DE LA HOYA: CANELO MOŻE WALCZYĆ Z WARDEM I KOWALIOWEM

Sporo ciekawych rzeczy miał wczoraj do powiedzenia promotor Saula "Canelo" Alvareza (51-1-2, 35 KO), w swoim czasie jeden z najlepszych pięściarzy na świecie Oscar De La Hoya. Była mowa o majowej walce ''Canelo'' z Danielem Jacobsem (35-2, 29 KO), a także m.in. o walkach z Giennadijem Gołowkinem, Andre Wardem i Siergiejem Kowaliowem.

- Powiem Canelo, żeby studiował styl Chaveza Seniora. Żeby podchodził blisko, obniżał pozycję, poruszał głową i zadawał kombinacje ciosów. Bo jeżeli myśli, że wyboksuje Jacobsa, to będzie ciężko. Łatwiej jest wejść do półdystansu i obrabiać korpus. Widzę też szansę, że kontry odegrają dużą rolę, ale nigdy nie wiadomo, bo Canelo zawsze zmienia swój styl. Nigdy nie wiadomo, co zrobi w danej walce - powiedział Oscar.

- Mentalność Jacobsa, mentalność kogoś, kto przetrwał raka, może mu pomóc lub być jego zgubą. Jeżeli myśli, że Canelo nie uderza mocno i że można stać przed nim i wymieniać ciosy, to może to być krótka walka. Jeśli jednak Jacobs naprawdę ma twardą szczękę, to może to potrwać długo. Canelo nie patrzy wstecz, na porażkę Jacobsa z Pirogiem. Stawia na swoje umiejętności i strategię. Nie ma kontrakcie na walkę z Dannym zapisku o rewanżu - dodaje De La Hoya.

- Jeśli natomiast chodzi o trzecią walkę z Gołowkinem, to ona na pewno się odbędzie. Na warunkach Canelo, który może teraz walczyć z każdym od wagi średniej do wagi półciężkiej, w tym z Andre Wardem i Kowaliowem. Możecie nazywać Saula szalonym, ale on nie boi się nikogo. Ja się waham w tej sprawie, ale jeżeli Canelo chce to zrobić, to trzeba oczekiwać jego walk nawet w półciężkiej - podsumowuje temat promotor Meksykanina.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Marduk
Data: 23-03-2019 00:03:19 
Półciężka? No to wiadra koksu do Canelo pewnie już w drodze. Ward dla takich pieniędzy jak najbardziej mógłby wrócić z emerytury.

W sumie taki Jacobs ma bardzo zbliżone warunki do Kovaliova (Jacobs wzrost - 182 Sergey - 183 Jacobs zasięg - 185 Sergey wzrost 184

Pewnie ta walka zdecyduje czy Canelo będzie szedł w górę. Jak sobie poradzi z kimś o znacznie większym zasięgu, czyli Jacobsem.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 23-03-2019 01:09:53 
Canelo to doskonaly piesciarz, chociaz w moich oczach 2x przegral z GGG, tak czy siak jest wybitny w tym co robi, ale uwazam, ze Ward to bylby jeden most za daleko i Ward zrobilby go jak dzieciaka. Mówta co chceta o dwóch walkach z kovalem, ale dla mnie i tak gość jest i był w ringu fenomenalny, chodzi mi o sposób rozkładania rywala na czynniki pierwsze podczas walki, a potem juz bawienie sie do konca walki.
 Autor komentarza: pawel21g
Data: 23-03-2019 13:07:01 
@up

Zwlaszcza porozkładał w pierwszej walce, w drugiej z kolei rozmontował Krushera poprzez seryjki poniżej pasa :')
 Autor komentarza: MicCal
Data: 23-03-2019 13:59:29 
Akurat Ward w tej chwili to żadne ryzyko dla Canelo. Pewnie, prawdopodobnie byłby w stanie spokojnie wyboksować Alvareza, tylko co z tego, skoro tym razem to nie on byłby pupilkiem sędziów? Swoją drogą niewykluczone, że ringowy zacząłby w końcu zwracać uwagę na faule Amerykanina, co mogłoby mu mocno utrudnić zadanie. Zresztą, znokautować Rudego łatwo nie jest, a na kartach wiadomo, co by było. Choć po walkach (a ściśle mówiąc wałkach) z Kowaliowem wcale bym Warda nie żałował.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.