ŁOMACZENKO ZAROBI JAK NA WIELKIEGO MISTRZA PRZYSTAŁO

Wasyl Łomaczenko (12-1, 9 KO) zamierza zunifikować wszystkie cztery pasy wagi lekkiej, by potem wrócić w dół do super piórkowej. Póki co w następny weekend - 12 kwietnia w Staples Center w Los Angeles, spotka się z obowiązkowym pretendentem do tytułu, Anthonym Crollą (34-6-3, 13 KO). Ile zarabia jeden z najlepszych pięściarzy świata bez podziału na kategorie?

Po spodziewanym zwycięstwie kolejną przeszkodą "Matrixa" będzie prawdopodobnie Richard Commey, mistrz wagi lekkiej według IBF. Wciąż nie wiadomo co dalej z pasem WBC, gdyż zasiadający na tronie Mikey Garcia wybrał się ostatnio do dywizji półśredniej i dostał lanie od Errola Spence'a Jr. Po drodze do pełnej unifikacji genialnego Ukraińca czekają jednak obowiązkowe obrony, jak ta z Crollą.

I choć nie jest to najciekawszy pojedynek do zrobienia, Łomaczenko i tak zarobi bardzo dobrze. Na jego konto za ten występ wpłynie 2,2 miliona dolarów. Ukrainiec będzie bronił pasów WBA i WBO wagi lekkiej. Za poprzedni występ z Jose Pedrazą, wygrany przez Wasyla wysoko na punkty, champion zarobił dokładnie dwa miliony. Tak więc jego gaża systematycznie idzie w górę.

- Wasyl jest w znakomitej formie fizycznej. Powiedziałbym wręcz, że znajduje się w szczytowym momencie swojej kariery. A chyba jeszcze mocniejsza jest jego psychika. Jeśli nadarzyłaby się taka okazja, chętnie zaboksowałby z Floydem Mayweatherem Jr - mówi menadżer mistrza, Egis Klimas.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 04-04-2019 15:49:25 
Co za bzdury. Lomaczenko juz płacze ze jest za mały na lekką to niby w jakiej wadze miałaby być teoretyczna walka z Floydem. Jeden z najlepszych bokserów w historii miałby schodzić 7 kilo w dół do gościa co ma 13 walk. To niech wyjdzie do Crawforda ten sam promor ta sama stacja i tylko 5 kilo róznicy. Klimas za dużo gada.
 Autor komentarza: Gnidastepowa
Data: 05-04-2019 21:29:35 
Przy ostatnich kontraktach w ciężkiej te 2.2 miliona wydaje się bladą sumką.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.