JUŻ W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ WALKA CULCAY vs DEREWIANCZENKO

Już w najbliższą sobotę w Minneapolis dojdzie do ważnej walki w wadze średniej. Niemiec Jack Culcay (25-3, 13 KO) zmierzy się z Ukraińcem Siergiejem Derewianczenką (12-1, 10 KO) w eliminatorze do tytułu IBF, którego posiadaczem jest w tej chwili Daniel Jacobs, walczący z Saulem Alvarezem czwartego maja.

Derewianczenko już raz walczył z Jacobsem o pas IBF - w październiku zeszłego roku przegrał niejednogłośną decyzją, ale ma nadzieję na szybki powrót do rozgrywki o najwyższe laury. W tym celu musi pokonać Culcaya, co nie będzie łatwym zadaniem. ''Golden Jack'' po porażce w październiku 2017 roku z Maciejem Sulęckim odniósł trzy zwycięstwa z rzędu, pokonując kolejno: Craiga Cunninghama, Adasata Rodrigueza i Rafaela Bejarana.

- Nie ma w tym momencie na scenie żadnych mistrzów świata z Niemiec. Moim celem jest więc jak najszybsza zmiana tej sytuacji - powiedział Culcay, który przebywa w Minneapolis już od tygodnia ze swoją ekipą, w tym z trenerami Michaelem Stachewiczem i Jurgenem Brahmerem.

Przypomnijmy, że Culcay i Derewianczenko to pięściarze bardzo utytułowani na ringach olimpijskich. Niemiec jest byłym mistrzem świata i wicemistrzem Europy, Ukrainiec to między innymi brązowy medalista mistrzostw świata i jeden z najlepszych bokserów w historii ligi WSB.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 09-04-2019 17:33:33 
Myslę że Derewianczenko może to wygrać nawet przed czasem..
 Autor komentarza: marcinm
Data: 09-04-2019 18:14:49 
dobre zestawienie w TOP15 SM, zwyciezca będzie bliski kolejnego tittle shota.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 09-04-2019 18:26:45 
MW*
 Autor komentarza: Szczery
Data: 09-04-2019 19:41:33 
Ciekawy pojedynek Cuclay mimo słabszych warunków fizycznych dał wyrównaną walkę twardemu Sulęckiemu
Drewniaczenko faworytem ale do końca nie skreślałbym Cuclaya bo to walczak...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.