FURY: CZEMU MIAŁBYM SIĘ DAĆ ZNOWU OSZUKAĆ?

Tyson Fury (27-0-1, 19 KO) stwierdził, że nie da się drugi raz oszukać, dlatego nie będzie walczyć z Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO) na antenie amerykańskiej telewizji Showtime.

Stacja ta od dłuższego czasu pokazuje walki "Brązowego Bombardiera". Występy Fury'ego będzie teraz pokazywać ESPN, z którą współpracuje Top Rank. Anglik związał się niedawno z tą stajnią kontraktem.

- Świat wie, że wygrałem tę walkę, tak samo jak wiecie to ty i twój zespół. Dwa razy mnie nie oszukacie. Czemu miałbym się znowu dać okraść na Showtime? - zwrócił się Fury do Wildera na Twitterze.

Wcześniej w trakcie tej samej rozmowy Wilder nazwał Fury'ego "idiotą" i "żałosnym sku***synem".

Grudniowa walka Wildera z Furym zakończyła się remisem po dwunastu rundach. Do rewanżu dojdzie być może jesienią.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Turuu7
Data: 28-02-2019 14:03:24 
Po pierwszej walce sciskali sie i chwalili jakby byli bracmi teraz trzeba znowu promowac walke na jesien wiec i znowu jest 'kosa'. Chociaz mam jakies przeczucie ze do tego rewanzu szybko nie dojdzie cygan to jednak cygan i zawsze cos kreci.
 Autor komentarza: januzs
Data: 28-02-2019 14:54:42 
Jeszcze z dwie takie dechy jakie zaserwowal mu Wilder i moze byc rozbity, AdAmek slynacy z granitu po wielu wojnach zamienil sie w szklarza, Fury dobrze kombinuje podtrzymaforme fizyczna zawlczy ze slabszymi rywalami a potem dopcha sie do AJ i zakonczy kariere
 Autor komentarza: krzysiek123777
Data: 28-02-2019 15:42:02 
Żadnego oszustwa nie było chyba jedynie przy tym liczeniu w ostatniej rundzie długo sędzia liczył a fury teraz ucieka przed wilderem jak się da poczuł siłę ciosu i drugi raz wie że nie dotrwa do końca więcej niż pewne teraz będzie bił leszczy i do joshuy poleci bo tam mniejsze ryzyko niż z wilderem i pieniądze pewnie większe
 Autor komentarza: rocky86
Data: 28-02-2019 16:33:39 
Liczenie było prawidlowe, po 10 sekundach od dech Fury stał wyprostowany. Na YT są filmiki, które dokładnie to pokazują. Inna sprawa, że sędzia zaczął liczyć za szybko, bo liczenie można zacząć w momencie, gdy przeciwnik znajdzie się w neutralnym narożniku, a w tej walce to się nie stało.
Ra zasada jest znana od czasu Jacke Dempseya, który zresztą przez jej wprowadzenie stracił tytuł z Gene Tunney.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 28-02-2019 18:07:26 
Ktoś powie że Fury słusznie prawi...
Problem w tym że przed momentem jeszcze problemu z tym że mogą go spróbować oszukać nie miał. Tak nie postępuje pewny swego pięściarz który wie że w rewanżu mogłoby być tylko lepiej. Tak przed chwilą przecież ględził.

Cygan to cwaniak. On kalkuluje mocniej niż się wszystkim wydaje. On wie że swoje na Wilderze już ugrał. W rewanżu mogłoby być różnie i też to wie tak jak i wiedział przed walką z Władem. To nie jest "szalony" hazardzista który podejmie zawsze i wszędzie każde wyzwanie (mimo wszystko).

Nie nazwałbym tego strachem ale obawa o to że mógłby stracić w rewanżu to co ugrał jest tu wyczuwalna na daleką odległość.
Ryzyko z Wilderem jest mu niepotrzebne tak jak i nie potrzebne było mu ryzykowanie drugiej walki z Władimirem który był szalenie zmotywowany i wyszedłby na 100% z innym nastawieniem. W obu walkach byłby faworytem ale co z tego?
Obaj pięściarze to wielcy punczerzy którzy po jednym błędzie (co mu się regularnie przytrafia) wszystko mogliby pogrążyć.
A tak? Włada odhaczył na zawsze a na remisie z Wilderem w którym notabene był trochę lepszy facet może się wozić i zarabiać przez jakiś tam czas.

To bardzo sprytne zagranie. Obie strony zresztą skorzystają na uniku przed rewanżem. Wilder też pewnie w głębi duszy odetchnął że Fury'ego ma z głowy i to z jego winy.

Prędko Fury z AJ nie zawalczy. Ma teraz kupę siana do wyciągnięcia bez takiego ryzyka. Do AJ zgłosi się w przyszłości.
Wilder natomiast prawdopodobnie zgłosi się do AJ-a wcześniej. Być może za pomocą oferty od Hearna. No bo co go czeka?
Zarobić znowu ze 2-3 miliony za Breazeale czy Kownackiego? Z pomocą Hearna rozbije bank po raz drugi a później wyjdzie do AJ za ogromną forsę.

Tak to widzę.
Trochę to smutne ale za dużo w tym wszystkim kombinatorstwa i $$$ w tle. Jeszcze niedawno chodziło o to by Wilder w końcu spróbował się z Joshuą. Po walce Fury vs Wilder i tym szemranym remisie który nie powinien mieć miejsca wszystko zbyt perfidnie układa się w całość pt. "wyciągnijmy z nich wszystkich ile się da".
Niby rozumiem że boks to biznes itd itp ale jednak na takich układzikach stracimy my.
 Autor komentarza: Boss78
Data: 28-02-2019 18:17:28 
Nie znosze cygana...nawet gdyby zebral wszystkie pasy i tak bym go nie znosil..przewrotny obludny czlowiek
 Autor komentarza: outrageous
Data: 28-02-2019 18:22:15 
święte słowa.
 Autor komentarza: ckwilk
Data: 28-02-2019 21:14:28 
krzysiek123777 i rocky86 w boksie sędzia liczy do 10-ciu , ale nie oznacza to że liczenie trwa 10 sekund. Ma policzyć do 10-ciu i może to trwać 12-13 sek i dalej jest zgodne z zasadami boksu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.