BYŁY MISTRZ EUROPY RYWALEM ADAMA KOWNACKIEGO?

W kuluarach pada nazwisko dla Adama Kownackiego (19-0, 15 KO). Znany i ceniony dziennikarz Mike Coppinger wskazał, z kim nasz polonijny wojownik stoczy jubileuszową, dwudziestą walkę.

"Babyface" ma wrócić do akcji w lecie, prawdopodobnie w lipcu. Po wpadce dopingowej Jarrella Millera zaoferowano mu wstępnie starcie z Anthonym Joshuą (22-0, 21 KO) o pasy IBF/WBA/WBO, ale nasz rodak miał już inne zobowiązania i chciał dotrzymać danej obietnicy.

- Obiecałem już wcześniej walkę na Brooklynie w połowie lata. To było dosłownie na tydzień przed tym, jak zwolniło się miejsce i Joshua znów stał się dostępny - tłumaczył potem Adam.

- Kiedyś dojdzie do walki Adama z Joshuą, tylko po prostu nie teraz - dodał Keith Connolly, menadżer Polaka.

Przeciwnikiem Kownackiego ma być były dwukrotny mistrz Europy wagi ciężkiej, dwumetrowy Robert Helenius (28-2, 17 KO). "Nordycki Koszmar" pozostaje nieaktywny od pół roku. W ostatnim występie pokonał przed czasem twardego Erkana Tepera w ósmej rundzie.

To bardzo ważna walka dla Kownackiego, bo jeśli znów efektownie zwycięży, może być kolejnym rywalem mistrza świata federacji WBC, Deontaya Wildera (40-0-1, 39 KO). W ostatnim starcie - pod koniec stycznia, zdemolował twardego przecież Geralda Washingtona w zaledwie cztery minuty.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Marduk
Data: 25-04-2019 23:14:35 
Jakoś łatwo nie będzie, ale Whyte zdołał go zdominować to i Adam da radę. Pewnie mu urwie ze 3/4 rundy, ale Adam i tak wygra. Oby tylko nie wyszedł spasiony jak w walce z Martinem, bo będzie kondycja siadać pod koniec walki.

Po tej walce duża szansa na walkę o pas. Zwłaszcza, że przeciwnik jest na 19 miejscu na boxrec
 Autor komentarza: Jackass
Data: 25-04-2019 23:24:49 
Jest dobrze ;)
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 25-04-2019 23:28:22 
Zapowiada się bardzo ciekawe starcie, ale Polak powinien tę walkę wygrać. Trzeba jednak będzie pamiętać o obronie, bo Helenius ma ciężkie ręce.
 Autor komentarza: DTOsman
Data: 25-04-2019 23:54:05 
Helenius wyszedł wtedy po wypłate, a i tak miał Whyte'a na widelcu w pierwszej rundzie.
 Autor komentarza: Waluk
Data: 26-04-2019 00:51:19 
kibicuje mega Adamowi, ale po wpadce Millera i obejrzeniu jeszcze raz ostatnich walk Adama obawiam sie, ze czeka nas nieuniknione...
 Autor komentarza: Clevland
Data: 26-04-2019 07:53:49 
Rewelacyjny przeciwnik.
Oby tylko był w formie.
Wtedy to będzie dobry prognostyk przed ewentualną walką z Wilderem.
Jak Adam będzie zbierał czyste ciosy to niech nie wychodzi do Wildera
 Autor komentarza: bolos
Data: 26-04-2019 09:00:12 
Helenius jest cienki
 Autor komentarza: Kaczor
Data: 26-04-2019 09:37:39 
Helenius to kolejny rywal z cyklu: nie jest bardzo groźny a wysoko w rankingach. Dobry przeciwnik dla Adama, aczkolwiek wydaje mi się, że a tym etapie można się pokusić o ciekawsze nazwiska. Moim marzeniem jest zobaczyć walkę Kownackiego z Pulevem - bardzo wysoko notowany, a moim zdaniem w zasięgu Kownackiego. Myślę, że Bułgar byłby bezpośrednią przepustką do walki o pas.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 26-04-2019 10:13:46 
Walcie śmiało: Helenius to bum i kelner. Waciak ze szklaną szczęką. Trzecia liga.
28 wygranych, 2 przegrane, 17 ko... z czym do gości?
 Autor komentarza: BalsamPomorski
Data: 26-04-2019 12:01:22 
Pytanie jakiego mistrza świata my chcemy? Bo wydaje mi się, że obecnie Adama prowadzi się tak aby unikał wielkich wyzwań. Moim zdaniem jeśli mówi się o zdobyciu pasa to należy walczyć z najlepszymi a nie z wypalonym finem (szacunek dla jego kariery ale już dawno ma najlepsze lata za sobą). Czarno to widzę ale obym się mylił wolałbym kogoś na topie z conajmniej 10-tka rankingu. Jako kibic Adama chciałbym się mylić ale twarde stopy na ziemi mówią mi coś innego nie patrząc na tą całą otoczke wokół Adama.
 Autor komentarza: BalsamPomorski
Data: 26-04-2019 12:16:27 
Najchętniej widziałbym walkę z Whytem bo on jest typowym pretendentem do pasa i jeśli Adam by go pokonał byłby dla mnie prawdziwym pretendentem do pasa :P Tyle w temacie a nie kombinowanie z obijaniem emerytów aby dostać szanse o pas.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 26-04-2019 12:31:50 
Balsam Pomorski

