ZMARŁ ROCKY LOCKRIDGE. JAKO PIERWSZY POKONAŁ WUJKA MAYWEATHERA

W czwartek w wieku 60 lat zmarł Rick "Rocky" Lockridge, były mistrz IBF i WBA oraz linearny czempion w wadze super piórkowej.

Lockridge został mistrzem linearnym po pokonaniu w 1984 roku Rogera Mayweathera. Wujka słynnego Floyda zastopował już w pierwszej rundzie. Była to pierwsza porażka Rogera na zawodowym ringu.

"Rocky" boksował z największymi pięściarzami tamtych czasów, w tym z Julio Cesarem Chavezem i Wilfredo Gomezem. Obu dał twarde i zacięte walki, przegrywając ostatecznie na punkty dwa do remisu.

W trakcie trwającej niespełna 14 lat kariery Lockridge wygrał 44 walki (36 przed czasem) i doznał 9 porażek. Po przejściu na emeryturę w 1992 roku miał problemy w życiu osobistym. Zmagał się z uzależnieniem od narkotyków, był bezdomny i miał wylew, po którym musiał chodzić o lasce.

Niedawno Lockridge doznał serii kolejnych wylewów i został umieszczony pod opieką hospicyjną. Na mniej więcej tydzień przed śmiercią został odłączony od aparatury podtrzymującej życie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 08-02-2019 14:42:05 
Czy to nie ten gość z mema co płacze jak kojot? Na YT jest filmik, ubrany jak alfons nokautuje jakiegoś menela pod sklepem. Szkoda chłopa ale w życiu mu się nie wiodło niestety.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.