DWA FINAŁY POLEK

Władykaukaz. Młodzieżowe mistrzostwa Europy U-22. O złote medale dojdzie do pojedynków polsko-rosyjskich.

W półfinałowych bojach europejskiego czempionatu zaplecza seniorskiego boksu wystąpiła jedyna Polka. Była nią wychowanka Radomiaka Radom Agata Kaczmarska (waga średnia). Podopieczna klubowego trenera Sławomira Żeromińskiego, której w narożniku we Władykaukazie sekundowała Karolina Michalczuk (trenerka kadry PZB kobiet) wygrała niejednogłośnie na punkty 4:1(30:26, 29:28, 29:28, 30:27, 28:29) z Turczynką Esmanur Koc. - Pierwsze starcie Agata rozpoczęła mało zdecydowanie, zadawała niewiele ciosów, stąd przegrała ten fragment walki – komentowała Karolina Michalczuk. - Po reprymendzie w narożniku, w drugiej rundzie nasza pięściarka boksowała konsekwentniej, przede wszystkim skuteczniej. W trzeciej odsłonie utrzymywała przewagę, a Turczynka straciła szybkość i ochotę do kontynuowania pojedynku.

W ringu pięściarki z Radomia

Było to drugie zwycięstwo, w tegorocznych młodzieżowych mistrzostwach kontynentu do lat 22 , pięściarki wagi średniej Agaty Kaczmarskiej, która broni złotego medalu wywalczonego w ubiegłym roku, ale było to w wadze półciężkiej (81 kg). Wcześniej, w ćwierćfinale radomianka wypunktowała (4:0) Davinę Michel (Francja). W niedzielę, o 1 miejsce Polka spotka się z Anastazją Szamonową (Rosja), która w 1/2 finału wygrała walkowerem z Elsiditą Selej (Albania).

Drugą Polką, która w niedzielę zaprezentuje się o tytuł mistrzyni Europy będzie Aleksandra Smuklerz. Rywalką wychowanki Radomiaka Radom będzie w pojedynku wagi półciężkiej Rosjanka Maria Sziszmarowa, która w półfinale rozprawiła się już w 1 starciu z Tugbą Oz (Turcja). Dodajmy, że nasza reprezentantka miała szczęście w losowaniu. W wadze półciężkiej zgłosiła się niewielka liczba zawodniczek (3). Polka wylosowała numer trzy i dzięki temu bez walki awansowała do ścisłego finału.

Dominują Rosjanki

Do niedzielnych finałów najwięcej pięściarek wprowadziła Rosja – 7, następnie Włochy – 3, dalej Polska, Armenia, Turcja – po 2 i Anglia, Francja, Irlandia, Rumunia – po 1. Przypomnijmy, że z 5-osobowej ekipy mężczyzn, biorącej udział w MME U-22, najlepiej spisali się Damian Durkacz i Piotr Szczukowski. Obaj po wygraniu pierwszych walk zakwalifikowali się do ćwierćfinałów, a tam zostali wyeliminowani.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.