WILDER RADZI WHYTE'OWI PODPISANIE KONTRAKTU Z HAYMONEM

Mistrz WBC w wadze ciężkiej Deontay Wilder (40-0-1, 39 KO) doradził Dillianowi Whyte'owi (25-1, 18 KO) zakończenie współpracy z promotorem Eddiem Hearnem i podpisanie kontraktu z Alem Haymonem i jego cyklem Premier Boxing Champions.

Whyte, który twierdzi, że jest już wolnym agentem, był niedawno w USA i rozmawiał z tamtejszymi promotorami, m.in. z ludźmi odpowiedzialnymi za PBC. Wilder podkreśla, że to dobry kierunek.

- Myślę, że to byłaby najlepsza decyzja, jaką może podjąć w całej swojej karierze. Nic nie może się równać z Ameryką, z przebywaniem tutaj i z walką przed tutejszymi kibicami. Uważam, że to byłby dla niego świetny ruch i że przybliżyłoby go to do walki ze mną bardziej niż cokolwiek innego. Zobaczymy, co się wydarzy - powiedział.

Anglik był ostatnio przymierzany do pojedynku z Anthonym Joshuą (22-0, 21 KO), ale Anglik zmierzy się prawdopodobnie w czerwcu z rodakiem Wildera, Jarrellem Millerem (23-0-1, 20 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: bolcze
Data: 02-02-2019 12:23:34 
"Uważam, że to byłby dla niego świetny ruch i że przybliżyłoby go to do walki ze mną bardziej niż cokolwiek innego."

Bardziej niż bycie #1 w rankingu WBC?
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 02-02-2019 12:50:32 
No zaraz przeciez wszyscy teraz łącznie z portalami bokserskimi piszą ze Kowancaki bedzie nastepnym rywalem Wildera. A sam Kownacki juz nawet twierdzi ze jak nie Wilder to Joshua co juz jest kompletną bzdurą. Jesli zas chodzi o Whyta to póki jest u Herna walka z Wilderem nie jest mozliwa a ten ranking wbc jest smiechu warty bo to Wilder decyduje nie wbc czasem poproszą go o obronę na przykład ze Stivernem i wtedy sie godzi. Jezeli Whyte przejdzie do Haymona w co watpie to tylko w takim układzie walka z Wilderem jest mozliwa. Whyte chyba jest zbyt pazerny ale cóz jak sie przepłaca zawodników jak Hearn czy na przykład Wasilewski Szpilke to potem panowie myslą ze i tak sa oszukiwani i sami lepiej na tym wyjdą. Teraz na miejscu Herna kopnał bym Whyta w dupe i niech ledi do Haymona boksując za półmiliona przy pustych trybunach.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 02-02-2019 13:27:48 
Whyte nie zrezygnował z walki z AJ. Ot po prostu teraz nie jest ten "idealny" moment na to starcie i tyle. Temat jeszcze wróci. Dillian z nikim w żadnej konfiguracji nie zarobi tyle siana co w walce z Joshuą i raczej powinien mieć tego świadomość.
 Autor komentarza: khorne
Data: 02-02-2019 14:08:30 
to zdanie jeszcze bardziej potwierdza to o czym mówię od dawna. Do walki AJ vs DW nie dojdzie z powodu konfliktu stacji telewizyjnej. Ludzie tu wyzywający Hearna i twierdzący, że to jego wina to ludzie bez pojęcia biznesowego. Showtime nigdy nie puści DW do walki na DAZN ich największej konkurencji, tak samo jak nigdy AJ nie zawalczy dla Showtime. I to czy Hearn zaproponuje 30%, 50% czy 80% dla DW nie ma kompletnie znaczenia bo to telewizja rozdaje karty a nie zawodnicy czy ich promotorzy.
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 02-02-2019 14:51:27 
Up zgadzam sie dlatego śmiesza mnie takie wywiady jak na przykład Kownackiego który twierdzi ze jak pod koniec roku nie zawalczy z Wilderem to zawalczy z Joshuą a dziennikarze sportowi tylko drukują te bzdury zamiast zadać proste pytanie Jak możesz zaboksować u Herna na DAZN skoro boksujesz u Haymona na PBC?
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 02-02-2019 16:56:21 
Tak na moje, to to jest powód, dlaczego nie zobaczymy teraz rewanżu AJ z Whytem. Brak umowy promotorskiej z Hearnem. Nie wierzę, że nie mogli się dogadać kosztem miliona, czy dwóch więcej, na korzyść Dilliana, gdzie ich pojedynek wygenerwałby potężne zyski. Moim zdaniem Edi rozgrywał to, na wzór naszego Wasyla, czyli, że jak nie podpisze przedłużenia umowy, to nie dostanie tego, czego chce i walki narazie nie będzie.

Co do następnego kroku Whyte, to wydaje mi się, że będzie czekał na rozstrzygnięcie rewanżu Cygana z Alabamą. Jeśli wygra Wilder, to podpisze umowę z Haymonem, jeśli wygra Fury, to podpisze z Warrenem. Potencjalna walka Łajdaka z Cyganem, jako mistrzem świata, będzie oznaczało również olbrzymią wypłatę. Wg mnie, Dillian wbrew opinii tutaj na forum, jest "panem swojego losu" i tak naprawdę może wykorzystać każdą opcję i swoje i tak zarobi. Czy to z Haymonem, czy Warenem, czy nawet z Hearnem, jeśli ten wyskoczy z dodatkowej kasy.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 02-02-2019 19:15:59 
"BOMBSQUAD" dobra rada, normalnie człowiek orkiestra w krzywym zwierciadle, no ale siły i dynamiki ciosy naprawdę trudno mu odmówić.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 02-02-2019 22:36:45 
@trashtalk

Możesz wymienić mi przeciwnikow Wildera (oprocz Fury'ego), ktorzy na walce z nim "swoje zarobili"? Whyte nie zarobi na tym interesie wielkich pieniedzy, to u Hearna je dostawał, dobre walki i nawet dobre wałki. I troche mu odje**ało.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.