Ja z kolei uważam, że Helenius to odpowiedni przeciwnik dla Adama Kownackiego, a przynajmniej lepszy niż wcześniej przymierzany Chris Arreola. Po pierwsze Helenius to dwumetrowiec, więc warunkami fizycznymi zbliżony do obecnych posiadaczy pasów, a po drugie Helenius jest odporniejszy na ciosy i bardziej doświadczonym zawodnikiem niż ostatni przeciwnik Polaka - Gerald Washington. Mimo wszystko uważam, że Dilian Whyte to zbyt niebezpieczny przeciwnik dla Adama Kownackiego na tym etapie kariery. Polak mimo sporych sukcesów lepiej żeby umocnił swoją pozycję w rankingach niż rzucał się teraz na bardziej doświadczonego Whyta, który jest w swoim prime. Zresztą nie należy też lekceważyć Heleniusa, bo on ma czym uderzyć, a poza tym w walce z Whytem mimo bierności to trzeba podkreślić, że ładnie schodził z linii ciosów, czym napsuł sporo krwi Łajdakowi.
 Autor komentarza: BalsamPomorski
Data: 26-04-2019 12:38:43 
Ok mówisz "na tym etapie kariery to zły przeciwnik". Jezeli mówi się, że chce się zdobyć pas i jeszcze w tym roku chce walczyć z Wilderem to kiedy Twoim zdaniem jest czas na takie walki? Jeśli przygotowuje się na Wildera pod względem wzrostu to niech weźnie Heleniusa na sparingi przed walką z Wilderem a nie na walkę. Co to za zawodnik , który chce zdobyć pas który mówi z tym nie zawalczę bo niewygodny czy śliski? Jak zdobywasz pas czyli jesteś najlepszy i nie boisz się nikogo prawda?
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 26-04-2019 13:03:04 
BalsamPomorski

Prawie każdy zawodnik mówi, że jest gotowy na walkę o pas, ale to raczej takie gadanie pod publiczkę. Wydaje mi się, że akurat Adam mógłby jeszcze stoczyć te dwie walki zanim dostanie szansę mistrzowskiej walki, a pojedynek z Dillianem Whytem mógłby Polaka oddalić od tej szansy, bo jednak to bardzo wymagający przeciwnik i ryzyko porażki jest tu wysokie.
 Autor komentarza: BalsamPomorski
Data: 26-04-2019 13:35:40 
Czyli uważasz, że należy walczyć z przeciwnikami z 2 ligi aby dostać walkę o pas? To, że każdy jest gotowy na walkę o pas to wiadomo ale chcesz Polskiego mistrza świata z przypadku czy z rzeczywistych umiejętności. Ja wolałbym to drugie i nie przetłumaczysz mi, że walka z Helleniusem coś mu da. Tak samo Adamek bił emerytowanego wtedy Granta, który gabarytami przypominał Kliczkę i co z tego wynikło w walce z Kliczką sam wiesz :)
 Autor komentarza: marcinm
Data: 26-04-2019 13:42:55 
dobre zestawienie, z kim ma walczyc Adam? Trzej królowie maja walki, Whyte to zawodnik który zarabia grube pieniadze i walka z Adamem jest mu nie potrzebna, Povetkin to duze ryzyko nie dajace zadnej przepustki, Ortiz podobnie jak Povetkin + dopiero co odmówił 5 baniek (do tego mankut), Pulev ma mandatory + inna telewizja, a wiadomo że najblizsza walka ma byc pod Haymonem, Parker celuje w kase z UK, prospekci np. Hrgovic to duze ryzyko i zero zysku, Ruiz Jr bylby dobry ale pewnie dostanie title. Nie wiem kto na chwile obecna, patrzac na ranking+warunki fizyczne+wymagania finansowe+ryzyko bylby lepszym zawodnikiem niz Helenius.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 26-04-2019 13:43:26 
Helenius jest do pokonania.
Kolejnym b.dobrym testem byłby Bryant Jennings.

