekawe co dalej.
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 08-05-2019 05:38:45 
ciekawe czy łomaczenko zawalczy kiedykolwiek z kimś choćby zbliżonym do swojego poziomu.
Narazie obija wszystkich potencjalnie najslabszych mistrzów/bylych mistrzow w swoich wagach
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.