FBN W LEGIONOWIE: MEDALIŚCI MISTRZOSTW POLSKI BEZ PRESJI

Paweł "Furia" Czyżyk (2-1) czeka na pierwszy nokaut w zawodowej karierze, a Igor Porębski (2-0) wygrał przed czasem z obydwoma dotychczasowymi rywalami. Walka medalistów Mistrzostw Polski już 1 marca w Arenie Legionowo podczas gali Friday Boxing Night organizowanej przez Babilon Promotion.

- Uważam Igora Porębskiego za dobrego zawodnika, ale to ja jestem lepszy i będę chciał to udowodnić w Legionowie. Nie nastawiamy się z trenerem Robertem Milewiczem na szybkie zwycięstwo, ale widziałem jeden jego występ i wiem jak z nim boksować. Przewiduję kilka scenariuszy – mówi 25-letni Paweł Czyżyk, dla którego to będzie druga walka na dystansie sześciu rund.

Jego przeciwnik 22-letni Igor Porębski potyczki z pięściarzami ze Słowacji i Białorusi, stoczone na przełomie 2017 i 2018 roku, rozstrzygnął na swoją korzyść przez techniczny nokaut.

- W debiucie miałem rywala na deskach, a potem sędzia przerwał walkę. W drugim pojedynku po dobrej kombinacji mocno trafiłem kilka razy i narożnik przeciwnika rzucił ręcznik. Co do Pawła Czyżyka – na pewno jest to solidny zawodnik, ale mnie bardzo zależy na wygranej po rocznej przerwie. Miałem kontuzję i trzeba było się wyleczyć, do tego doszły problemy prywatne i stąd długi rozbrat z ringiem – powiedział podopieczny trenera Roberta Gortata - Igor Porębski, który z Pawłem Czyżykiem zmierzy się w umownym limicie -80kg.

Czyżyk jest brązowym medalistą Młodzieżowych MP z 2015 roku. W półfinale wagi półciężkiej przegrał z Arkadiuszem Szwedowiczem. Rok wcześniej w ćwierćfinale MP Seniorów został pokonany przez Mateusza Tryca. Igor Porębski jest złotym medalistą MP Kadetów z 2012 roku i brązowym medalistą MP Juniorów z 2014 roku.

- Trenuję boks już prawie 10 lat. Jestem wielokrotnym medalistą Mistrzostw Śląska, stawałem na podium międzynarodowych turniejów, m.in. wygrałem zawody o Złotą Rękawicę Wisły i zostałem powołany do reprezentacji Polski – dodał pięściarz Górnika Sosnowiec.

Obaj łączą treningi bokserskie z pracą zawodową. Na takich zawodników z charakterem chce stawiać i ich promować organizator gali w Arenie Legionowo Tomasz Babiloński.

- Jestem z zawodu elektrykiem, pracuję w KGHM Polska Miedź S.A Szyb Lubin Zachodni. Zjeżdżam 720 metrów pod ziemię i z grupą ludzi zajmujemy się całą instalacją elektryczną – mówi Paweł Czyżyk, który też boksuje od 10 lat, najpierw w MKS Energetyka Lubin. Igor Porębski pracuje jako taksówkarz, a wolny czas staram się poświęcać małemu synkowi.

W walce wieczoru w Arenie Legionowo Michał Cieślak (17-0, 11 KO) zmierzy się z byłym tymczasowym mistrzem świata WBA kategorii junior ciężkiej Yourim Kalengą (23-5, 16 KO). Piotr Gudel (9-2-1) powalczy o tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski z niepokonanym na zawodowych ringach Kazachem Viktorem Kotochigovem (7-0), a Wicemistrz Polski z 2017 roku Patryk Cichy w debiucie spotka się z Bartoszem Głowackim (1-0, 1KO). Ale to nie koniec emocji na gali 1 marca w Legionowie...

Bilety na galę Friday Boxing Night: Cieślak vs Kalenga w cenie od 25 PLN dostępne w serwisie eBilet.pl.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.