Adam do Wildera może wychodzić jak go przeciwnicy nie będą tak często i tak czysto trafiać jak np. Martin.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 26-04-2019 14:13:40 
BalsamPomorski

Mam wrażenie, że bardziej kierujesz się ideałami, tym co powinno być, niż tym co w istocie jest. Adam Kownacki nie jest wirtuozem boksu i jeżeli ma otrzymać szansę o pas to lepiej by unikał zawodników typu Whyte, czy Powietkin, bo uważam, że obaj (Powietkin i Whyte) stoją teraz na zbliżonym poziomie i obaj są podobnie niebezpieczni dla Adama.

Powiedz mi co my będziemy mieli z tego, gdyby Adam przegrał z Whytem. Kolejka do Wildera czy AJ jest długa. Ciężka praca Polaka poszłaby na marne. Adam ma teraz zbyt wiele do stracenia by ryzykować walki z przeciwnikami, typu Whyte, który jest bardzo niebezpieczny, czy np. Andy Ruiz Jr, który wg mnie boksersko jest lepszy od Polaka. Oczywiście nie skreślałbym Polaka w takich pojedynkach, ale bardziej chciałbym by Adam umocnił swoją pozycję w rankingach.

Pytasz co walka z Heleniusem daje Adamowi? Wg mnie Adam podtrzymuje tutaj aktywność ringową z wymagającym rywalem o warunkach fizycznych zbliżonych do warunków obecnych posiadaczy pasów. Dla mnie Helenius jest trudniejszym przeciwnikiem niż Gerard Washington - Fin ma więcej doświadczenia, twardszą szczękę, szczelniejszą gardę, dobrze schodzi z linii ciosów i ma czym uderzyć. Polak jest tu faworytem, ale żaden wynik mnie tu nie zdziwi. Jeżeli doszłoby do ostrej wymiany ciosów to każdy scenariusz walki byłby możliwy.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 26-04-2019 14:23:36 
poza walkę z Robertem Heleniusem można potraktować jako korespondencyjny pojedynek Adama z Whytem. Jeżeli Polak przejechałby się po Nordyckim Koszmarze, jak to zrobił z Washingtonem (co jest wg mnie mało prawdopodobne) to wówczas sam byłbym spokojny o Kownackiego, gdyby kolejnym rywalem był Whyte.
 Autor komentarza: DTOsman
Data: 26-04-2019 14:27:47 
Walka z wymagającym przeciwnikiem nie ma sensu. Jezeli Adam jest gotowy to jest i tyle, dawanie się obijać kolejnym zawodnikom nie zwiększy jego szans, a jak ktoś wspomniał. Od przygotowania są sparringi przed walką. Powinąc noga może się zawsze i po takiej przegranej cięzko będzie sie ponownie dopchac do walki o pas i wypłaty.
 Autor komentarza: heinz
Data: 26-04-2019 14:34:45 
Mam nadzieję,że przypadkowo wrzuciliście posta zmonotwanego w sposób ,że trzeba przeczytac całośc,żeby dowiedzieć się nazwiska rywala.

