LENNOX LEWIS: JOSHUA MUSI WALCZYĆ Z FURYM BĄDŹ WILDEREM

Nieaktywny od ponad piętnastu lat Lennox Lewis, wielki mistrz wszechwag przełomu wieku, z uwagą przygląda się poczynaniom najlepszych pięściarzy wagi ciężkiej. I czeka na wyłonienie jednego, prawdziwego króla.

- Najlepsza trójka, czyli Joshua, Wilder i Fury, mierzy w okolicach dwóch metrów wzrostu. I każdy z nich jest inny. Teraz pytanie, jaki styl będzie nieodpowiedni dla innego stylu i kto kogo pokona? Każdy z nich może znokautować każdego. Każdy więc chce się przekonać, kto pokona kogo w tej trójce. Pierwsza walka Fury'ego z Wilderem była ekscytująca. Na ringu ogłoszono remis, ale wygrał wtedy boks. A Joshua? Z kim on walczy? Przecież prawie nikt nie zna "Big Baby" Millera - uważa mistrz olimpijski z Seulu z 1988 roku.

Niedawno Tyson Fury (27-0-1, 19 KO) podpisał kontrakt ze stacją ESPN. Niektórzy mają mu za złe, że przez ten ruch nie dojdzie od razu do rewanżu z Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO), ale Lewis rozumie ten ruch i wręcz go pochwala.

- Umowa Fury'ego z ESPN sprawia, że będzie walczył przed milionami ludzi. Wilder z Joshuą natomiast boksują w płatnych telewizjach lub na PPV. Tylko jak ludzie mają zapłacić za ich walki, skoro nie będą mierzyć się z najlepszymi? Dlatego moim zdaniem Tyson wykonał znakomity ruch. Jeżeli Joshua chce uzyskać rozgłos na całym świecie, musi spotkać się z Furym albo Wilderem.

Pas WBC należy do Wildera, Anthony Joshua (22-0, 21 KO) posiada pasy IBF/WBA/WBO, natomiast Fury uważany jest za "mistrza liniowego".

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Clevland
Data: 11-03-2019 16:05:54 
A.J. nie wyjdzie ani do Furego bo ten mu zrobi Jezioro Łabędzie.
Walka z Wilderem jest ryzykowna ze względu na k.o. na kurze znoszącej złote jaja.
 Autor komentarza: SonOfGod
Data: 11-03-2019 16:06:17 
Najpierw, że musi wyjechać do USA teraz to. Ciekawe co nasz Lennox wymyśli, gdy dojdzie do walki Joshuy z Wilderem bądź Furym, może powie że, "Joshua musi wyskoczyć z miejsca wylądować na księżycu i tam kontynuować dalszą karierę", a prawda jest taka, że nic nie musi, pokonał w swojej 15 zawodowej walce Whyta, a później Martina. Zobaczcie z kim Wilder walczył w swojej 15 walce zawodowej to złapiecie się za głowę, Fury też nie ma startu do Joshuy.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 11-03-2019 17:15:14 
W boksie to przydała by sie taka liga jak w piłce nożnej każdy z każdym wtedy było by pięknie!
Wydaje się ze w obecnej sytuacji największe jaja ma fury ale kazdy z nich kalkuluje w latach 90 nie było czegoś takiego każdy z czołówki walczył z każdym i to po kilka razy
 Autor komentarza: rocky86
Data: 11-03-2019 17:23:42 
"A Joshua? Z kim on walczy?"

A takie tam no name'y jak Kliczko czy Povietkin. Lewis ma duży problem z AJ. Facetowi wiecznie coś nie pasuje. Miller to bardzo dobry contender, młody, wielki, twardy, silny, wydolny, niepokonany, nie ma co się czepiać.
Swoją drogą AJ ma na chwilę obecną zdecydowanie lepszy resume niż mial Lewisa po 22 walkach, więc te wieczne wbija ie szpilki jest naprawdę słabe.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 11-03-2019 17:40:13 
Kiedyś nie był taki mądry jak mu mówili że musi dać rewanż Kliczce.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 11-03-2019 18:17:01 
Bólu dupy Lennoxa o Joshue, ciąg dalszy.
 Autor komentarza: NATHAN
Data: 11-03-2019 18:19:43 
Cytując Rockiego86 : "Swoją drogą AJ ma na chwilę obecną zdecydowanie lepszy resume niż mial Lewisa po 22 walkach...

I może właśnie stąd ten cały ból dupy...

Nikt nie wie kto to Miller, a w czym jest lepszy Breazale ?!
Że też Lewis nie wypomina Wilderowi że do 30 walki obijał bumów, i miał dopiero może 2-3 poważne weryfikacje, z czego jedną tylko zdecydowanie wygrał (Stiverne), drugą choć wygrał, to z problemami, i był podłączony (Ortiz) i trzecią zremisował, a według większości nawet przegrał.
Z czego pierwszym realnym zagrożeniem był podstarzały Ortiz, w okolicach 40 walki Wildera.
Jak lubię Lennoxa, tak nie da się słuchać, a raczej czytać jego ciągłego pierdolenia o AJ, który ma 20 walk mniej od Wildera, a ma już na rozkładzie TKO na Kliczce (podstarzałym, ale jednak), TKO na Povietkinie (którego Wilder się wystraszył i uciekł z Rosji po aferze dopingowej), Parkera (słabego, ale jednak mistrza WBO), Whyte'a...
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 11-03-2019 18:20:05 
Jak ludzie mają zapłacić za walki Wildera i AJ, skoro nie będą walczyć z najlepszymi? A jak miliony mają oglądać walki Fury'ego, jak i on nie będzie walczyć z najlepszymi? Dlaczego Lennox nawet nie zająknął się, że Fury zj**ał przed rewanżem z Wilderem, a wcześniej przed rewanżem z Kliczko? Pewnie doskonale go rozumie...
 Autor komentarza: puncher48
Data: 11-03-2019 18:54:27 
A.J. i tak ma najlepszy rozkład, ale też widać, że kalkulują i strona biznesowa zdecydowanie góruje nad sportem, co nie zmienia faktu, iż w obu pojedynkach byłby faworytem, większym z Wilderem, a mniejszym z Furym.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 11-03-2019 19:27:02 
Konkurencja pisze że Dubois szuka wyzwań, pada nazwisko koniobija.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 11-03-2019 19:51:33 
Szpilka to nie wyzwanie, ale zawsze jakieś tam nazwisko w rekordzie, były pretendent, na tym etapie dla Dubiosa może być. Tylko, że ani Szpilka, ani Wasilewski, na te walkę się nie zgodzą. Szpilka z młodym i ambitnym zawodnikiem walczył trzy razy i wiadomo jak to się skończyło.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 11-03-2019 20:38:20 
"Że też Lewis nie wypomina Wilderowi że do 30 walki obijał bumów, i miał dopiero może 2-3 poważne weryfikacje"

Lewis nie czepia się Wildera bo jego osiągnięć się nie boi a AJ-a owszem. Facet widzi że Joshua może go przyćmić za moment i ględzi trzy po trzy po cichu licząc pewnie że się po drodze potknie.
Lennox ma takie dziwne loty. To samo dotyczyło braci Klitschko. Mógł ich chwalić, szanować itd ale zawsze musiał nawet bez kontekstu wtrącić że on był lepszy.
Wynika to albo z ogromnej pychy albo o dziwo z braku poczucia docenienia co raczej cechować może niepewnych ludzi a nie tak wielkich mistrzów. Dziwna osobowość.
Ekspert z niego stronniczy.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.