CANELO: JACOBS TRUDNIEJSZYM RYWALEM NIŻ GOŁOWKIN

- Zawsze chciałem mierzyć się z najlepszymi i zapisać się w historii boksu. I choć przegrałem z Mayweatherem, to tamta walka dała mi bardzo dużo - mówi Saul Alvarez (51-1-2, 35 KO), który w nocy z soboty na niedzielę spotka się z Danielem Jacobsem (35-2, 29 KO).

Meksykanin wniesie do ringu pasy WBC i WBA wagi średniej, natomiast Amerykanin IBF. Sławny Canelo nie ukrywa, że po spodziewanym zwycięstwie w niedzielny poranek, jeszcze do końca roku będzie chciał również wyszarpać tytuł WBO, obecnie należący do Demetriusa Andrade. Ale póki co czeka go trudna przeprawa z dużo wyższym i być może silniejszym fizycznie Jacobsem.

- Od strony technicznej Jacobs jest z pewnością dużo lepszym bokserem niż Gołowkin i wie o tym sporcie znacznie więcej. Będzie też trudniejszy do pokonania. Ciężko go rozgryźć, bo potrafi praktycznie wszystko - mówi z uznaniem o rywalu faworyt bukmacherów.

- Ja jestem numerem jeden na świecie w wadze średniej, lecz w sobotę spotkam się z numerem drugim. Nie robią na mnie jednak wrażenia jego warunki fizyczne, bo mam już doświadczenie w potyczkach z większymi rywalami. Jesteśmy na to przygotowani dzięki dobrym sparingom z odpowiednimi zawodnikami. Potrafię zaadaptować się do każdego przeciwnika. Jeśli tylko nadarzy się okazja na nokaut, to pójdę po niego, spodziewam się jednak trudnej walki i na to się nastawiam - dodał Alvarez.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Callisto
Data: 02-05-2019 20:33:36 
Z przekupionymi sędziami i na meksykańskim specjalnym mięsku to żaden rywal nie straszny.
 Autor komentarza: marciano49
Data: 02-05-2019 20:40:48 
SZEF KOMISJI W NEVADZIE ZAPRZECZA ZARZUTOM O FAWORYZOWANIE CANELO..... wolne żarty. Dla przypomnienia garstka statystyk. GGG zadaje w pierwszej walce z Canelo 52 ciosy celne więcej i sędziowie dają remis. W drugiej walce GGG zadaje 34 ciosy celne więcej i sędziowie dają wygraną Canelo. Również po drugiej walce z 30 ekspertów pięściarstwa, w tym byłych bokserów, dziennikarzy, komentatorów boksu ŻADEN nie wskazał wygranej Canelo. A AŻ DWÓCH SĘDZIÓW WSKAZAŁO wygraną Canelo. Przypadek ? Może czas wprowadzić VAR do boksu :)
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 02-05-2019 21:01:42 
jacobs lepszy od GGG? trzeba byc kretynem aby tak sadzic i nie widziec ze ggg to sztukmistrz a nie bijok jak sie wielu kretynom wydaje
 Autor komentarza: samqualis
Data: 02-05-2019 21:16:52 
up

sztukmistrz? chyba drugiej i trzeciej ligi
 Autor komentarza: Pulsar79
Data: 02-05-2019 21:18:12 
Ta sama obsada sendziowska co w walce z GGG kolejnm walkiem smierdzi tu na kilometr ale mam nadzieje ze Jacobs posle zlotowlosego na deski Calneo to typowy Punczer Jesli Jacobs bedzie dbrze pracowal na nogach , trzymal go na dystans i bil seriami jak z Golovkinem w drugiej czesci walki to ma szanse jest naprawde sporo wiekszy , trzymam kciuki
 Autor komentarza: Bongo
Data: 02-05-2019 21:52:44 
Do samqualis
kazdy kto ma oczy wie ze GGG wygrał obie walki z amatorem meksykańskiej wołowiny
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 02-05-2019 23:50:29 
Samqualis, nie musisz udowadniać, żeś kretyn.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 03-05-2019 08:55:15 
Tak naprawdę w starciu z Gołowkinem największe obawy były jak Alvarez poradzi sobie z przewagą warunków fizycznych i siłą uderzenia Kazacha, bo to że będzie nad nim górował jeśli chodzi o umiejętności było więcej niż pewne. Okazało się, że w starciu z poważnym rywalem ciosy Gołowkina już wcale nie są takie niszczycielskie. Więcej, Alvarez nawet przez sekundę podczas tego dwumeczu nie był zagrożony. Jacobs ma moim zdaniem więcej atutów. Jest dużo lepszy technicznie od Gołowkina, lepiej pracuje na nogach. Dlatego moim zdaniem w sobotę spotkają się numer 1 i numer 2 tej kategorii.
 Autor komentarza: marciano49
Data: 03-05-2019 12:17:02 
POLAKOS - Kompletnie się z Tobą nie zgadzam. Statystyki nie kłamią. Canelo przegrał obie walki z Gołowkinem to jak może być nr 1 ??? Mylisz się również co do postawy Alvareza. W 10 rundzie drugiej walki z GGG, Canelo został poważnie zraniony straszliwym podbródkowym, dosyć podobnym do tego, który zadał Joshua Kliczce. Wtedy Canelo zatańczył na nogach, ale ustał ten cios. GGG wygrał i z Canelo i z Jacobsem. GGG to nr 1 w wadze średniej. Twój pogląd jest czysto subiektywny, i nie uwzględnia statystyk które podałem we wcześniejszym wpisie. Może się odniesiesz i uzasadnisz dlaczego Canelo wygrał walkę z GGG skoro jasno wynika, że ją przegrał, wygrał tylko na kartach sędziów z VEGAS......
 Autor komentarza: 1Aleksandra1
Data: 03-05-2019 13:23:22 
Facet przegrał obje walki. I to na koksie.
 Autor komentarza: CrazyHorse
Data: 03-05-2019 14:14:40 
Autor komentarza: marciano49
dlaczego Canelo wygrał walkę z GGG skoro jasno wynika, że ją przegrał, wygrał tylko na kartach sędziów z VEGAS......


Można też spytać dlaczego Canelo przegrał skoro wygrał. A tak na serio, wszystkie te dyskusje są bez znaczenia, walki były wyrównane, sędziowie dali remis i wygraną, młodszy jest Canelo więc w razie trzeciej walki faworytem będzie Canelo, większą gwiazdą jest Canelo a Gołowkin potrzebny będzie już tylko do tego, żeby wyjść, przegrać i przy okazji swoje zarobić.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.