ARUM: YARDE ZGODZIŁ SIĘ NA WALKĘ Z KOWALIOWEM W ROSJI

Zarówno Egis Klimas - menadżer Siergieja Kowaliowa (33-3-1, 28 KO), jak i promujący go Bob Arum, potwierdzili w różnych wywiadach, że doszło do porozumienia z obozem obowiązkowego pretendenta, Anthony'ego Yarde (18-0, 17 KO).

Strona reprezentująca championa od początku chciała tej walki w pierwszy weekend czerwca w Czelabińsku, jego rodzinnym mieście. Anglicy jednak nie chcieli jechać na jego teren. Władze federacji WBO wyznaczyły więc datę przetargu na 8 kwietnia, a potem przesunęły datę o tydzień. Za pięć dni powinno więc teoretycznie dojść do przetargu. Arum i Klimas przekonują jednak, iż nie będzie on potrzebny.

Yarde dostał małą podwyżkę i podobno zgodził się na wyjazd do Rosji. Nie ma konkretnej daty, natomiast walka Kowaliowa w obronie pasa mistrza świata organizacji WBO wagi półciężkiej ma się odbyć w czerwcu bądź lipcu. Trwają dalsze rozmowy pomiędzy obozami.

- Walka odbędzie się w czerwcu albo lipcu w Rosji. Wkrótce powinniśmy ogłosić więcej szczegółów - zdradził szef grupy Top Rank.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Granat
Data: 10-04-2019 10:21:12 
Ciekawe jak ten Yarde przechodzi testy antydopingowe :)
 Autor komentarza: MLJ
Data: 10-04-2019 10:33:34 
Tak jak wszyscy..
 Autor komentarza: teanshin
Data: 10-04-2019 16:33:03 
Yarde nic nie traci, ewentualna przegrana z MŚ w żaden sposób nie zatrzyma mu kariery także może tylko zyskać. Myślę że trochę za wcześnie dla Yarde ale Koval jest tak nie przewidywalny że nic nie można wykluczyć, nawet KO w 1-szej rundzie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.