HEARN MOCNO NACISKA NA WBC W SPRAWIE WALKI WHYTE vs WILDER

Dillian Whyte (25-1, 18 KO) chce uzyskać pozycję obowiązkowego pretendenta do tytułu WBC, będącego w tej chwili w rękach Deontaya Wildera (40-0-1, 39 KO), który zmierzy się z Dominicem Breazeale'em 18 maja na Brooklynie. Whyte i jego promotor Eddie Hearn spotkają się z prezydentem WBC Mauricio Sulaimanem w najbliższy weekend i będą się starali wywrzeć na nim mocny nacisk.

WILDER vs BREAZEALE 18 MAJA >>>

- To frustrujące. Przesłaliśmy pismo do WBC w tym tygodniu i spotkamy się w sobotę z Mauricio Sulaimanem, który pojawi się w Londynie na walce Charliego Edwardsa, mistrza WBC wagi muszej. Pytamy: jak można było zrobić Breazeale'a obowiązkowym pretendentem? To po prostu nie ma sensu. Whyte jest numerem jeden rankingu WBC i został ostatnio wyznaczony do walki z Breazeale'em o pozycję obowiązkowego pretendenta - mówi Hearn.

- Dillian Whyte powinien być następny w kolejce do Wildera. Spotykam się z radcami prawnymi w tym tygodniu, by wziąć pod lupę to, co WBC zaproponuje teraz Dillianowi. Obowiązkowym pretendentem do walki z mistrzem, zwycięzcą walki Wilder vs Breazeale, musi być Dillian Whyte - dodaje promotor Whyte'a.

Rodzi się przy okazji pytanie w kontekście Adama Kownackiego, który również czeka na walkę z Wilderem. Czy wpływowy Hearn zdoła wywalczyć dla swojego zawodnika korzystną pozycję? Czy może ''Babyface'', za którym stoi przecież PBC i Al Haymon, będzie miał szansę na wyprzedzenie Whyte'a w wyścigu do walki o pas? Wygląda na to, że czeka nas jeszcze wiele tygodni zakulisowych gier, zanim ujrzymy wszystkie karty w nowej rozgrywce na szczytach wagi ciężkiej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 20-03-2019 18:15:52 
Co do ostatniego zdania, to przecież jedno drugiego nie wyklucza. Hearn walczy o mandatory dla Whyte. Po walce z Dominiciem, Wilder będzie mieć rok, na kolejną obowiązkową obronę. W międzyczasie Alabama może toczyć walki dobrowolne, czyli np. starcie z Kownackim. Prawdopodobnie to Adam będzie pierwszy, chyba, że Amerykanin wybierze kogoś innego.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 20-03-2019 19:32:05 
Przecież WBC to organizacja zrzeszająca pięściarzy tak jak każda inna organizacja bokserska, nie jest organizacją rządową, nie działa według ustalonego prawa czy nie jest też zobligowana działać według jakiejkolwiek ustawy. Robią co chcą i jak chcą, zawodnicy mają się ustawić w kolejce i czekać z pieniędzmi w zębach za usankcjonowanie walki, to organizacja zdecyduje czy następny będzie pierwszy w kolejce czy ktoś wepchnie się be kolejki.
Dawno chciałem żeby zawodnicy zbojkotowali te pseudo instytucje do robienia pieniędzy bo i tak tylko wypłata za walkę się liczy a paski tak jak inne plastikowe trofea mogą co najwyżej leżeć na półce i ładnie wyglądać.
To właśnie organizacje są winne takiemu burdelowi w boksie, narobili pasków dla mistrzów, vice mistrzów i jeszcze jakiś lokalnych "miszczów" a ci jak barany biją się o te półpaśce jeszcze za to płacąc gruby hajs.
 Autor komentarza: raflo
Data: 20-03-2019 21:11:55 
Arum zarzucał Haymonowi, że ten zamyka się na współpracę z konkurencją,chce mieć własne imperium w tym biznesie a DAZN i Hearn to największa konkurencja,dużo do powiedzenia ma Schowtime,telewizja,która ma wyłożyć 100 mln dol.za trzy walki...tylko z kim? bo wiadomo, że zawodnicy, którzy mogliby wygenerować taką kasę są niedostępni.Jednym słowem All Haymon ma duże plecy w WBC i z Sulaimanem współpracuje od dawna a Hearn to intruz, który wchodzi na rynek amerykański
 Autor komentarza: MarcinN
Data: 20-03-2019 22:19:16 
teanshin,

ciężko mi się z Tobą zgodzić. To nie jest Dziki Zachód i organizacja, która sankcjonuje walki i przyjmuje od różnych podmiotów pieniądze nie może robić czego chce i jak chce. Na wszystko są regulacje prawne i WBC na pewno ma jakieś zapisy statutowe, z których pewne rzeczy wynikają. Inną kwestią jest ich interpretacja, niekiedy pewnie pokrętna. Pomoc prawników może okazać się skuteczna, mogą zweryfikować działania federacji z jej wewnętrznymi przepisami i jeśli coś nie będzie się zgadzać, to WBC będzie się musiało jakoś ustosunkować.
 Autor komentarza: boloyeoung
Data: 21-03-2019 12:32:17 
Bumbomaj nie wyjdzie do żadnego whitea nie wyjdzie też do parkera nie wyjdzie do nikogo bo walka z dziadkiem Ortizem pokazała ,że to jest za duże ryzyko.Teraz się weżmie Dominika ,którym Antosia wycierał ring i jeszcze cieszył miche,potem kubusia puchatka a i ROK MINIE POTEM SIĘ ZOBACZY.
 Autor komentarza: boloyeoung
Data: 21-03-2019 16:52:50 
BUMTONAJ NIELEGALNE CIOSY Z ORTIZEM https://www.youtube.com/watch?v=rZpl08_h9_U
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.