POTĘŻNY SKŁAD REPREZENTACJI KUBY NA IGRZYSKA PANAMERYKAŃSKIE

W pierwszym tygodniu kwietnia stolica Nikaragui - Managua - będzie gospodarzem turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Panamerykańskich, które odbędą się w lipcu w Peru. Najmocniejszą ekipą kwalifikacji, a także faworytem turnieju głównego, będzie tradycyjnie reprezentacja Kuby, która wystawiła swój najmocniejszy skład.

Trener reprezentacji, Rolando Acebal postawił na aktualnych mistrzów kraju, którzy stanowią w tej chwili mieszankę młodego i średniego pokolenia. Najmłodsi zawodnicy to uważany za wielki nawet jak na kubańskie warunki talent Osvel Caballero i ''superciężki'' Dainier Pero (młodzieżowy mistrz świata z 2016 roku), a także Andy Cruz, mistrz świata z 2017 roku.

Średnie pokolenie reprezentują: najlżejszy w kadrze Damian Arce, mistrz świata z 2017 roku Yosvany Veitia, Lazaro Alvarez (m.in. trzykrotny mistrz świata), Roniel Iglesias (najstarszy w kadrze, były mistrz świata i były mistrz olimpijski, ale znajdujący się już chyba w schyłkowej fazie kariery), mistrz olimpijski z Rio i były mistrz świata Arlen Lopez, mistrz olimpijski z Rio i czterokrotny mistrz świata Julio Cesar De La Cruz (mimo trochę gorszej ostatnio formy wciąż uznawany przez wielu za najlepszego obecnie pięściarza w boksie olimpijskim) i Erislandy Savon (m.in. mistrz świata z 2017 roku).

Arce, Caballero, Alvarez, Cruz, Iglesias, La Cruz i Savon to członkowie zwycięskiego składu drużyny Cuba Domadores, która pokonała Astanę Arlans w finale ligi WSB w 2018 roku, dając Kubie trzeci w historii tryumf w tych rozgrywkach.

KADRA KUBY NA IGRZYSKA PANAMERYKAŃSKIE 2019

49kg: Damian Arce - 27 lat    

52kg: Yosvany Veitia - 27 lat

56kg: Osvel Caballero - 22 lata

60kg: Lazaro Alvarez* - 28 lat

64kg: Andy Cruz* - 23 lata    

69kg: Roniel Iglesias - 30 lat

75kg: Arlen Lopez* - 26 lat

81kg: Julio Cesar La Cruz* - 29 lat    

91kg: Erislandy Savon* - 28 lat

+91kg: Dainier Pero - 21 lat

* - bokserzy, którzy bronią tytułów mistrzowskich zdobytych podczas Igrzysk Panamerykańskich w 2015 roku w Toronto. Kuba jest liderem wszech czasów tej imprezy w bokserskiej tabeli medalowej, zdobyła 126 medali - 90 złotych, 20 srebrnych, 16 brązowych (dla porównania - drugie w tabeli Stany Zjednoczone zdobyły 106 medali, w tym 33 złote).    

Na koniec popatrzcie na to, co potrafi w ringu lider kubańskiej kadry, najlepszy bokser olimpijski ostatniej dekady - Julio Cesar La Cruz.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: golabek
Data: 27-03-2019 13:14:35 
Julio Cesar La Cruz - co za kozak. Szkoda ze nie walczą na PRO:(
 Autor komentarza: puncher48
Data: 27-03-2019 21:33:38 
Maestro jakich mało, typowy znikający punkt.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.