U STÓP WIELKIEGO ELBRUSA

Kadra Narodowa pod opieką Marka Chrobaka w KazachstanieTerskol - Rosja. Dwa zwycięstwa zanotował mistrz Polski, 19-letni Damian Durkacz. Biało-czerwoni zmierzyli się z pięściarzami młodzieżowej reprezentacji tego kraju.

Z obozu przygotowawczego powróciła część kadry narodowej seniorów, która przebywała na dalekim Kaukazie w Terskolu, u stóp najwyższego szczytu tych gór - Elbrusa. Biało-czerwoni trenowali tam przede wszystkim pod kontem wytrzymałości, siły, ale też nie zabrakło walk w ringu. Jednym z etapów szkoleniowych były pojedynki z młodzieżową kadrą Rosji.

W pierwszym spotkaniu najlepiej, z grona wybrańców trenera Marka Chrobaka, zaprezentowali się - w wadze lekkopółśredniej Damian Durkacz i wadze półciężkiej Piotr Szczukowski. Wychowanek Spartana Knurów, Damian Durkacz wygrał z brązowym medalistą mistrzostw świata juniorów Guseinem Magomedowem, natomiast pięściarz Sako Gdańsk, Piotr Szczukowski z wysokim leworęcznym pięściarzem, Andriejem Kosenkowem.

Warto dodać, że w niedługim czasie konfrontacja Durkacza z Magomedowem odbyła się po raz drugi. Obaj po raz pierwszy skrzyżowali rękawice w Kielcach podczas meczu Polska- Rosja (4:14). W Rosji zaś był to rewanż i w tej potyczce ponownie wygrał polski zawodnik. - To dobry prognostyk przez zbliżającym się ciężkim sezonem – komplementuje swego podopiecznego Ireneusz Przywara, trener kadry PZB, jednocześnie w klubie. - Takie zwycięstwa motywują, dodają pewności siebie.

W drugim spotkaniu dla barw Polski zwycięstwo odnotował także Damian Durkacz oraz w wadze półśredniej Filip Wąchała (Sako Gdańsk). Oprócz nich na zgrupowaniu przebywali: Damian Polak (w. lekka), Łukasz Zyguła (w. półśrednia), Witalij Burlak (w. półciężka), Rafał Perczyński (w. średnia), Michał Soczyński (ciężka). Ci jednak zeszli z ringu pokonani. - Myślę, że forma przyjdzie w porę, a dla mnie najważniejszym celem jest start i powrót z medalem z mistrzostw Europy do lat 22 – powiedział Michał Soczyński, na co dzień zawodnik Paco Lublin.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.