MAIDANA O POWODACH ZAKOŃCZENIA TRENINGÓW

Marcos Rene Maidana (35-5, 31 KO) przyznał, że powodem przerwania treningów i krótkiego powrotu ze sportowej emerytury były sprawy finansowe.

Argentyński bombardier miał teoretycznie wrócić w czerwcu bądź lipcu. Ostro potrenował pod okiem Alexa Arizy i zrzucił sporo kilogramów, lecz nagle spakował się i wrócił do ojczyzny. Pierwsze komentarze mówiły o tym, że nie wytrzymał fizycznie obciążeń treningowych po tak długiej przerwie, ale "El Chino" teraz rzucił inne światło na swoją decyzję.

- Chodzi o finanse, bo przecież taki obóz przygotowawczy sporo kosztuje. Nie było co prawda tego w kontrakcie, ale uzgodniliśmy to słownie. Mieli zająć się wszystkimi takimi rzeczami jak na przykład witaminy i odżywki. Raz dostałem 10 tysięcy dolarów, potem drugi. Łącznie otrzymałem od nich 30 tysięcy dolarów, choć miałem obiecane 150 tysięcy. I nawet nie chodziło mi bezpośrednio o pieniądze, tylko o ludzi, którzy coś mi obiecali i nie dotrzymali słowa. Musiałem opłacić moich bokserskich trenerów, tych od przygotowania fizycznego i całą resztę - tłumaczy były mistrz świata wagi super lekkiej i półśredniej.

- Lubię poświęcenie, a pieniędzy nie potrzebuję. Przekonała mnie możliwość walki z Mannym Pacquiao - dodał Maidana.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 04-05-2019 09:15:39 
Co to za brednie?? Skoro twierdzi że nie potrzebuje pieniędzy a ktoś tam nie wywiązał się ze słownej umowy to nie stać go na to żeby pokryć obóz przygotowawczy z własnej kieszeni? Tym bardziej że za obiecane 3 walki miał możliwość zarobienia $30mil, chyba warto byłoby zainwestować nawet ze swoich? No chyba że na te walki też umówił się na gębę i oni zawiedli jego zaufanie, wtedy to ma sens, bo skoro koszty obozu ich przerosły to skąd by mieli wziąć pieniądze na gaże?
 Autor komentarza: Champion20
Data: 04-05-2019 09:26:46 
Poprostu spasł się i nie wytrzymał już treningów i obciążenia zrozumiał że to już nie dla niego i spakował się
 Autor komentarza: AdRem
Data: 04-05-2019 10:19:27 
Pacman niech sie bierze ale za Thurmana. Wg mnie w jego zasiegu
 Autor komentarza: tomekck91
Data: 04-05-2019 12:53:10 
Teanshin: Bo widocznie facet ma zasady i nie lubi jak robia z niego chłoptasia,
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 05-05-2019 01:31:50 
srutu tutu :0 mial zarabiac miliony wiec koszty mogl brac na siebie. boks to kurewski interes jak nie masz na papierze to sobie mozesz obiecywac
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.