NA POWITANIE PORAŻKI W MME U-22

Filip Wąchała odpadł na Mistrzostwach Europy w RosjiWładykaukaz przyjmuje Polskich reprezentantów chłodno. Młodzieżowe mistrzostwa Europy U-22, to już trzech pięściarzy za burtą

W pierwszej serii eliminacyjnych walk wystąpiło trzech naszych reprezentantów: w wadze półśredniej Filip Wąchała (Sako Gdańsk), w średniej Kamil Ławicki (Skorpion Szczecin) i w 1/8 finału w kategorii ciężkiej Michał Soczyński (Paco Lublin). Na ringu jako pierwszy zaprezentował się gdańszczanin Filip Wąchała, a jego rywalem był Szkot Tyller Jolly.  Natychmiast po gongu Szkot przeprowadził skuteczną akcję. Polak, nieoczekiwanie pogubił się i był liczony, a ringowy arbiter odesłał naszego pięściarza do narożnika, ogłaszając rsc. 

W tej samej serii (1/16 finałów) w pojedynku wagi średniej Kamil Ławicki (Skorpion Szczecin) przegrał z Węgrem Robertem Cervenką, na punkty 0:5 (27:30, 26:30, 26:30, 26:30, 27:30). Jak wynika z punktacji sędziów - każdą rundę wygrał Węgier, niedawny triumfator turnieju im. Bacskaja.

Jako ostatni z biało-czerwonych, w pierwszym dniu turnieju, wystartował Michał Soczyński (Paco Lublin). W potyczce wagi ciężkiej uległ jednogłośnie na punkty 0:5 (27:30, 27:30, 28:29, 27:30, 27:30) Słowakowi Dawidowi Michalkowi.

Z ośmioosobowej polskiej ekipy w MME U-22 pozostało jeszcze pięciu pięściarzy (3 - pięściarki, 2 - zawodników). W wadze lekkopółśredniej Damian Durkacz (Spartan Knurów), który zmierzy się z wicemistrzem Armenii Benikiem Nikogosyanem, w wadze półciężkiej Piotr Szczukowski (Sako Gdańsk) spotka się z Yanem Zakiem (Izrael).

We wtorek od ćwierćfinałów rozpoczną zmagania Polki. W wadze półśredniej wicemistrzyni Europy do lat 22 Natalia Marczykowska (Boxing Radom), której rywalką będzie Rosjanka Natalia Sychigowa, w wadze średniej złota medalistka ub. MME Agata Kaczmarska (Radomiak Radom) skrzyżuje rękawice z Francuzką Daviną Michel. Natomiast w wyniku losowania Aleksandra Smuklerz (Radomiak) zapewniła sobie co najmniej srebrny medal. W wadze półciężkiej zgłosiły się trzy pięściarki, a Polka rywalizować będzie (17 bm.) ze zwyciężczynią półfinałowej pary: Maria Sziszmerewa (Rosja) - Tugba Oz (Turcja). Zakończenie MME U-22 nastąpi 17 marca.  

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: xionc
Data: 11-03-2019 02:17:14 
"Władykaukaz przyjmuje Polski reprezentantów chłodno."

Albo polskich reprezentantow albo reprezentantow Polski, tak jak jest teraz jest troche dziwacznie :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.