Nie idźcie tą drogą. Wytrzymaliście bojkot Wasyla, to tym bardziej nie trzeba robić dziadostwa z kliknięciami.
 Autor komentarza: BalsamPomorski
Data: 26-04-2019 14:42:26 
Ghostbuster

To kogo znaczącego pokonał AK abyś go nazywał wirtuozem boksu? Na razie to przeciwnicy po swoich 5 minut (Martin i ten nieszczęsny Waszyngton ;), który prócz walki z Wilderem nawet nie był zbytnio znany). Nie ma tam topowego zawodnika np. z TOP 10 wiec ja tak twierdzę bo chodzi o sport a nie układy. Niestety obecny boks leży przez takich pretendentów, którzy wygrali walki z kelnerami.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 26-04-2019 14:51:56 
BalsamPomorski

Uważam, że AK jest dobrze prowadzony. Nie ma na rozkładzie tak dobrych nazwisk jak Powietkin czy Whyte i chociażby dlatego uważam, że Polak powinien jeszcze nabrać doświadczenia, by stanąć do walki o pasy. Helenius to właściwy rywal dla AK na tym etapie kariery. Wirtuoz boksu to dla mnie np. Aleksandr Usyk, a Adamowi daleko, by tak go określać. Dlatego uważam, by Polak nabrał jednak jeszcze troszkę doświadczenia z takimi rywalami jak Helenius. Jeżeli Adam łatwo pokona Heleniusa to wówczas nie będę miał nic przeciwko temu by następnym rywalem Polaka był Whyte.
 Autor komentarza: BalsamPomorski
Data: 26-04-2019 14:55:33 
Dobrze w takim razie proponuję uczciwy układ.... Po walce o pas w zależności kto wygra (a kibicuję sercem Adamowi jak każdy Polak ale rozum mówi co innego) każdy odszczeka swoje słowa tu na forum . OK?
 Autor komentarza: BalsamPomorski
Data: 26-04-2019 14:57:59 
Bo po co mamy dyskutować? Ja mam swoje zdanie i Ty Twoje?? Prawda ???
 Autor komentarza: BalsamPomorski
Data: 26-04-2019 14:58:52 
Mam nadzieję, że ja odszczekam ;)
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 26-04-2019 15:01:22 
Ja nie rozumiem na czym miałby polegać ten układ i zresztą nie chcę się o nic zakładać. Może AK już jest gotowy na walkę o pasy, ale ja jednak jestem zdania, że Polak ma jeszcze na to trochę czasu, by nabrał doświadczenia i obycia ringowego, by poprawił obronę, wydolność organizmu, poszerzył wachlarz ciosów. Chcę, by AK był dobrze przygotowany do walki o pas. Ja uważam, że np. Whyte to poziom bliski temu co prezentuje AJ, dlatego traktuję Łajdaka jako bardzo niebezpiecznego zawodnika.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 26-04-2019 15:04:28 
BalsamPomorski

Miło się dyskutowało, bo merytorycznie i bez żadnych obelg. Oczywiście każdy ma swoje zdanie i im bardziej się kłócimy, tym bardziej okopujemy się przy swoich stanowiskach. Tak niestety to wygląda, ale czas pokaże kto miał rację. Może obaj się mylimy.
 Autor komentarza: BalsamPomorski
Data: 26-04-2019 15:05:28 
Ile ma lat AK i ile ma lat Antek? Ja uważam, że to Antek bardziej się rozwinie niż AK z całym szcunkiem kolego. W pewnym wieku albo dopracujesz swój styl lecz zmienić go ciężko... pozdrawiam mam nadzieję, że będziesz pamietał moje słowa na tym forum....
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 26-04-2019 15:10:10 
BalsamPomorski

Z AJ pracują świetni profesjonaliści i podejrzewam, że Adama nigdy nie będzie stać takie obozy treningowe jak ma Anglik. Stąd nie będę się tu kłócił, kto zrobi większe postępy w boksie, bo odpowiedź wydaje się tu być oczywista.
 Autor komentarza: BalsamPomorski
Data: 26-04-2019 15:14:09 
To teraz odbiję piłeczkę o czy trener Mike Tysona to był jakiś top trenerów boksu ówczesnego boksu albo z naszego podwórka Gmitruk, który doprowadził do pasa Adamka w półciężkiej?
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 26-04-2019 15:20:39 
takie talenty jak Mike Tyson to się rodzą dosyć rzadko.

