ARTUR BETERBIJEW: TERAZ WALKI UNIFIKACYJNE

Artur Beterbijew (14-0, 14 KO) trochę w cieniu walki Canelo z Jacobsem po raz drugi obronił tytuł mistrza świata wagi półciężkiej federacji IBF, pokonując przed czasem Radivoje Kalajdzica (24-2, 17 KO). Kolejny krok? - Unifikacja!

Rosjanin mówił o tym jeszcze przed sobotnim starciem. - Waga półciężka zrobiła się teraz naprawdę interesująca. Nie ukrywam, że chciałbym być tym numerem jeden i zunifikować wszystkie pasy. Znam dobrze tych chłopaków. Z Kowaliowem i Gwozdykiem wygrywałem w czasach boksu olimpijskiego, a z Biwołem sparowałem. Nie potrafiłbym wskazać najlepszego z nich, ale bardzo chętnie z każdym się zmierzę - powiedział na kilkadziesiąt godzin przed wygraną z Kalajdzicem. Teraz wypowiada się w podobnym tonie.

- Bardzo ciężko pracowałem do tego pojedynku i dałem z siebie sto procent podczas przygotowań. Teraz chcę walk unifikacyjnych. I jest mi bez różnicy, z którym z mistrzów miałbym skrzyżować rękawice. Krok po kroku, chcę spotkać się z każdym z nich - stwierdził Beterbijew.

- Promujemy bądź współpromujemy wszystkich najważniejszych zawodników tego limitu, więc te walki dojdą do skutku - wtrącił Bob Arum, szef grupy Top Rank.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.