MAYWEATHER: ŁOMACZENKO WYGRAŁ Z RESZTKAMI PO DAVISIE

Floyd Mayweather Jr, promotor Gervonty Davisa (21-0, 20 KO), jest przekonany, że jego zawodnik pokonałby Wasyla Łomaczenkę (12-1, 9 KO), ale podkreślił, że nie ma pośpiechu, jeśli chodzi o walkę z Ukraińcem.

W niedzielny poranek Davis znokautował w pierwszej rundzie Hugo Ruiza (39-5, 33 KO) i obronił pas WBA Super w wadze super piórkowej.

- Nie będziemy rzucać wyzwania żadnemu konkretnemu zawodnikowi, ale nie jest tak, że kogoś unikamy. Łomaczenko musi walczyć jak najczęściej, bo jest już bardzo stary. "Tank" jest młodszy o jakieś dziesięć, jedenaście lat. Zanim się obejrzymy, Łomaczenko będzie miał już czterdziestkę - powiedział Mayweather.

- Nie ma pośpiechu. "Tank" musi dalej robić to, co robi. Zarabia tyle samo co Łomaczenko, a wygrywa łatwiej. Łomaczenko to świetny zawodnik, lubię go. Ale po tym, jak "Tank" zlał Jose Pedrazę, Łomaczenko wygrał z resztkami, jakie "Tank" mu zostawił, i to na punkty - dodał.

Mayweather zapowiedział, że Davis stoczy w kwietniu w Japonii walkę pokazową z Tenshinem Nasukawą. Jego kolejna walka zawodowa wstępnie planowana jest na lipiec w Baltimore, rodzinnym mieście 24-latka.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Turuu7
Data: 11-02-2019 12:27:51 
Co on bral ten Floyd przeciez Loma ma 30 lat. Raz mowi ze Loma jest bardzo stary i ze zanim sie obejrzymy bedzie mial 40stke a zaraz ze niema pospiechu. Chcialbym zeby do tej walki doszlo i bardzo mocno kibicowalbym Lomie bo Davisa poprostu nie lubie. Tak samo jak Bronera i kilku innych wyszczekanych pajacow.
 Autor komentarza: Dixell
Data: 11-02-2019 13:07:13 
Ukrainiec zabije mlodego. Nie ta liga.
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 11-02-2019 13:53:15 
Co jak co Mayweather boks dobrze czyta i wie ze Łomaczenko by go osmieszył dlatego tez jak i wobec konfliktu stacji/promotorów to tej walki nigdy nie dojdzie.
 Autor komentarza: MicCal
Data: 11-02-2019 14:12:03 
@Turuu7
Jedno drugiemu nie przeczy, a wręcz przeciwnie - Łoma jak na tak niskie wagi młodzieniaszkiem już nie jest (choć bardzo starym też bym go nie nazwał), czas gra na korzyść Davisa. Dzisiaj Ukrainiec by go sprał, więc na walkę je "za wcześnie". Za to jak Łoma dobije 40-stki, to wtedy będzie dobry czas na tą walkę, bo szanse Tanka znacznie wzrosną. Wszystko się zgadza. Co by o Floydzie nie mówić, to na dobieraniu przeciwników w "odpowiednim" momencie zna się jak mało kto...

Swoją drogą zabawne jest to, że słowa Moneya dotyczące Pedrazy doskonale mogłyby opisać jego walki z De La Hoyą i Cotto - też wygrał z resztkami, które zostawił mu Pacman, i to na punkty.
 Autor komentarza: WWW
Data: 11-02-2019 15:10:07 
Autor komentarza: MicCal

"Swoją drogą zabawne jest to, że słowa Moneya dotyczące Pedrazy doskonale mogłyby opisać jego walki z De La Hoyą i Cotto - też wygrał z resztkami, które zostawił mu Pacman, i to na punkty. "


Floyd walczył z de La Hoya wcześniej niż Pacman. Można było powiedzieć, że Oscar był jeszcze w całkiem dobrej dyspozycji. Co dotyczy walki Goldenboya z Pacmanem, to rzeczywiście tam mieliśmy do czynienia z odchudzonym, zniszczonym balangami cieniem dawnego mistrza.
 Autor komentarza: MicCal
Data: 11-02-2019 16:11:12 
@up
Fakt, moje niedopatrzenie :P Natomiast do walki z Cotto te słowa pasują jak ulał, z tym że FMJ męczył się znacznie bardziej niż Łoma z Pedrazą.
 Autor komentarza: Meehaw
Data: 11-02-2019 23:39:58 
Autor komentarza: MicCalData: 11-02-2019 16:11:12
@up
Fakt, moje niedopatrzenie :P Natomiast do walki z Cotto te słowa pasują jak ulał, z tym że FMJ męczył się znacznie bardziej niż Łoma z Pedrazą.

Rzeczywiście strasznie się męczył. Wygrał chyba tylko z 8 czy 9 rund.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.