Pisząc, że AJ ma lepsze warunki do treningów niż AK nie miałem na myśli tylko trenera, ale i sparingapartnerów, odnowa biologiczna, specjalistyczna dieta, masażyści, opieka medyczna i cała otoczka jak promotor, manager, spece od marketingu itp. Boks mocno się profesjonalizuje i coraz trudniej będzie odnosić sukcesy w tej dyscyplinie mając tylko talent.
 Autor komentarza: BalsamPomorski
Data: 26-04-2019 15:25:51 
Masz rację po części i to przyznam niestety w wiekszości rządzą pieniądze ale w tym jest piękno boksu, że zawodnik pomimo tych udogodnień wychodzi i nokautuje tego co ma za sobą wielkie pieniądze, NP. Usyk z biednej Ukrainy jezdzi po świecie i demoluje kogo chce :) Chociaż mu nie kibicuję to i tak szacunek albo Rivas, który pojechał niby na stracenie a zdemolował Jenningsa :)
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 26-04-2019 15:30:24 
Rzeczywiście Usyk jest niesamowity. Wstyd się przyznać, ale nie widziałem jeszcze walki Rivasa z Jenninsem. Muszę tę walkę koniecznie obejrzeć. Pozdrawiam
 Autor komentarza: BalsamPomorski
Data: 26-04-2019 15:33:32 
Obejrzyj koniecznie mówiono przed tą walką, że Rivas ma tylko dmuchany rekord a się okazało, że dmuchane to tylko były te głupie komentarze. Pozdrawiam i szanuję Cię za rzetelne argumenty a nie jakieś głupie spiny.
 Autor komentarza: leon84
Data: 26-04-2019 15:33:43 
@BalsamPomorski
Ja się w pełni z Tobą zgodzę,jeśli chodzi o przeciwnikow dla Kownackiego.Ogólnie prowadzenie zawodnikow w tej chwili w HW to bokserskie szachy.Każdy patrzy tylko jak najmniejszym nakładem sił zbliżyć sie do walki o Mś.Federacje powinny robić eliminatory,żeby taka walka była wyrownana,a szanse dostawał zawodnik co na nią zasłuzył.Kibicuje Kownackiemu ale też wolałbym,żeby zmierzył się np z Whytem,czy Ortizem.Po takiej walce bynajmniej można by zobaczyć,czy ma szanse z Wilderem,czy bolesna porażka i zgarniecie kasy.Akurat Whyte zasłuzył na taka walke.Pokonał Parkera,Chisore,czy Browna(choć teraz okazuje sie,że ten zawodnik to nie aż tak znaczace nazwisko w rekordzie)
 Autor komentarza: BalsamPomorski
Data: 26-04-2019 15:41:42 
leon84 myślimy podobnie. Po co odcinanie kuponów jak chcesz być najlepszym to musisz bić się z najlepszymi a nie, że ten niewygodny czy śliski czy ryzyko.... 100% racji. Na ten moment Whyte pobił najlepszych w tej wadze i to mu się należy walka o pas niezależnie od tego, że już raz dostał w tube AJ.
 Autor komentarza: tolek78
Data: 26-04-2019 18:12:32 
Super panowie aż chciało mi się czytać te wasze komentarze.Szkoda że tak już na orgu niestety nie ma.Większość dawniej piszących przestała lub bardzo ograniczyła komentowanie na portalu.Nastąpił wysyp trolli i bez sensu jest wdawanie się z nimi w gówno burzę.

BalsamPomorski


Też bym sobie życzył powrotu do złotej ery w HW gdzie praktycznie nie zdarzali się mistrzowie z przypadku.Większość walczyła ze sobą i mistrzami zostawali najlepsi.Niestety ale te czasy już nie wrócą,świat sportu się zmienia sportowa rywalizacja przegrywa z biznesem.

W obecnych czasach mamy taki model prowadzenia karier zawodników a nie inny (miedzy innymi dlatego UFC zaczyna wypierać boks)dlatego ja zgadzam się z kolegą Ghostbuster Helenius to dobry wybór a później właśnie mógłby być White.Dopiero wtedy mógłby wyjść do Wildera oczywiście jak ten wcześniej się gdzieś nie wyłoży.Adam jest jeszcze dosyć młodym bokserem jak na HW więc ma jeszcze czas
 Autor komentarza: Miro
Data: 26-04-2019 19:41:41 
ale co Wy tak się licytujecie, żeby Kownacki przed walką mistrzowską walczył z najlepszą czołówką HW.No przecież team Kownackiego zdaje sobie sprawę, iż Kownacki nie jest aż tak wspaniały i mocny i jest duże ryzyko , że z kimś ze ścisłej czołówki może przegrać a wówczas walka o MŚ oddala się w czasie a wielkie pieniądze przechodzą koło nosa i Kownackiemu i członkom teamu. A wszyscy chcą zarobić w teamie jaki tworzą już kilka lat i pracują wspólnie na wynik przede wszystkim finansowy chociaż też mówi się o sportowym. Dlatego też wolą wybrać bezpieczną drogę, kiedy walka o MŚ i o wielkie pieniądze jest na wyciągnięcie ręki. Przecież dobrze wiedzą, że ile by jeszcze walk nie stoczył Kownacki to ma małe szanse, żeby pokonać czy to Joshuę czy to Wildera. To jest boks zawodowy. Tu trzeba zarabiać przy minimalnym ryzyku.Pięknie byłoby gdyby bokserzy dochodzili do walki mistrzowskiej po drodze wykosiwszy wszystkich najlepszych. Ale trzeba być racjonalistą a nie romantykiem. Jak Kownacki już zarobi te duże pieniądze w walce o MŚ i jeśli niestety prawdopodobnie przegra to później niech sobie ryzykuje kolejne ewentualne porażki i walczy z czołówką HW . Po prostu Kownacki nie jest aż takim asem i trzeba się obawiać tego , że jakby w drodze do walki o pas MŚ zawalczył z czołówką HW a więc z Povietkinem, Ortizem , Whytem . Brazilem ,Parkerem itd to z każdym może i przegrać i być może wygrać. Ale ryzyko przegranej jest duże. I po co zgrywać kozaka i ryzykować ? Szpilka miał swoją szansę i zarobił kasę tak samo Wach, Adamek , Sosnowski , Wawrzyk . Dajmy szansę zarobku i Adamowi bo za całokształt dotychczasowej pracy i za jego osobowość, charakter mu się ten zarobek należy.
 Autor komentarza: leon84
Data: 26-04-2019 20:12:42 
@miro
Po to jest ten portal,aby podyskutować o boksie.Wiadomo,że chodzi o kasę ale takie szachy to tylko w HW.Przykłąd Sulęckiego pokazuje,że można mieć też ambicje sportowe.Whyte,też by mógł łatwą drogę w czekaniu na złoty strzał w postaci walki z AJ,a nie unika nikogo.Teraz walka z Rivasem.My jako kibice możemy się wypowiedzieć,co na ten temat myślimy.Niestety sport szedł na dalszy plan.Liczy się biznes,ale na szzcescie i w boksie są jeszcze zawodnicy z ambicjami.
 Autor komentarza: tolek78
Data: 26-04-2019 21:38:34 
leon84

Zgadzam się w 100%
 Autor komentarza: Musi
Data: 27-04-2019 10:28:15 
Pamietamy z kim walczyli Polacy przed walkami o pas.Adamek ,bral rywala z poz. 80 w Boxrec itd..Hellenius to trudny rywal.Jak ,Kownacki wygra i nie dostanie walki z Wilderem to wtedy slabszy przeciwnik na podtrzymanie formy i na Wildera trzeba poczekac.Czeka nas duzo pojedynkow w HW,wtedy ci przegrani moga byc rywalami Adama. W razie porazki w walce o Pas:White,Chisora,Pulew czy nawet rewanz ze Szpilka na stadionie w Lomzy.Tak ze Kownacki nie bedzie narzekal na brak rywali:)
 Autor komentarza: Vroo
Data: 27-04-2019 21:24:01 
Na tym etapie kariery Hellenius nie wydaje mi się bardzo groźny, więc to dobry wybór.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.